• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи по виконанню постанови ЦК КПРС від 9 серпня 1985 р. про додаткові резерви збільшення виробництва мяса

Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Заходи від 10.09.1985 № 341
Реквізити
  • Видавник: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Заходи
  • Дата: 10.09.1985
  • Номер: 341
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Заходи
  • Дата: 10.09.1985
  • Номер: 341
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 10 вересня 1985 р. N 341
Київ
Про заходи по виконанню постанови ЦК КПРС від 9 серпня 1985 р. про додаткові резерви збільшення виробництва м'яса
Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР відзначають, що партійні, радянські і сільськогосподарські органи проводять організаторську роботу по зміцненню кормової бази, поліпшенню технології утримання худоби, збільшенню виробництва м'яса. Останні 3 роки виконуються плани продажу його державі, підвищилися здавальні кондиції великої рогатої худоби.
Проте наявні можливості для дальшого нарощування виробництва і заготівель м'яса використовуються недостатньо. У більшості областей допущено відставання у виконанні завдань п'ятирічки і Продовольчої програми.
Вирощування молодняка великої рогатої худоби у багатьох колгоспах і радгоспах організовано незадовільно, середньодобові прирости низькі. Тому строки відгодівлі тварин, особливо в господарствах Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, розтягуються до 2,5 - 3 років при нормі 16-18 місяців. Зростають витрати кормів, праці і коштів на центнер продукції. В той же час досвід Черкаської області по інтенсифікації виробництва яловичини впроваджується повільно.
Мають місце також недоліки у розвитку свинарства. У господарствах Кіровоградської, Полтавської, Запорізької та деяких інших областей поголів'я свиней зростає, а виробництво свинини скорочується. Однією з головних причин цього є недостатня годівля поросят, що призводить до втрати енергії росту та розвитку, розтягується період вирощування і відгодівлі.
На ряді тваринницьких комплексів і міжгосподарських підприємств, спеціалізованих на виробництві яловичини та свинини, бройлерних птахофабрик не досягнуто проектних потужностей. У більшості господарств не організовано як слід відгодівлю овець.
Внаслідок цього на переробні підприємства м'ясної промисловості з господарств Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Ворошиловградської областей продовжує надходити значна кількість маловагої, невгодованої худоби.
Керівники ряду господарств допускають надмірний забій худоби внутрігосподарські потреби, а місцеві радянські і сільськогосподарські органи миряться з таким становищем. Тільки у першому півріччі поточного року в Сумській і Херсонській областях на внутрігосподарські потреби використано 19-20 процентів всього поголів'я великої рогатої худоби, реалізованого на м'ясо. Середня жива вага його 81-91 кілограм. У Львівській і Закарпатській областях забито 18-22 проценти свиней середньою вагою 22-51 кілограм, Київській і Чернігівській - понад 90 процентів овець середньою вагою 17-19 кілограмів.
Не встановлено належного контролю за використанням м'яса в рахунок лімітів, виділених радгоспам для громадського харчування. Радгоспи Кримської, Одеської, Миколаївської областей витратили за 7 місяців цього року на 14-24 проценти більше, ніж дозволено.
Низький рівень виробництва м'яса, недоліки в його використанні стали причиною того, що 24 проценти господарств у першому півріччі не виконали планів продажу і недодали державі 127 тис. тонн худоби та птиці. У Волинській і Хмельницькій областях таких господарств понад третина, а в Чернігівській - більше половини.
В ряді областей для нарощування виробництва м'яса не повністю використовуються можливості особистих підсобних господарств населення.
Зазначені недоліки стали наслідком того, що Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Головплодвинпром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, ЦСУ УРСР, облвиконкоми, агропромислові об'єднання глибоко не аналізують стан розвитку м'ясної галузі, недостатньо приділяють уваги інтенсифікації вирощування та відгодівлі худоби, не дають принципової оцінки керівникам і спеціалістам тих господарств, у яких поголів'я в рік не забезпечується високоякісними кормами і виробництво м'яса базується на екстенсивній основі.
Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР
постановляють:
1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Головплодвинпром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, обкоми і райкоми партії, облвиконкоми і райвиконкоми, агропромислові об'єднання розглянути стан справ з виробництвом м'яса по областях, районах, колгоспах, радгоспах, спеціалізованих господарствах і вжити заходів до усунення наявних недоліків.
Забезпечити значне збільшення виробництва свинини, яловичини та інших видів м'яса на основі дальшого поліпшення кормовиробництва, підвищення якості кормів і раціонального їх використання, впровадження інтенсивних технологій, господарського розрахунку і колективного підряду.
Посилити контроль за використанням колгоспами та радгоспами худоби на внутрігосподарські потреби, не допускати перевитрат м'яса понад установлені ліміти на громадське харчування в радгоспах. Підвищити відповідальність керівників та спеціалістів обласних і районних агропромислових об'єднань та господарств за безумовне виконання планів виробництва і продажу державі худоби та птиці.
2. Схвалити розроблені Держпланом УРСР, сільськогосподарськими міністерствами і відомствами погоджені з облвиконкомами заходи по збільшенню виробництва м'яса у дванадцятій п'ятирічці (додаються).
3. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ до 1 грудня підготувати пропозиції по комплексній програмі впровадження інтенсивних технологій виробництва м'яса, погодити їх у союзних органах і подати Раді Міністрів УРСР.
Секретар Центрального
Комітету Компартії України
Голова
Ради Міністрів Української РСР

В.ЩЕРБИЦЬКИЙ

О.ЛЯШКО
Інд. 22
Схвалені
постановою ЦК Компартії України
і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ЗАХОДИ
по збільшенню виробництва м'яса у дванадцятій п'ятирічці
1. Довести до кінця п'ятирічки заготівлю кормів у розрахунку на умовну голову худоби до 40 центнерів кормових одиниць. Питому вагу сіна та сінажу в грубих кормах за поживністю збільшити до 75-80 процентів. Забезпечити, щоб не менше 80 процентів їх відповідало вимогам першого класу. Заготовляти в розрахунку на основну свиноматку не менше 3 тонн комбінованого силосу. Збільшити виробництво амідо-мінеральних добавок на основі сухого жому, збагаченої макро- і мікроелементами патоки, екструдованого зерна.
З метою поліпшення вирощування телят, поросят і ягнят забезпечити виготовлення на державних і міжгосподарських комбікормових заводах стартерних комбікормів у кількості згідно з додатком N 1.
Вийти на обсяги згодовування кормів на одну середньорічну голову м'ясного контингенту великої рогатої худоби в кількості 23-24 центнери кормових одиниць, свиней - 8,5, овець - 5 центнерів і бройлерів - 5 кілограмів кормових одиниць.
Строк - 1986-1990 рр.
Держплан УРСР, сільськогосподарські
міністерства і відомства, облвиконкоми
2. Збільшити вирощування великої рогатої худоби в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах на перехідну голову до 130 кілограмів по областях згідно з додатком N 2. Підвищити середньодобові прирости на вирощуванні і відгодівлі великої рогатої худоби до 450-500 грамів, у тому числі на вирощуванні - не менше 400 грамів і відгодівлі - 600-700 грамів. Середню вагу великої рогатої худоби, яка продаватиметься державі, збільшити до 400 кілограмів. Питому вагу молодняка живою вагою 400 кілограмів і більше підвищити не менше як до 40 процентів, а поголів'я вищої вгодованості - 80 процентів по областях згідно з додатками N 3-5.
Строк - 1990 р.
Мінсільгосп УРСР,
Мінплодоовочгосп УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР, Південне
відділення ВАСГНІЛ, облвиконкоми
3. У всіх бурякосіючих областях впровадити досвід господарств Черкаської області по потоковій технології вирощування і відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, при якій бички з 10-20-денного віку передаються в спеціалізовані господарства, а після досягнення живої ваги 330-350 кілограмів - у міжгосподарські підприємства на інтенсивну жомову відгодівлю до середньої живої ваги 420-450 кілограмів.
