• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення Про Почесну відзнаку МНС України

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  | Положення від 28.09.1998 № 294 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Положення
  • Дата: 28.09.1998
  • Номер: 294
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Положення
  • Дата: 28.09.1998
  • Номер: 294
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 294 від 28.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 1998 р.
за N 660/3100
Затверджено
Наказ МНС України
28.09.98 N 294
( z0659-98 )
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 33 від 17.01.2014 )
Положення Про Почесну відзнаку МНС України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінчорнобиля N 141 від 17.05.99 )
Це Положення розроблено відповідно до Примірного положення про відомчі заохочувальні відзнаки, затвердженого Указом Президента України від 13.02.97 N 134/97, і визначає порядок подання про нагородження й нагородження Почесною відзнакою МНС України.
1. Почесною відзнакою МНС України нагороджуються військовослужбовці сил Цивільної оборони України, працівники системи Міністерства та інші особи, які мають особисті заслуги у справі цивільної оборони, захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідації їх наслідків та наслідків Чорнобильської катастрофи.
2. Нагородження Почесною відзнакою МНС України здійснюється:
за вмілу організацію роботи й значні результати при здійсненні заходів щодо запобігання й реагування на надзвичайні ситуації;
за досягнення значних результатів у здійсненні заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи;
за зразкове виконання службового й військового обов'язку і виявлену при цьому особисту ініціативу й самовідданість;
за 25 і більше календарних років бездоганної військової служби.
Нагороджуються військовослужбовці сил Цивільної оборони та працівники Міністерства за умови бездоганної служби, досягнення високих показників у службовій підготовці, професійній діяльності, за вислуги у системі МНС України (у т.ч. в системі Мінчорнобиля України або Штабу ЦО України) не менше 5 років.
Почесною відзнакою МНС України можуть бути нагороджені особи інших міністерств, відомств, органів виконавчої влади та іноземні громадяни, які мають заслуги у справі ліквідації наслідків аварій, катастроф техногенного та природного характеру, а також надання гуманітарної, матеріально-технічної допомоги, та заслуги в інших сферах діяльності.
3. Порушення клопотання про нагородження Почесною відзнакою МНС України здійснюється заступниками Міністра, начальниками: Головних управлінь, Головного центру координації авіаційних робіт з пошуку й рятування, Головного штабу Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби, Адміністрації зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, управлінь, окремих відділів МНС України, штабів цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, командирами з'єднань і військових частин, керівниками державних підприємств, установ і організацій, підпорядкованих МНС України.
4. На особу, яка представляється до нагородження Почесною відзнакою МНС України, складається нагородний лист (два примірники), у якому дається характеристика з викладенням конкретних заслуг.
Нагородні документи на особу, яка представляється до відзначення, заслуховуються на загальних зборах працівників підприємств, установ і організацій, розглядаються атестаційними комісіями штабів цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, з'єднань і військових частин. Начальниками (командирами, керівниками), які порушили клопотання про нагородження відзнакою, перший примірник нагородного листа направляється через управління підготовки і роботи з кадрами на розгляд колегії МНС України.
Другий примірник нагородного листа залишається на зберіганні в кадровому органі, начальником (командиром, керівником) якого порушено клопотання про нагородження відзнакою відповідних осіб.
Рішення про нагородження Почесною відзнакою МНС України приймається колегією МНС України, або Міністром України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
( Абзац четвертий пункту 4 в редакції Наказу Мінчорнобиля N 141 від 17.05.99 )
5. Нагородження Почесною відзнакою МНС України проводиться наказом Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
6. Почесна відзнака МНС України вручається Міністром України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи або, за його дорученням, членом колегії Міністерства, начальником управління апарату Міністерства, начальником штабу цивільної оборони та з надзвичайних ситуацій Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, командиром з'єднання, військової частини, керівником підприємства, установи, організації в урочистій обстановці перед строєм військовослужбовців, на загальних зборах працівників підприємства, установи, організації.
7. Разом з Почесною відзнакою МНС України нагородженому вручається посвідчення до неї.
8. Почесна відзнака МНС України носиться на правому боці грудей і за наявності відзнак Президента України, нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
9. У випадку втрати (псування) Почесної відзнаки МНС України або посвідчення до неї дублікати не видаються.
10. Почесна відзнака МНС України після смерті нагородженого залишається в його родині для зберігання.
Затверджено
Наказ МНС України
28.09.98 N 294
( z0659-98 )
Опис Почесної відзнаки МНС України
Почесна відзнака МНС України виготовляється із томпаку і має форму чотирикутної зірки з розбіжними променями з накладеною на неї чотирикутною зіркою зі сплаву сріблястого відтінку на тлі лаврового вінка, у верхній частині якого знаходиться елемент малого Державного Герба України.
Посередині відзнаки зображено знак Міністерства, центральна частина якого включає міжнародний знак цивільної оборони - трикутник блакитного кольору на оранжевому полі (замкнений в коло), до якого примикають дві стрілоподібні фігури білого та блакитного кольорів, що відображають ліквідацію негативних наслідків (блакитна стріла) та відновлення оптимального стану об'єктів за результатами роботи Міністерства (біла стріла).
Навколо медальйону на білому фоні напис:
"ЗАПОБІГТИ * ВРЯТУВАТИ * ДОПОМОГТИ"
У нижній частині знака на стрічці білого кольору рельєфний напис жовтими літерами "МНС".
Розмір знака між протилежними кінцями зірки - 60 мм та між протилежними краями вінка - 50 мм.
На звороті відзнаки - штифт з гайкою для прикріплення до одягу, напис: "Почесна відзнака МНС України" та номер відзнаки.
Планка Почесної відзнаки МНС України являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту шовковою муаровою стрічкою оранжевого кольору з вертикальними смужками малинового, білого й синього кольору з обох боків і рівностороннім трикутником синього кольору - посередині. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 24 мм.