• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про судових вихователів

Верховний Суд України  | Наказ, Положення від 15.11.1995 № 478/63/7/5
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.11.1995
  • Номер: 478/63/7/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.11.1995
  • Номер: 478/63/7/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 478/63/7/5 від 15.11.95 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
14 березня 1996 р.
за N 113/1138
Про затвердження Положення про судових вихователів
Затвердити Положення про судових вихователів (додається).
Голова Верховного Суду України В.Ф.Бойко Міністр освіти України М.З.ЗгуровськийМіністр юстиції України С.П.Головатий
Затверджено
наказом Голови Верховного Суду
України, Міністерства юстиції
України, Міністерства освіти
України, від 15 листопада
1996 року
Положення про судових вихователів
I. Загальні положення
1. Інститут судових вихователів створено для здійснення комплексу заходів по виконанню судових рішень щодо неповнолітніх, їх батьків (усиновителів), опікунів (піклувальників).
2. Судові вихователі діють на підставі Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" та цього Положення.
3. Основними завданнями інституту судових вихователів є:
3.1. Участь у виконанні судових рішень, що прийняті по судових справах, зазначених у ст.6 Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх".
3.2. Усунення причин і умов, які сприяли скоєнню протиправних дій, профілактика правопорушень; виховання належної правової культури.
3.3. Виховання неповнолітніх, які скоїли правопорушення, шляхом формування свідомого ставлення неповнолітніх до Закону.
3.4. Надання батькам (усиновителям), або опікунам (піклувальникам) допомоги у вихованні їх неповнолітніх дітей.
4. Інститут судових вихователів створюється при судах.
5. Судові вихователі є працівниками суду, призначаються на посаду і звільняються з посади начальником Головного управління юстиції в Криму, начальниками управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
6. Судовими вихователями можуть бути особи, які мають вищу юридичну або педагогічну чи психологічну освіту і досвід роботи з неповнолітніми.
Штатна чисельність судових вихователів визначається в залежності від завантаженості судів справами про правопорушення неповнолітніх, але не менше одного на кожний суд.
Навантаження на одного судового вихователя не повинно перевищувати 10 неповнолітніх.
7. Судовий вихователь призначається судом у разі необхідності попередження бездоглядності та правопорушень (рецидиву) неповнолітніх:
7.1. Які скоїли злочини, але звільнені від кримінального покарання за віком, або у зв'язку з недоцільністю застосування до них заходів кримінального покарання, якщо направлення їх до спеціальної виховної установи не є необхідним.
7.2. Умовно засуджених або засуджених до мір покарання, не пов'язаних з позбавленням волі, або засуджених до позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку.
При призначенні судових вихователів батьки (усиновителі) або опікуни (піклувальники), не звільняються від обов'язків по вихованню неповнолітніх і відповідальності за їх поведінку.
8. Передача неповнолітніх на виховання судовому вихователю проводиться судом на підставі рішення, вироку чи постанови суду. При призначенні судового вихователя враховується характер правопорушення, вік неповнолітніх та інші обставини справи.
9. Судові вихователі проводять свою роботу в контакті з батьками (усиновителями) або опікунами (піклувальниками) неповнолітніх, із кримінальною міліцією у справах неповнолітніх, установами і закладами освіти та лікувальними установами.
10. Голова суду, в якому працюють судові вихователі, керує їх роботою і разом з органами освіти надає їм методичну допомогу.
11. Заміна судового вихователя може бути здійснена лише за рішенням суду.
При зміні неповнолітніми місця проживання, суд повідомляє про дану обставину голову суду за новим місцем проживання і надсилає відповідні документи для призначення нового судового вихователя.
Робота судового вихователя з неповнолітніми припиняється за рішенням суду при його виправленні, досягненні повноліття та за інших підстав.
II. Обов'язки судових вихователів
12. Судові вихователі зобов'язані:
12.1. Вживати відповідні виховні заходи з метою перевиховання неповнолітніх, здійснювати профілактичну та корекційну роботу з ними.
12.2. Здійснювати контроль за відвіданням неповнолітнім навчальних занять, його успішністю, поведінкою в школі, на роботі, в сім'ї, в громадських місцях, залучати його до роботи в позашкільних закладах, вживати заходи щодо створення належних умов для правильної організації навчання, роботи і відпочинку неповнолітнього, сприяти працевлаштуванню неповнолітнього.
12.3. Надавати батькам або особам, що їх замінюють, допомогу у вихованні неповнолітнього.
12.4. Про результати роботи інформувати органи МВС, які здійснюють виконання вироків.
12.5. У необхідних випадках брати участь при виконанні рішень: про обмеження батьків в дієздатності, відібрання дітей та позбавлення батьківських прав, виселення осіб, позбавлених батьківських прав, якщо їх спільне проживання з дітьми, щодо яких вони позбавлені батьківських прав, неможливе, про поновлення в батьківських правах, щодо визначення місця проживання неповнолітніх.
III. Права судових вихователів
13. Судові вихователі мають право:
13.1. Перевіряти умови виховання неповнолітніх за місцем проживання, навчання або роботи, контролювати їх витрати, поведінку.
13.2. Попереджувати батьків (усиновителів), опікунів (піклувальників) про відповідальність за неналежне виховання та відсутність контролю за поведінкою неповнолітніх. Повідомляти за місцем роботи батьків (усиновителів), опікунів (піклувальників) про незадовільне виконання ними обов'язків по вихованню дітей. Вносити пропозиції відповідним органам про необхідність вирішення питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності батьків (усиновителів), опікунів (піклувальників), позбавлення їх батьківських прав, обмеження в дієздатності, скасування усиновлення, припинення опіки і піклування.
13.3. Ставити питання перед адміністрацією за місцем навчання, роботи неповнолітнього про усунення недоліків у виховній роботі і створення найбільш сприятливих умов для його навчання чи роботи.
14. У випадках порушення прав неповнолітнього з боку батьків (усиновителів), опікунів (піклувальників) адміністрації за місцем роботи або навчання інформувати про це органи і служби у справах неповнолітніх.