Строк - 1986-1987 рр.
Мінсільгосп УРСР, Південне відділення
ВАСГНІЛ, обкоми партії, облвиконкоми
4. Прискорити роботу по виведенню на основі чернігівського та придніпровського типів нової української м'ясної породи великої рогатої худоби. Створити 6 заводських ліній нової породи. Організувати республіканські випробувальні станції в колгоспах "Шлях до комунізму" Чернігівської та імені Постишева Черкаської областей.
Затвердити перелік господарств, які спеціалізуватимуться на розведенні м'ясної худоби.
Строк - 1990 р.
Мінсільгосп УРСР, Південне відділення
ВАСГНІЛ, облвиконкоми
5. Довести у колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах вирощування свиней на перехідну голову до обсягів по областях згідно з додатком N 6. Підвищити середньодобові прирости свиней на вирощуванні і відгодівлі до 300-350 грамів, у тому числі на відгодівлі не менш як до 400 грамів. Забезпечити вихід не менше 15-16 поросят у розрахунку на основну свиноматку.
Підвищити племінні і продуктивні якості основних свиноматок за рахунок спрямованого вирощування і щорічного введення в основне стадо на кожних 100 основних свиноматок 35-40 перевірених ремонтних свинок. Перейти на одержання від основної свиноматки не менше 2 опоросів на рік, застосування раннього відлучення поросят.
Широко впроваджувати табірно-пасовище утримання свиней у літній період, особливо маточного поголів'я і ремонтного молодняка, поліпшити збереження поголів'я.
Строк - 1986-1988 рр.
Мінсільгосп УРСР, Південне відділення
ВАСГНІЛ, облвиконкоми
6. Здійснити систему заходів по гібридизації та виведенню спеціалізованих ліній, перевірити й виявити їх ефективні сполучення, одержати помісних і гібридних поросят не менше 11,4 млн. голів, у тому числі гібридних 6,1 млн. голів, по областях згідно з додатком N 7.
Строк 1986-1990 рр.
Мінсільгосп УРСР, Південне відділення
ВАСГНІЛ, облвиконкоми
7. Збільшити чисельність і розширити використання свиней полтавського м'ясного типу (ПМ-1), довести поголів'я основних свиноматок цього типу до 6 тис. голів.
Строк - 1990 р.
Мінсільгосп УРСР, Південне відділення
ВАСГНІЛ
8. Довести питому вагу вівцематок у стаді до 50-55 процентів і вихід ягнят у розрахунку на 100 маток та ярок старших одного року до 97-100 голів. Організувати інтенсивну відгодівлю овець з тим, щоб до 65 процентів продавати їх державі вищою вгодованістю по областях згідно з додатком N 8.
Строк - 1990 р.
Сільськогосподарські міністерства і
відомства, облвиконкоми
9. За рахунок зміцнення кормової бази, підвищення врожайності кормових культур, повного забезпечення комплексів і спеціалізованих господарств поголів'я, вдосконалення технології вивести їх протягом найближчих 2-3 років на проектну потужність.
Строк - 1986-1998 рр.
Держплан УРСР, Мінсільгосп УРСР,
Південне відділення ВАСГНІЛ,
облвиконкоми
10. Всемірно сприяти збільшенню поголів'я худоби і виробництва продукції тваринництва в особистих підсобних господарствах колгоспників, працівників радгоспів та інших громадян. Щорічно продавати населенню в розрахунку на один двір не менше одного поросяти і 40-50 голів молодняка птиці, особливо м'ясної, подавати допомогу грубими і соковитими кормами, своєчасно закуповувати лишки продукції. З метою задоволення попиту населення на гусенят і каченят створити в окремих господарствах репродуктивні ферми водоплавної птиці.
