• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стабілізацію роботи житлово-комунального господарства республіки

Кабінет Міністрів УРСР  | Постанова від 14.06.1991 № 39
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.06.1991
  • Номер: 39
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.06.1991
  • Номер: 39
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 14 червня 1991 р. N 39
Київ
Про стабілізацію роботи житлово-комунального господарства республіки
З метою приведення житлово-комунального господарства у відповідність із зростаючими потребами громадян, підвищення стабільності роботи цієї галузі в умовах переходу до ринкової економіки та на виконання постанови Президії Верховної Ради Української РСР від 15 квітня 1991 р. "Про доповідну записку комісій Верховної Ради Української РСР про стан житлово-комунального господарства республіки" Кабінет Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Включити починаючи з 1992 року до складу єдиного державного замовлення з відповідним матеріально-технічним забезпеченням будівництво та ремонт об'єктів комунального призначення, поточний і капітальний ремонт житлового фонду, виробництво комунальної техніки, ліфтів та іншого обладнання.
Міністерству економіки УРСР і Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству визначити порядок формування єдиного державного замовлення на виконання робіт (послуг) та виробництво і поставку продукції для потреб житлово-комунального господарства.
2. Рекомендувати Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам впровадити до 1 січня 1992 р. договірні відносини при наданні житлово-комунальних послуг населенню, промисловим підприємствам та іншим споживачам із застосуванням планово-розрахункових тарифів.
Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством фінансів УРСР і Міністерством економіки УРСР розробити та затвердити до 1 липня 1991 р. відповідні рекомендації.
3. Міністерству праці УРСР за поданням Державного комітету УРСР по житлово-комунальному господарству затвердити в 1991 році нові умови оплати праці, тарифні ставки та посадові оклади працівників житлово-комунального господарства, маючи на увазі поетапне запровадження їх у підгалузях житлово-комунального господарства залежно від розмірів заробітної плати в них в порівнянні з середньореспубліканським рівнем.
Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству, Міністерству фінансів УРСР, Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам вишукувати для цієї мети необхідні кошти.
4. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству, Державному комітетові УРСР по оборонній промисловості і машинобудуванню, Державному комітетові УРСР по металургійній промисловості:
вирішити до 1 вересня 1991 р. питання про розміщення на підприємствах республіки виготовлення комунальної техніки, ліфтів, обладнання, в тому числі санітарно-технічного, і запасних частин до них;
організувати протягом 1991-1995 років на металургійних підприємствах республіки виробництво для потреб житлового й комунального будівництва сталевих труб із зовнішнім і внутрішнім антикорозійним покриттям;
виділяти в 1992-1995 роках для потреб житлово-комунального господарства не менш як 2,5 процента річних обсягів сталевих труб, що виробляються в республіці;
залучити в 1992-1995 роках до 3 процентів виробничих потужностей машинобудівних підприємств республіки до виробництва обладнання для житлово-комунального господарства та надолужити допущене відставання;
забезпечити до 1995 року річний випуск конкурентоспроможних тролейбусів на підприємствах республіки у кількості до 1000 машин.
5. Міністерству фінансів УРСР при розробці нормативів відрахувань від загальнореспубліканських податків і доходів до бюджетів Кримської АРСР, областей і міст республіканського підпорядкування враховувати потребу в коштах на покриття збитків підприємств (об'єднань) і організацій.
6. Валютному фонду Української РСР разом з Міністерством зовнішньоекономічних зв'язків УРСР, Міністерством фінансів УРСР та відповідними міськвиконкомами внести пропозиції про можливість виділення в 1991-1992 роках Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству вільно конвертованої валюти для закупівлі 80 імпортних трамвайних вагонів і 100 тролейбусів, а також запасних частин до них.
7. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством соціального забезпечення УРСР і Міністерством фінансів УРСР розробити та внести в 1991 році до Кабінету Міністрів УРСР пропозиції про порядок компенсації втрат підприємств та організацій житлово-комунального господарства у зв'язку з наданням пільг по оплаті житлової площі та комунальних послуг окремим категоріям громадян відповідно до чинного законодавства.
8. Міністерству економіки УРСР починаючи з 1992 року передбачати щорічне виділення Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству на фінансування найважливіших науково-дослідних і конструкторських робіт для житлово-комунального господарства, в тому числі таких, що потребують фундаментальних досліджень, не менше 15 млн. карбованців.
9. Рекомендувати виконкомам місцевих Рад народних депутатів, підприємствам (об'єднанням) і організаціям, що мають житловий фонд, передавати:
працівникам житлово-комунального господарства, які сумлінно пропрацювали на відповідній посаді не менше 15 років, безкоштовно в особисту власність службові квартири, в яких вони проживають;
ремонтно-будівельним організаціям до 50 процентів загальної кількості квартир, введених в експлуатацію після реконструкції та капітального ремонту, для надання або продажу своїм працівникам, які потребують поліпшення житлових умов.
