• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок організації на конкурсній основі закупок продукції для державних потреб за державним контрактом

Міністерство економіки України | Наказ, Положення від 03.07.1995 № 102 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.07.1995
  • Номер: 102
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.07.1995
  • Номер: 102
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 102 від 03.07.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 1995 р.
за N 224/760
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінекономіки N 123 від 06.11.97 )
Про затвердження Положення про порядок організації на конкурсній основі закупок продукції для державних потреб за державним контрактом
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 1995 року N 312 "Про порядок організації закупок продукції для державних потреб" та доручення Кабінету Міністрів України від 03.07.95 р. до N 9116/10,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок організації на конкурсній основі закупок продукції для державних потреб за державним контрактом (далі - Положення), що додається.
2. Міністерствам, відомствам, Уряду Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міськадміністраціям при розміщенні завдань на закупку продукції (виконання робіт, надання послуг), у тому числі сільськогосподарської, для задоволення державних і регіональних потреб керуватись цим Положенням.
Міністр Р.Шпек
Затверджено
наказом Міністерства економіки
від 3 липня 1995 року N 102
Положення про порядок організації на конкурсній основі закупок продукції для державних потреб за державним контрактом*)
1. Загальні положення
Цим Положенням регламентується організація роботи над підготовкою й укладанням державних контрактів на закупку продукції (виконання робіт, надання послуг), у тому числі сільськогосподарської **), для державних потреб на конкурсній основі.
Положення визначає порядок конкурсного відбору виконавців (постачальників), критерії і вимоги, що застосовуються при проведенні конкурсів.
-----------------------------
*) Далі - Положення
**) Далі - поставки товарів.
2. Порядок проведення конкурсного відбору виконавців (постачальників) державного контракту
2.1. Державні замовники, виходячи з обсягів і структури (цільового призначення) затверджених на черговий фінансовий рік асигнувань з Державного бюджету, уточнюють перелік товарів, які передбачається закуповувати для державних потреб.
Виходячи з конкретних властивостей товару, що замовляється, особливостей його поставок та інших факторів, державні замовники розробляють умови конкурсу, визначають порядок та строки його проведення.
Конкурси не проводяться у наступних випадках:
а) при відсутності конкурентного середовища (замовлення може виконати тільки один суб'єкт господарської діяльності);
б) стосовно продукції серійного і масового виробництва, яка вільно реалізується на внутрішньому ринку.
2.2. Умови конкурсу доводяться державними замовниками до потенціальних виконавців завдань за державними контрактами як безпосередньо шляхом письмових пропозицій, так і обов'зкового опублікування в засобах масової інформації (якщо дозволяє характер завдання).
В умовах конкурсу обов'язково розкриваються:
цілі і предмет конкурсу:
технічні, економічні та інші необхідні характеристики продукції, що замовляється;
перелік, форма і зміст заявок, що подаються на конкурс виконавцями (постачальниками), які виявлять бажання взяти участь у конкурсі;
початкова вартість замовлення та строки його виконання;
строки проведення конкурсу і порядок доведення його результатів.
2.3. Державні замовники в процесі переговорів з учасниками конкурсу, які пропонують однотипні товари, сприяють повноцінному проведенню конкурсного відбору на ринковій основі та недопущенню недобросовісної конкуренції. З метою становлення та розвитку ринкових відносин, розширення конкурентного середовища в конкурсі можуть брати участь суб'єкти підприємницької діяльності України незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.
2.4. Виконавці (постачальники), які беруть участь у конкурсі, подають державному замовнику свої пропозиції стосовно обсягів поставок товарів, їх техніко-економічних параметрів (показники технічного рівня продукції, сертифікати якості, ціни тощо), строків виконання замовлення, надають інформацію щодо свого фінансового стану.
2.5. Державні замовники створюють у себе постійно діючі експертні комісії для оцінки пропозицій виконавців (постачальників) та відбору тих, які найбільш відповідають вимогам, що визначені умовами конкурсу.
Експертні комісії створюються із спеціалістів міністерств, відомств, установ та організацій, які визначені Урядом як державні замовники, а при необхідності із залученням незалежних експертів необхідного профілю. Склад експертної комісії затверджується їхнім наказом.
Експертні комісії діють відповідно до Положення про експертну комісію, яке розробляється та затверджується державним замовником, виходячи з конкретних умов його діяльності (сфери господарювання).
Висновки експертної комісії і прийняті нею рішення стосовно вибору виконавця державного контракту оформляються протоколом.
2.6. Після закінчення строку, обумовленого умовами конкурсу, експертні комісії державного замовника розглядають зареєстровані пропозиції (заявки).