Строк - 1986-1990 рр.
Мінсільгосп УРСР,
Мінплодоовочгосп УРСР,
Мінхарчопром УРСР,
Головплодвинпром УРСР, Укоопспілка,
облвиконкоми
Додаток N 1
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ВИРОБНИЦТВО
стартерних комбікормів на комбікормових підприємствах Мінзагу УРСР і Мінсільгоспу УРСР для вирощування телят, поросят, ягнят за інтенсивними технологіями
(тис. тонн)
РокиДля телят
до 6 місяців
Для поросят
до 4 місяців
Для ягнят
до 4 місяців
Всьогов тому числіВсьогов тому числіВсьогов тому
числі
Мінсіль-
госп УРСР
Мін-
заг
УРСР
Мін-
сіль-
госп
УРСР
Мін-
заг
УРСР
Мін-
сіль-
госп
УРСР
198627020250100040060055
198730025275105043062066
198833030300110045065077
19893603532511504706801010
19904004036012005007001212
Додаток N 2
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ВИРОЩУВАННЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
на перехідну голову в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах
(кілограмів у живій вазі)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька115120130140150
Волинська116120120130140
Ворошиловградська9095100105110
Дніпропетровська9094100105110
Донецька9095100105110
Житомирська110115120135150
Закарпатська110115120135150
Запорізька104105110115120
Івано-Франківська130140150155160
Київська120125130140150
Кіровоградська105110110115120
Кримська105110110120130
Львівська120130140150160
Миколаївська90100100110120
Одеська829090105120
Полтавська101105110125150
Ровенська109110120130140
Сумська104110120130140
Тернопільська130130140150160
Харківська96100105120140
Херсонська95100100110120
Хмельницька110120130140150
Черкаська130140140150160
Чернівецька130135140150160
Чернігівська105110120130140
По УРСР108110115120130
Додаток N 3
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
СЕРЕДНЯ ЖИВА ВАГА
однієї голови великої рогатої худоби, що продається державі колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами
(кілограмів)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька400402405410 420
Волинська380382385390 400
Ворошиловградська350355360370 380
Дніпропетровська350355360365 380
Донецька330350360370 380
Житомирська350355360370 380
Закарпатська375380385390 400
Запорізька350355360370 380
Івано-Франківська400405410415 420
Київська365370375385 400
Кіровоградська375380385390 400
Кримська375380395390 400
Львівська380385390395 400
Миколаївська350355360370 380
Одеська350355360370 380
Полтавська390395400410 420
Ровенська365370380390 400
Сумська360365375385 400
Тернопільська400405410415 420
Харківська350360370380 390
Херсонська360365370375 380
Хмельницька385390400410 420
Черкаська430432435440 440
Чернівецька420425430435 440
Чернігівська390395400410 420
Всього370375380390 400
Додаток N 4
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ПРОДАЖ
молодняка великої рогатої худоби живою вагою 400 кг і більше колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами
(у процентах)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька5053565860
Волинська2530354045
Ворошиловградська2023262830
Дніпропетровська2023262830
Донецька2023262830
Житомирська2023262830
Закарпатська3540455060
Запорізька2023262830
Івано-Франківська5054586265
Київська2023262830
Кіровоградська2528313335
Кримська3538414345
Львівська4546474850
Миколаївська2023262830
Одеська2023262830
Полтавська3035404550
Ровенська3033363840
Сумська2022242730
Тернопільська5556575860
Харківська2025304045
Херсонська2023262830
Хмельницька4043465055
Черкаська6061626365
Чернівецька5053566065
Чернігівська4043464850
По УРСР3033363840
Додаток N 5
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ПРОДАЖ ДЕРЖАВІ
великої рогатої худоби вищої вгодованості колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами
(у процентах)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька7576707580
Волинська8182828385
Ворошиловградська5556606565
Дніпропетровська6062636570
