• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житла

Державна фіскальна служба України | Лист від 26.09.2016 № 21078/10/26-15-12-01-18
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.09.2016
  • Номер: 21078/10/26-15-12-01-18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.09.2016
  • Номер: 21078/10/26-15-12-01-18
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС у м. Києві
Лист
26.09.2016 № 21078/10/26-15-12-01-18
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ТОВ " " щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житла і в межах своїх повноважень повідомляє.
Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житла визначений пп. 197.1.14 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - Кодекс). Зокрема, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання.
Згідно з пп.197.1.14 п. 197.1 ст. 197 Кодексу, перше постачання житла (об‘єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об‘єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;
б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об‘єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об‘єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв‘язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.
Разом з тим, майнові права на об’єкт інвестування є правом на одержання у власність об’єкта інвестування в майбутньому (після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію).
Після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію продавець зобов’язується передати покупцю готовий об’єкт інвестування за відповідним актом приймання – передачі.
Майнові права покупця після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію реалізуються шляхом набуття права власності на об’єкт інвестування, оформлення та реєстрації покупцем відповідних правовстановлюючих документів на цей об’єкт.
Таким чином, операція з постачання послуг замовнику із спорудження житла (об’єкта житлового фонду) для будівельної організації (надавача послуг – підрядника) є першою поставкою житла відповідно до пп.197.1.14 п. 197.1 ст. 197 Кодексу. Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20% незалежно від джерел фінансування будівництва та за рахунок яких матеріалів (замовника чи підрядника) здійснено будівництво житла.
Операції з подальшого постачання готового новозбудованого житла замовником, звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.14 п. 197.1 ст. 197 Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, якщо після завершення будівництва правовстановлюючі документи на новозбудоване житло оформлюються на підприємство-замовника, а пізніше згідно з договорами купівлі-продажу квартир з фізичними особами переоформлюються на таких фізичних осіб, операцією з першого постачання житла буде вважатися операція оформлення правовстановлюючих документів на замовника. Подальше переоформлення права власності на фізичних осіб, в розумінні норм Кодексу, не буде вважатися операцією з першого постачання житла, а тому дана операція буде звільнятися від оподаткування податком на додану вартість відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.
Слід зазначити, що ст. 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.
Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.
Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник начальникаЕ.М. Пруднікова