Державний контракт укладається з тими учасниками конкурсу, які за умовами конкурсу стали переможцями.
При необхідності конкурсний відбір може проводитись в декілька етапів.
Замовник забезпечує конфіденційність пропозицій учасників конкурсу, які не стали переможцями.
2.7. У разі, якщо державне замовлення має вимоги щодо опублікування інформації з обмеженим доступом, державні замовники мають право розміщувати державне замовлення на поставку товарів (укладати державні контракти) шляхом закритих переговорів з потенційними учасниками конкурсу.
Процедура закритих переговорів визначає такі етапи:
а) підготовка пропозицій державним замовником, які надсилаються всім потенційним учасникам конкурсу.
Пропозиції визначають тільки загальну ідею або концепцію створення чи виготовлення продукції, яку передбачається замовляти. Вони можуть визначати конкретні вимоги державного замовника до основних параметрів продукції (технічні та екологічні вимоги, ціна, строки поставки та інше);
б) опублікування державним замовником умов конкурсу на відкриту інформацію (при наявності) на поставку товарів для державних потреб;
в) подання, оформлене відповідно до ст. 30 Закону України "Про інформацію", учасниками конкурсу розгорнутих заявок на поставку товарів для державних потреб;
г) зіставлення та аналіз експертними комісіями державних замовників поданих заявок і оцінка результатів конкурсу;
д) прямі переговори з учасниками конкурсу, пропозиції яких найбільш відповідають його умовам, і укладання з ними державних контрактів.
2.8. Умови конкурсу можуть передбачати право державного замовника при необхідності викуповувати на свою користь проекти потенційних виконавців (постачальників) - учасників конкурсу (за їх згодою), які відповідають умовам конкурсу, але відхилені з якихось менш важливих причин. Ці проекти можуть передаватись переможцю конкурсу для використання при виконанні державного контракту.
2.9. Результати конкурсу оголошуються державним замовником у засобах масової інформації, а переможцю конкурсу - додатково окремим повідомленням.
2.10. До договору з переможцем конкурсу на поставку товарів для державних потреб за державним контрактом включаються умови виконання державного контракту, затверджені експертною комісією за результатами конкурсу.
Взаємовідносини та відповідальність сторін контракту визначаються господарськими угодами, укладеними згідно з чинним законодавством.
2.11. Після закінчення конкурсу державний замовник укладає з переможцем державний контракт на поставку товарів для державних потреб.
3. Особливості проведення конкурсного відбору виконавців державних контрактів на науково-технічну продукцію
3.1. Конкурсний відбір виконавців державних контрактів на науково-технічну продукцію здійснюється на загальних підставах, викладених у розділі 2 цього Положення в частині, що не суперечить наведеним нижче особливостям.
Конкурс виконавців державних контрактів на науково-технічну продукцію, яку замовили міністерства, відомства, установи та організації, організується і проводиться визначеними Урядом замовниками.
Порядок формування тематики державного замовлення на науково-технічну продукцію, проведення експертизи запитів та приймання завершених розробок затверджується ДКНТ.
3.2. Конкурс є відкритим для будь-яких установ, підприємств, організацій, окремих вчених та дослідницьких груп незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.
В разі виконання досліджень зі спеціальної тематики використовується процедура закритих переговорів (пункт 2.7. цього Положення).
3.3. Подані на конкурс матеріали підлягають експертизі в обсязі вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну експертизу".
У процесі попередньої експертизи встановлюється відповідність поданих матеріалів вимогам конкурсу та приймається рішення щодо доцільності подальшого їх розгляду.
Матеріали, оформлені відповідним чином, реєструються та у десятиденний строк після закінчення прийняття пропозицій передаються до координаційних рад з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки на розгляд та проведення науково-технічної експертизи.
Матеріали, оформлені з порушенням встановлених умовами конкурсу вимог, на розгляд не приймаються.
3.4. Зведені матеріали по пропозиціях до державного контракту на науково-технічну продукцію у двотижневий термін розглядаються на засіданнях відповідних координаційних рад з пріоритетного напряму розвитку науки і техніки, що діють при ДКНТ згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.94 р. N 609 та на підставі Положення про координаційну раду з пріоритетного напряму розвитку науки і техніки, затвердженого цією ж постановою.
3.5. Рішення координаційної ради з пріоритетного напряму розвитку науки і техніки оформляється протоколом, який подається до Мінекономіки та ДКНТ. У протоколі наводяться докази по кожній з пропозицій до державного контракту, які відхиляються, а також обсяги фінансування щодо проектів, які рекомендуються до виконання.