• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан фізичної підготовки у Збройних Силах України та заходи щодо його поліпшення

Міністерство оборони України  | Наказ від 24.10.1996 № 307
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.10.1996
  • Номер: 307
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.10.1996
  • Номер: 307
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 307 від 24.10.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 листопада 1996 р.
за N 672/1697
Про стан фізичної підготовки у Збройних Силах України та заходи щодо його поліпшення
Перевірками військ (сил) та військово-навчальних закладів Міністерства оборони України, проведеними Спортивним комітетом Міністерства оборони України у 1996 році, встановлено, що стан фізичної підготовки і масової спортивної роботи у Збройних Силах України в цілому знаходиться на задовільному рівні.
Кращий рівень фізичної підготовки показав офіцерський склад управлінь військових частин А 3822 (Військово-Повітряні Сили України), А 1556 (Прикарпатський військовий округ), А 0220 (Одеський військовий округ), А 1563 (Сили Протиповітряної оборони України), А 0240 (Військово-Морські Сили України).
У ході перевірки хороших результатів у фізичній підготовці досягнуто особовим складом військових частин А 1713, А 0220 (Одеський військовий округ), А 0409 (Прикарпатський військовий округ), А 1880 (Сили Протиповітряної оборони України), Одеського інституту Сухопутних військ, Чернігівського військового ліцею.
Разом з тим рівень фізичної підготовленості особового складу багатьох частин та військово-навчальних закладів не повністю відповідає сучасним вимогам і знаходиться на досить низькому рівні. Тільки на "задовільно" змогли виконати фізичні вправи військовослужбовці військових частин 36836, (Сили Протиповітряної оборони України), А 0563, А 1355 (центрального підпорядкування), 21814 (Військово-Повітряні Сили України).
Значна кількість прапорщиків та військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, фізично підготовлені незадовільно; низька фізична і методична підготовка сержантського складу (17,3 відсотки сержантів оцінюється "незадовільно").
Всі категорії військовослужбовців недостатньо підготовлені з бігу на витривалість (32,8 відсотків перевірених мають "незадовільні" оцінки з бігу на 3 км).
Надто низький рівень фізичної підготовки має молоде поповнення - близько 50 відсотків з них не спроможні виконати мінімальні нормативи.
У багатьох військових частинах не налагоджений відповідний контроль за організацією учбового процесу та рівнем фізичної підготовленості військовослужбовців, не повністю виконуються програми з фізичної підготовки; інструктивно-методичні та показові заняття проводяться нерегулярно і неякісно, спортивна база знаходиться у незадовільному стані.
Однією з основних причин низької організації та стану фізичної підготовки і спортивно-масової роботи є формальне ставлення багатьох командирів і начальників до цієї важливої проблеми.
Згадані недоліки в цілому негативно впливають на бойову підготовку, на стан військової дисципліни, на здоров'я особового складу.
З метою поліпшення організації і стану фізичної підготовки та спортивно-масової роботи у Збройних Силах України
НАКАЗУЮ:
1. Заступникам Міністра оборони України, командуючим військами військових округів, Північного оперативно-територіального командування, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України, начальнику залізничних військ - начальнику управління залізничних військ, командирам корпусів, з'єднань, начальникам військово-навчальних закладів:
до 01.01.97 проаналізувати стан фізичної підготовки і масової спортивної роботи у підпорядкованих об'єднаннях, частинах, військово-навчальних закладах, установах та організаціях Міністерства оборони України;
вжити рішучих заходів щодо підвищення рівня фізичної підготовки особового складу;
посилити контроль та персональну відповідальність командирів (начальників) за чітку організацію та систематичне проведення всіх форм фізичної підготовки у військах, військово-навчальних закладах, штабах та управліннях;
учбові заняття з фізичної підготовки проводити:
у військових частинах і підрозділах спеціального призначення, розвідувальних, учбових частинах - 4 рази на тиждень по 1 годині;
у військово-навчальних закладах - 4 години на навчальний тиждень у сітці розкладу занять, в тому числі 2 години до обіду і 2 години - після обіду у світлий час доби.
Усі заняття проводити під керівництвом фахівця фізичної підготовки та курсового офіцера (з зарахуванням їм навчального навантаження) і найбільш підготовленого слухача (курсанта), як помічника занять, з зарахуванням йому методичної практики. Перерва між заняттями не повинна перевищувати 3-4 днів;
до 01.01.97 внести зміни у програми бойової підготовки і учбові програми для військово-навчальних закладів з урахуванням виділення зазначеної кількості годин на фізичну підготовку, при цьому передбачити збільшення до 30 відсотків часу на проведення занять з рукопашного бою;
при призначенні офіцерів на вищі посади, при присвоєнні їм чергових військових звань і підвищенні кваліфікації враховувати рівень їх фізичної підготовленості. Офіцерам і прапорщикам, які мають незадовільну оцінку з фізичної підготовки або перебувають у групі лікувальної фізичної культури, надавати час для усунення недоліків і оздоровлення (але не більше 6 місяців); при повторній перевірці осіб, які отримали незадовільну оцінку або хворих, розглядати на предмет перебування їх на строкових посадах і у лавах Збройних Сил України;
приймати на військову службу за контрактом осіб, рівень фізичної підготовки яких оцінюється не нижче ніж "добре". На вступних екзаменах до військово-навчальних закладів Міністерства оборони України фізичну підготовку оцінювати як окрему дисципліну;
покращити добір сержантів на посади молодших командирів з урахуванням їх фізичної і методичної підготовленості;
заборонити час, що планується на фізичну підготовку, використовувати для проведення інших заходів;
всебічно сприяти органам місцевого самоврядування та виконавчої влади в поліпшенні фізичного загартування допризовної і призовної молоді. Постійно надавати їм практичну допомогу в організації і проведенні спортивних заходів, у тому числі і на спортивних базах військових частин і військово-навчальних закладів;
вжити заходів щодо збереження та удосконалення спортивної бази.
2. Заступнику Міністра оборони України по тилу - начальнику Тилу Збройних Сил України передбачити забезпечення військових частин і військово-навчальних закладів Міністерства оборони України необхідним спортивним майном та інвентарем.
3. Начальнику Головного організаційно-мобілізаційного управління - заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України разом з головою Спортивного комітету Міністерства оборони України у двотижневий термін подати пропозиції щодо приведення у відповідність штатних категорій спеціалістів фізичної підготовки і спорту військово-навчальних закладів (військових частин) штатним категоріям спеціалістів інших кафедр військово-навчальних закладів (служб) та введення до штату деяких полків скороченого складу та розвідувальних батальйонів посади начальника фізичної підготовки і спорту.
4. Голові Спортивного комітету Міністерства оборони України:
підвищити рівень методичного керівництва та посилити контроль за фізичною підготовкою особового складу Збройних Сил України;
у січні-лютому 1997 року організувати перевірку військових частин та військово-навчальних закладів щодо організації фізичної підготовки та виконання вимог керівних документів, що її регламентують.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра оборони України.
6. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України
генерал-лейтенант

О.Кузьмук