10. Виробничому об'єднанню "Укргазпром" разом з Державним комітетом УРСР по житлово-комунальному господарству щороку створювати в підземних сховищах за рахунок газу, не використаного споживачами влітку, резерв природного газу обсягом не менше 2 млрд. куб. метрів для осінньо-зимового періоду.
11. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Радою Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам Київським і Севастопольським міськвиконкомами розробити у 1991 році програму передачі підприємств житлово-комунального господарства, в першу чергу низькорентабельних та збиткових, в орендне користування чи власність трудовим колективам і громадянам.
12. Покласти на Державний комітет УРСР по житлово-комунальному господарству:
функції єдиного замовника по створенню нових видів машин, обладнання і приладів для потреб житлово-комунального господарства та освоєнню їх виробництва;
розробку нормативів технічного обслуговування об'єктів житлово-комунального господарства;
погодження проектів будівництва і реконструкції об'єктів комунального призначення кошторисного вартістю понад 3 млн. крб. незалежно від відомчого підпорядкування;
контроль за станом експлуатації та утримання житлового фонду й комунальних об'єктів незалежно від форм власності та їх відомчого підпорядкування;
підготовку пропозицій про розподіл природного газу між областями в обсягах виділених їм поставок.
13. Схвалити розроблену Державним комітетом УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Радою Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами Комплексну програму розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення обслуговування населення на 1991-1995 роки, що додається.
Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, підприємствам (об'єднанням) і організаціям вжити організаційно-технічних заходів до стабілізації роботи підвідомчого житлово-комунального господарства.
14. Міністерству економіки УРСР розглянути питання про додаткове виділення Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству основних матеріально-технічних ресурсів для виконання завдань поточного року та забезпечення сталої роботи підвідомчого господарства в осінньо-зимовий період 1991/92 року.
15. Державному комітетові УРСР по забезпеченню нафтопродуктами задовольняти на пріоритетній основі потреби підприємств житлово-комунального господарства в нафтопродуктах згідно з нормативами.
16. Державному комітетові УРСР по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством праці УРСР забезпечити підготовку і перепідготовку в підвідомчих навчальних закладах працівників житлово-комунального господарства, а також осіб, які вивільняються з інших галузей, за договорами з підприємствами (об'єднаннями) і організаціями та виконкомами місцевих Рад народних депутатів.
Перший віце-прем'єр-міністр УРСР К.МАСИКДержавний секретарКабінету Міністрів УРСР В.ПЄХОТА
Інд. 35
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів УРСР
від 14 червня 1991 р. N 39
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення обслуговування населення на 1991-1995 роки
------------------------------------------------------------------
Найменування заходів | Строк | Виконавці
| виконання |
------------------------------------------------------------------
I. Житлове господарство
Забезпечити випереджаюче 1991-1995 рр. Рада Міністрів
будівництво об'єктів Кримської АРСР,
житлово-комунального облвиконкоми,
призначення, підвищення Київський і
експлуатаційної надійності Севастопольський
та якості їх роботи, міськвиконкоми,
розвиток і дообладнання Мінекономіки УРСР,
виробничих баз Держжитлокомунгосп
УРСР, Держбуд УРСР
Розробити правила 1991-1992 рр. Держжитлокомунгосп
користування та утримання УРСР,
житлового фонду, типові Мінфін УРСР,
положення про товариство Мінюст УРСР
власників квартир, змішане
товариство по сумісному
користуванню та утриманню
багатоквартирного житлового
будинку, біржу житлового
фонду
Розробити механізм для 1992-1994 рр. Держжитлокомунгосп
комплексного прибирання і УРСР
утримання придомових
територій та організувати
його серійний випуск
Розробити проекти та 1992-1995 рр. Держжитлокомунгосп
провести експериментальну УРСР,
реконструкцію будинків Дніпропетровський,
перших серій Донецький, Київський,
великопанельного Харківський
домобудування міськвиконкоми,
Держбуд УРСР