Донецька5560636570
Житомирська7071727580
Закарпатська7576758080
Запорізька6066676770
Івано-Франківська8889898990
Київська7576777880
Кіровоградська7070717375
Кримська6566676870
Львівська8282838585
Миколаївська6264666870
Одеська5557606670
Полтавська7576777880
Ровенська8182838485
Сумська6567707580
Тернопільська8285858585
Харківська6263657070
Херсонська5356606570
Хмельницька8283858585
Черкаська8585858790
Чернівецька8283848585
Чернігівська8182828285
По УРСР7073757880
Додаток N 6
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ВИРОЩУВАННЯ СВИНЕЙ
на перехідну голову в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах
(кілограмів у живій вазі)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька66758090100
Волинська7072758090
Ворошиловградська78808590100
Дніпропетровська75808590100
Донецька889095100110
Житомирська6870758090
Закарпатська758090100110
Запорізька71808590100
Івано-Франківська95100110115120
Київська93100105110120
Кіровоградська68758090100
Кримська828590100110
Львівська859095100110
Миколаївська6570808590
Одеська6370808590
Полтавська808590100110
Ровенська7075808590
Сумська6670758090
Тернопільська70758090100
Харківська708090100110
Херсонська70808590100
Хмельницька60708090100
Черкаська808590100110
Чернівецька808590100110
Чернігівська70758090100
По УРСР70758090100
Додаток N 7
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ОДЕРЖАННЯ
помісних і гібридних поросят у колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах
(тис. голів)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька500525540600650
Волинська115120125130140
Ворошиловградська325330340350360
Дніпропетровська6807008309201000
Донецька525550560580630
Житомирська190200205210220
Закарпатська3035455060
Запорізька490515530600650
Івано-Франківська95100110120130
Київська470475480490550
Кіровоградська500530550570620
Кримська170190210230250
Львівська145155160180200
Миколаївська390440480550620
Одеська520545570610650
Полтавська580600610640680
Ровенська140155170180200
Сумська480495500510530
Тернопільська230250260280300
Харківська620630640650670
Херсонська500525535560580
Хмельницька350360370380400
Черкаська465560640680700
Чернівецька90110130150180
Чернігівська400405410420430
Всього90009500100001064011400
в тому числі гібридних поросят
(тис. голів)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька260280290310320
Волинська5060708085
Ворошиловградська170180200220230
Дніпропетровська280300340380430
Донецька200280300320330
Житомирська5080100110115
Закарпатська2025304045
Запорізька200250280300320
Івано-Франківська2030607075
Київська190250260280290
Кіровоградська190250280300310
Кримська80100110120130
Львівська9095100120130
Миколаївська170200230250290
Одеська250280300320330
Полтавська260300320340350
Ровенська708090100110
Сумська220250260270280
Тернопільська120130140150160
Харківська400410420430440
Херсонська280300310320330
Хмельницька150180190200210
Черкаська230280320340370
Чернівецька90110130150180
Чернігівська160200220230240
Всього42004900535057506100
Додаток N 8
до заходів, схвалених постановою
ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 10 вересня 1985 р. N 341
ПРОДАЖ
державі овець вищої і середньої вгодованості колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами
(процентів)
Області1986 р.1987 р.1988 р.1989 р.1990 р.
Вінницька4550556065
Волинська7070707575
Ворошиловградська3540404550
Дніпропетровська3540404550
Донецька5055556065
Житомирська5055556065
Закарпатська7070707575
Запорізька4550505560
Івано-Франківська6570707575
Київська5055556065
Кіровоградська4545455060
Кримська5050556065
Львівська5050556065
Миколаївська4545455055
Одеська6060606565
Полтавська5555556065
Ровенська5050556065
Сумська4045556065
Тернопільська4550556065
Харківська5055556065
Херсонська4550556060
Хмельницька5055556065
Черкаська5560656565
Чернівецька6065657070
Чернігівська5560606570
По УРСР5055606265