ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Л И С Т
16.05.2006 N 05-31-1034 |
ТОВ "Баланс-Клуб"
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, розглянувши лист ТОВ "Баланс-Клуб" від 27.04.2006 р., в межах своєї компетенції повідомляє.
Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 р. N 193. Відповідно до пунктів 7, 8, 9 Порядку середня заробітна плата обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати, що підлягає обкладанню податком з доходів фізичних осіб, у межах граничної суми місячної заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Усі виплати, з яких сплачено страхові внески під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат включаються в тому місяці, в якому їх було нараховано.
Згідно з пунктом 1.6.2 Інструкції із статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. N 5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.
Таким чином, сума донарахованої заробітної плати включається в базу для нарахування страхових внесків в місяці, у якому здійснено донарахування, і не впливає на розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачена за попередній період, оскільки при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги включається лише сума оплати праці, з якої у розрахунковому періоді сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Якщо бухгалтерією підприємства після оплати листка непрацездатності працівнику через певний період утримано заробітну плату як помилково нараховану, з урахуванням вимог ст. 127 КзпПУ, то в такому випадку допомога по тимчасовій непрацездатності має бути перерахована. Відповідним чином має бути відкоригований "Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" за формою Ф4-ФСС з ТВП.
Виправлення помилок страхувальниками у звітності здійснюється відповідно до Порядку виправлення помилок минулих звітних періодів у звітності страхувальників по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затвердженим постановою правління Фонду від 25.12.2003 р. N 123.
Заступник директора | О.Леонов |
ТОВ "БАЛАНС-КЛУБ"
Л И С Т
27.04.2006 N 80 |
Виконавчій дирекції Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності
З посиланням на нормативно-правові акти просимо дати відповідь на таке запитання:
"Як бути з виплатами за листками непрацездатності, якщо зарплата донараховується через певний час після звітного періоду або якщо вона утримується як помилково нарахована?".
Виконавчий директор Київської редакції ВКК "Балан-Клуб" | О.Додукало |