Створити підприємства для - " - Рада Міністрів
утримання і збереження Кримської АРСР,
житлового фонду з різною облвиконкоми,
формою власності з Київський і
урахуванням вимог ринкової Севастопольський
економіки міськвиконкоми,
Держжитлокомунгосп
УРСР
Розробити та внести 1991 рік Держжитлокомунгосп
пропозиції про приватизацію УРСР, Рада Міністрів
на добровільній основі Кримської АРСР,
державного та громадського облвиконкоми,
житла шляхом передачі його Київський і
у власність громадянам, які Севастопольський
у ньому проживають міськвиконкоми
Узагальнити досвід - " - Держжитлокомунгосп
київських підприємств щодо УРСР, Республіканська
створення добровільних асоціація МЖК України
товариств і молодіжних
житлових комплексів по
реконструкції і ремонту
житлового фонду
При укладенні договорів з щорічно Рада Міністрів
підприємствами Кримської АРСР,
організаціями, і які облвиконкоми,
виконують посередницькі Київський і
функції по наданню Севастопольський
житлово-комунальних послуг міськвиконкоми,
іноземним юридичним і Держжитлокомунгосп
фізичним особам, УРСР
обумовлювати відрахування
ними на потреби
житлово-комунальних
організацій не менше 50
процентів коштів в
іноземній валюті
II. Водопровідно-каналізаційне господарство та питання екології
З метою збалансованого
розвитку систем
водопостачання і
каналізації, здійснення
комплексних
природоохоронних заходів
щодо поліпшення санітарного
стану міст, задоволення
потреб в якісній питній
воді:
довести якість питної води 1991-1995 рр. Держжитлокомунгосп
до вимог стандарту, для УРСР, Рада Міністрів
чого здійснити будівництво Кримської АРСР,
нових та розширити існуючі облвиконкоми,
водопровідні споруди, Київський і
мережі і водоводи Севастопольський
міськвиконкоми
ввести в дію очисні - " - - " -
каналізаційні споруди у
всіх містах республіки з
урахуванням повного
припинення скидання у
водойми забруднених стоків
перекласти та замінити 4500 - " - - " -
км аварійних мереж
водопостачання, 1400 км
каналізаційних мереж і
колекторів
Побудувати - " - Дніпропетровський,
сміттєспалювальні заводи в Донецький, Луганський,
містах Дніпропетровську, Львівський
Лисичанську, Луганську і облвиконкоми,
Донецьку, Львівській Мінекономіки УРСР,
області Держжитлокомунгосп
УРСР
Забезпечити проектування та 1991-1995 рр. Рада Міністрів
будівництво зливової Кримської АРСР,
каналізації в обласних облвиконкоми,
центрах, передусім у тих, Держжитлокомунгосп
де неочищені поверхневі УРСР
води скидаються у водойми,
що є джерелами питного
водопостачання
Здійснити конкретні заходи - " - Рада Міністрів
щодо будівництва локальних Кримської АРСР,
очисних споруд промислових облвиконкоми,
підприємств, посилити міністерства і
економічні вимоги до відомства УРСР,
керівників цих підприємств Держжитлокомунгосп
за забруднення водойм УРСР, Мінприроди УРСР
Запровадити у з 1991 року Рада Міністрів
водопровідно- Кримської АРСР,
каналізаційному облвиконкоми,
господарстві розрахунки з Київський і
підприємствами, установами Севастопольський
й організаціями, що міськвиконкоми, Мінфін
займаються УРСР,
зовнішньоекономічною Держжитлокомунгосп
діяльністю, за питну воду і УРСР
послуги каналізації
частково у вільно
конвертованій валюті
III. Теплове господарство
Розробити для кожного міста 1992-1995 рр. Рада Міністрів
програму забезпечення Кримської АРСР,
теплом і встановити облвиконкоми,
контроль за її виконанням Київський і
Севастопольський
міськвиконкоми,
Міненерго УРСР,
Держжитлокомунгосп
УРСР, Мінекономіки
УРСР
Забезпечити нормативну щорічно Рада Міністрів
перекладку теплових мереж, Кримської АРСР,
заміну теплосилового облвиконкоми,
обладнання районних Київський і
котелень, реконструкцію Севастопольський
малих котелень із заміною міськвиконкоми,
застарілих котлів на нові, Мінекономіки УРСР,
з вищим коефіцієнтом Держжитлокомунгосп
корисної дії, передбачивши УРСР
для цього централізоване
матеріально-технічне
забезпечення
Розробити типові проекти 1992-1993 рр. Держбуд УРСР,
групового та Держжитлокомунгосп
індивідуального УРСР
теплопостачання житлових
будинків та об'єктів
соцкультпобуту, в тому
числі на базі серійного
обладнання і нових
науково-дослідних розробок
Визначити 1993 рік Держжитлокомунгосп
заводи-виготовлювачі нового УРСР, Державний
обладнання для групових та комітет УРСР по
індивідуальних джерел оборонній
теплової енергії промисловості і
