• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 24 лютого 1984 р. N 98 "Про основні заходи по збільшенню виробництва зерна в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах Української РСР" у господарствах Кримської області

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 24.02.1986 № 71
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.02.1986
  • Номер: 71
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.02.1986
  • Номер: 71
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 24 лютого 1986 р. N 71
Київ
Про хід виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 24 лютого 1984 р. N 98 "Про основні заходи по збільшенню виробництва зерна в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах Української РСР" у господарствах Кримської області
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що в Кримській області послаблено увагу до зернового господарства, недостатньо використовуються наявні можливості по збільшенню виробництва зерна. У багатьох колгоспах і радгоспах надто повільно впроваджуються науково обгрунтовані системи землеробства, не ведеться цілеспрямованої роботи по підвищенню родючості грунтів, удосконаленню і освоєнню сівозмін, застосуванню інтенсивних технологій вирощування зернових культур, найбільш ефективних засобів боротьби з шкідниками і хворобами рослин, передових форм організації та оплати праці, що знижує стійкість зернового господарства.
Внаслідок цього план по виробництву зерна в 1985 році недовиконано на 438 тис. тонн, продажу - на 307 тис. тонн. Урожайність зернових культур становила лише 25,1 центнера, що на 7 центнерів менше запланованої.
Незважаючи на значне розширення площ чорних парів під урожай 1985 року, належної віддачі від них не одержано. Під них вноситься недостатня кількість органічних добрив, оранка ведеться з запізненням, належний догляд не організовано. В цілому по області прибавка врожаю на парах становить 5 центнерів з гектара, що на 9 центнерів нижче від нормативної. В радгоспі імені Кірова Первомайського району в 1985 році одержано врожай озимої пшениці на парах лише по 17,5 центнера з гектара.
У багатьох господарствах не встановлено належного агрономічного контролю за використанням добрив, не дотримуються рекомендовані норми та співвідношення мінеральних добрив. У колгоспі "Більшовик" Нижньогірського району в 1985 році внесено під зернові культури азоту втричі більше, ніж фосфору, а під кормові культури, навпаки, - більше фосфору.
Не приділяється необхідної уваги в більшості господарств впровадженню інтенсивної технології вирощування озимої пшениці, порушуються строки внесення добрив, проведення робіт по захисту рослин від шкідників і хвороб. Внаслідок цього в 1985 році віддача від інтенсивної технології становила лише 4 центнери з гектара, тобто найменша серед усіх областей республіки.
Надто повільно переводиться насінництво зернових культур на промислову основу. Замість 2-3 сортів озимої пшениці й озимого ячменю в господарствах Ленінського, Джанкойського, Сакського і Сімферопольського районів висівається до 7 сортів. Не дотримується співвідношення посівів кукурудзи по групах стиглості, допускається скорочення посівних площ зернових культур, що призводить до недобору зерна.
Залишається низькою в окремих господарствах врожайність зернових культур на зрошуваних землях. У 1985 році по області вона була на 5,2 центнера нижчою проектної. Це сталося тому, що зменшилось внесення органічних добрив, несвоєчасно проводяться поливи та догляд за посівами. Тільки 58 процентів цих земель закріплено за бригадами, які працюють на колективному підряді, рік у рік скорочується кількість ланок, що одержують високі врожаї кукурудзи.
Мало приділяється уваги підготовці та перепідготовці кадрів, освоєнню ними передових методів роботи, вивченню інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, допускається часта заміна спеціалістів і керівників господарств і районних агропромислових об'єднань.
У колгоспах і радгоспах області не створено належної ремонтно-технічної бази, недостатня забезпеченість механізаторськими кадрами, низькопродуктивно використовується техніка, порушується технологічна дисципліна, що призводить до несвоєчасного і неякісного виконання комплексу польових робіт, втрат врожаю.
Такий стан з виробництвом зерна є також наслідком недостатньої організаторської роботи радянських і сільськогосподарських органів на місцях, відсутності належної вимогливості до керівників і спеціалістів господарств за стан справ у веденні зернового виробництва, низького рівня дисципліни і порядку.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Звернути увагу голови Кримського облвиконкому т. Рощупкіна на необхідність посилення вимогливості до керівників і спеціалістів господарств за стан справ у веденні зернового виробництва, підвищення рівня організаторської роботи радянських і сільськогосподарських органів по впровадженню досягнень науки і передового досвіду, що є обов'язковою умовою підвищення стійкості зернового господарства.
2. Зобов'язати Кримський облвиконком (т. Рощупкіна) вжити невідкладних заходів до усунення наявних недоліків, посилення керівництва сільськогосподарським виробництвом, зміцнення дисципліни і порядку. Спрямувати увагу керівників і спеціалістів господарств на провадження у виробництво науково обгрунтованих систем землеробства, досягнень науково-технічного прогресу і передової практики, підвищити їх відповідальність за стан справ у галузі. Зосередити всю організаторську роботу радянських і сільськогосподарських органів безпосередньо в колгоспах і радгоспах, з тим щоб у 1986 році значно збільшити валові збори зерна, виконати плани виробництва й продажу його державі.
3. Кримському облвиконкому і райвиконкомам, агропромисловим комітетові і об'єднанням:
завершити розробку науково обгрунтованих систем землеробства і добитися протягом найближчих двох років впровадження їх у кожному господарстві. Уточнити схеми чергування культур у сівозмінах, маючи на увазі закінчити їх повне освоєння до 1988 року;
забезпечити виконання в 1986 році встановлених обсягів вирощування зернових культур за інтенсивною технологією, досягти на цих площах запрограмованої врожайності, організувати проведення комплексу робіт по підвищенню якості зерна, збільшити продаж державі твердих, сильних і цінних сортів пшениці;
закінчити в 1988 році переведення насінництва на промислову основу, створивши для цього необхідну матеріально-технічну базу. Організувати прискорене розмноження і впровадження у виробництво нових та перспективних сортів і гібридів зернових культур;
посилити роботи по підвищенню родючості грунтів, зокрема забезпечити в 1986 році збільшення виробництва органічних добрив, високоефективне використання органіки і мінеральних добрив, з тим щоб одержати від них належну віддачу;
організувати правильне зберігання отрутохімікатів і гербіцидів, добитися вже у 1986 році якнайраціональнішого їх застосування в кожному господарстві, суворо дотримуватись правил техніки безпеки та охорони навколишнього середовища;
забезпечити в 1986 і наступних роках у кожному колгоспі і радгоспі одержання проектної врожайності на всіх площах зрошуваних земель;
вжити невідкладних заходів до створення протягом дванадцятої п'ятирічки в колгоспах і радгоспах ремонтно-технічної бази, посилити будівництво типових ремонтних майстерень, машинних дворів та інших об'єктів, організувати належну шефську допомогу промислових підприємств з метою своєчасної і якісної підготовки та високопродуктивного використання тракторів і комбайнів, особливо складних і енергонасичених.
4. Держагропрому УРСР і облвиконкомам проаналізувати стан справ з розвитком зернового господарства в кожній області, районі й господарстві, вжити необхідних заходів до поліпшення агрономічної роботи, закріплення і зміцнення кадрів спеціалістів, підвищення їх відповідальності за прискорення впровадження у господарствах науково обгрунтованих систем землеробства та досягнень науково-технічного прогресу.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 22