• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо питання застосування реєстраторів розрахункових операцій кредитною спілкою

Державна фіскальна служба України | Лист від 15.02.2016 № 316/10/15-32-22-06-08
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.02.2016
  • Номер: 316/10/15-32-22-06-08
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.02.2016
  • Номер: 316/10/15-32-22-06-08
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС в Одеській області
Лист
15.02.2016 № 316/10/15-32-22-06-08
Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит, щодо питання застосування реєстраторів розрахункових операцій кредитною спілкою і повідомляє наступне.
Основним нормативно-правовим актом, що визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", із змінами і доповненнями (далі - Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, РРО та РК не застосовуються (п. 1 ст. 9 Закону № 265). Тобто скасовано пільгу щодо незастосування РРО та РК суб’єктами господарювання при наданні послуг, у тому числі фінансових послуг у сфері кредитування.
Відповідно до статті 4 Закону України від 12.07.2001 р. № 2664-ІІІ "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" фінансовими вважаються, зокрема, послуги у сфері кредитування.
Кредитні спілки згідно зі статтею 1 Закону № 265 належать до фінансових установ – юридичних осіб, які відповідно до закону надають одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов’язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесені до відповідного реєстру в установленому законом порядку.
Отже, при проведенні розрахунків за надані фінансові послуги з прийняттям/видачею готівкових коштів кредитні спілки зобов’язані застосовувати РРО відповідно до вимог вищезгаданого Закону.
Водночас РРО не застосовуються у разі здійснення розрахунків винятково через банківські установи.
Враховуючи вищенаведене ГУ ДФС в Одеській області вважає за необхідне Вам враховувати вищевказані норми чинного законодавства.
Заступник начальникаД.І.Хандусенко