машинобудуванню,
Мінекономіки УРСР
IV. Газове господарство
З метою безперебійного
постачання населення та
інших споживачів природним
газом:
забезпечити виділення 1992-1995 рр. Держжитлокомунгосп
державних капітальних УРСР, Мінсільгосп
вкладень на будівництво, УРСР, Мінекономіки
розширення і реконструкцію УРСР, Кримська АРСР,
газонаповнювальних станцій Київський і
і пунктів, газових мереж, Севастопольський
баз експлуатаційних і міськвиконкоми
підрядних організацій
організувати на 1992-1995 рр. Мінекономіки УРСР,
підприємствах республіки Держжитлокомунгосп
виробництво поліетилену для УРСР, Академія наук
випуску поліетиленових труб УРСР
і з'єднувальних вузлів та
деталей до них;
збільшити виробництво - " - Держметалургпром УРСР,
безшовних труб діаметром 15 Мінекономіки УРСР,
- 89 мм для впровадження Держжитлокомунгосп
схеми газопостачання через УРСР
будинкові регулятори тиску
забезпечити виготовлення 1991-1995 рр. Держжитлокомунгосп
обладнання, апаратури та УРСР, Мінекономіки
приладів для регулювання УРСР, Державний
подачі газу населенню, комітет УРСР по
іншим споживачам оборонній
промисловості і
машинобудуванню
Мінсільгосп УРСР
збільшити виробництво - " - ВО "Укрнафта",
зрідженого газу на Держнафтохімпром УРСР,
підприємствах республіки Держжитлокомунгосп
УРСР
Для забезпечення 1991-1992 рр. Держбуд УРСР,
безаварійного Держжитлокомунгосп
газопостачання внести УРСР
доповнення до будівельних
норм і правил стосовно
проектування нових будинків
і споруд з урахуванням
встановлення сигналізаторів
загазованості підвальних
приміщень, а також
обладнання ними існуючих
споруд з масовим
перебуванням людей
V. Міський електротранспорт
Створити в республіці 1992-1994 рр. Держжитлокомунгосп
потужності по виробництву УРСР, Мінекономіки
тролейбусів і запчастин до УРСР, Державний
них, використовуючи в першу комітет УРСР по
чергу потенціал підприємств оборонній
оборонної промисловості у промисловості і
рамках конверсії, а також машинобудуванню
заводів, які виготовляють
комплектуючі вироби для
тролейбусів
Організувати на 1992-1993 рр. Держметалургпром УРСР,
підприємствах республіки Мінекономіки УРСР,
виробництво тролейного Держжитлокомунгосп
проводу УРСР
Для розширення асортименту - " - Донецький та Одеський
та збільшення обсягів облвиконкоми,
виготовлення запасних Держжитлокомунгосп
частин до рухомого складу УРСР
розробити проект технічного
переозброєння донецького
заводу "Ремкомунелек
тротранс" та Одеського
ремонтного заводу
електротранспорту
Здійснити будівництво та відповідні
реконструкцію облвиконкоми,
експлуатаційної бази міськвиконкоми,
трамвайно- Держжитлокомунгосп
тролейбусних УРСР
підприємств у містах:
Луганську
1993 рік
Макіївці 1994 рік
Маріуполі - " -
Херсоні - " -
VI. Підприємства республіканського галузевого концерну комунального машинобудування "Укркомунмаш"
З метою збільшення випуску
обладнання та приладів для
житлово-комунального
господарства республіки
здійснити:
реконструкцію 1992-1994 рр. Держжитлокомунгосп
Могилів-Подільського заводу УРСР, Мінекономіки
газового устаткування та УРСР,
приладів; Вінницький облвиконком
будівництво Київського 1992-1996 рр. Держжитлокомунгосп
заводу газового УРСР,
устаткування та приладів; Мінекономіки УРСР,
Київський
міськвиконком
реконструкцію 1991-1993 рр. Держжитлокомунгосп
нікопольського УРСР, Мінекономіки
ливарно-механічного заводу УРСР, Запорізький
"Більшовик" 1990-1992 рр. облвиконком
Держжитлокомунгосп УРСР,
Мінекономіки УРСР,
Дніпропетровський
облвиконком розширення
пологівського хімічного
заводу "Коагулянт"
будівництво цеху по 1991-1992 рр. Держжитлокомунгосп
виробництву автовишок та УРСР,
устаткування для очисних Мінекономіки УРСР,
споруд на заводі Волинський
"Луцьккомунмаш" облвиконком
технічне переобладнання 1993-1994 рр. Держжитлокомунгосп
севастопольського заводу УРСР,
комунального устаткування Мінекономіки УРСР,
"Молот" Севастопольський
міськвиконком
реконструкцію Луцького - " - Держжитлокомунгосп
заводу комунального УРСР, Мінекономіки
устаткування УРСР, Волинський
облвиконком
реконструкцію Держжитлокомунгосп
Дніпропетровського УРСР, Мінекономіки
приладобудівного заводу УРСР,
Дніпропетровський
облвиконком
_________________
Примітка. Строки будівництва потужностей можуть уточнюватися
при розробці річних показників економічного і
соціального розвитку республіки.