• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Механізму формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році

Міністерство агропромислового комплексу України  | Наказ від 27.01.1994 № 28 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 27.01.1994
  • Номер: 28
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 27.01.1994
  • Номер: 28
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І
ПРОДОВОЛЬСТВА
Н А К А З
N 28 від 27.01.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 лютого 1994 р.
за 23/232
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 406 від 22.08.2005 )
Про затвердження Механізму формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 р. N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік" та Положення про Міністерство
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Механізм формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році, погоджений з Мінекономіки, Мінфіном, Мінстатом і Держхарчопромом України (додається).
2. Органам управління сільського господарства і продовольства обласних та Севастопольської міської державних адміністрацій, структурним підрозділам і організаціям при міністерстві проводити, Міністерство сільського господарства і продовольства Республіки Крим рекомендувати проводити формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році згідно з затвердженим Механізмом.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра В.Д.Гревцова.
Міністр Ю.М.Карасик
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
сільського господарства
і продовольства України
від 27 січня 1994 р. N 28
МЕХАНІЗМ
формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік" та Положення про Мінсільгосппрод України запроваджується такий порядок формування державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини у 1994 році.
Державний контракт передбачається на поставки до державних ресурсів зерна, цукровий буряків, олійних культур, що гарантують забезпечення потреб населення хлібом і хлібобулочними виробами, цукром, олією. За державним контрактом здійснюються закупівлі насіння сільськогосподарських культур і племінної худоби, що створюють передумови сталого розвитку сільськогосподарського виробництва.
Обсяги державного контракту визначаються Кабінетом Міністрів України, виходячи із потреб держави в сільськогосподарській продукції, сировині та продовольстві в межах коштів, передбачених у державному бюджеті для видачі позичок на цю мету.
Державний контракт укладається безпосередньо між заготівельними, переробними підприємствами і організаціями та сільськогосподарськими товаровиробниками не пізніше 20 днів після доведення їм обсягів закупок до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини.
Укладання державного контракту здійснюється в установленому діючим законодавством порядку, він підписується сторонами в трьох примірниках і реєструється в інспекції заготівель і якості сільськогосподарської продукції.
Для закупівлі сільськогосподарської продукції і сировини за державним контрактом заготівельним та переробним підприємствам і організаціям надається бюджетна позичка для видачі сільськогосподарським товаровиробникам авансів в розмірі не менше 50 відсотків вартості законтрактованої продукції та проведення остаточних розрахунків за цінами, що склалися на момент переходу права власності і проіндексовані з урахуванням інфляційних процесів.
Заготівельники в десятиденний строк після реєстрації укладеного контракту в інспекції заготівель і якості сільськогосподарської продукції перераховують товаровиробникам 50 відсотків суми належного їм авансу. Решта авансу перераховується в обумовлені контрактом строки, з урахуванням витрат на проведення робіт по вирощуванню продукції, але не пізніше як за місяць до початку збирання врожаю. Вказані аванси використовуються сільськогосподарськими товаровиробниками для покриття їх сезонних витрат.
У разі відсутності коштів для проведення розрахунків за продукцію на вимогу товаровиробників, після їх розрахунків продукцію за одержані аванси, заготівельні та переробні підприємства і організації зобов'язані приймати продукцію і сировину на зберігання або переробку на договірних засадах. Сільськогосподарські товаровиробники мають право вільно розпоряджатися цією продукцію, сировиною і продуктами їх переробки та визначати порядок її використання. Зерно, насіння олійних культур приймається на зберігання за державним контрактом з відшкодуванням витрат за рахунок заготівельних та переробних підприємств і організацій, з повними розрахунками за цінами, які складуться на момент переходу права власності під час реалізації. При цьому переробка цукрових буряків проводиться на давальницьких умовах.
Для забезпечення паритетності економічних відносин сільськогосподарських товаровиробників з підприємствами інших галузей народного господарства Мінсільгосппродом разом з Мінекономіки, Мінфіном і Мінстатом, виходячи з норми прибутку (як відношення прибутку до середньорічної вартості основних виробничих фондів та нормованих обігових коштів), визначається і повідомляється сільськогосподарським товаровиробникам, заготівельним, переробним підприємствам і організаціям рівень орієнтовних стартових закупівельних цін на зерно, цукрові буряки і олійні культури, що будуть реалізовуватися за державним контрактом у 1994 році, а також порядок їх щомісячної індексації.
Міністерство економіки разом з Міністерством сільського господарства і продовольства визначають та повідомляють Раді Міністрів Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям, підприємствам і об'єднанням про обсяги поставок зерна, цукрових буряків і олійних культур, що здійснюються через державний контракт, разом з показниками Плану економічного і соціального розвитку та Державного бюджету України на 1994 рік.
Обсяги та номенклатура поставок по державному контракту насіння сільськогосподарських культур за видами і по областях визначаються Міністерством сільського господарства і продовольства разом з Українською академією аграрних наук, племінної худоби - Міністерством сільського господарства і продовольства та повідомляються виконавцям.
Зазначені обсяги є основою для укладання державних контрактів між товаровиробниками та заготівельниками згідно з примірною формою державного контракту (додаток N1).
Державне замовлення встановлюється на поставку в централізований фонд (для забезпечення потреб спецспоживачів, населення дотаційних областей і яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, створення державного резерву та забезпечення виконання міжурядових угод) м'яса і м'ясопродуктів, молока і молокопродуктів, яєць і яйцепродуктів, картоплі, овочів, плодів та ягід, винограду, баштанних культур і сухофруктів, а також на закупівлю риби і рибопродуктів, вовни, льоноволокна, коноплепродукції, хмелю і коконів тутового шовкопряду.
Міністерство економіки, Міністерство сільського господарства і продовольства визначають обсяги державного замовлення і разом з показниками Плану економічного і соціального розвитку та Державного бюджету України на 1994 рік повідомляють Раді Міністрів Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям, які доводять їх до заготівельних та переробних підприємств і організацій.
За державним замовленням здійснюються також закупівля яєць на племінні цілі, племінних коконів і грени тутового шовкопряду, посадкового матеріалу плодових і ягідних культур, винограду та інших видів багаторічних насаджень. Їх обсяги визначаються Міністерством сільського господарства і продовольства і повідомляються областям, районам і товаровиробникам.
Закупівлі і поставки сільськогосподарської продукції і продовольства в рахунок державного замовлення здійснюються заготівельними і переробними підприємствами та організаціями всіх форм власності на договірній основі згідно з примірною формою договору (додаток N 2) за рахунок їх власних коштів та кредитів банків.
Заготівельні і переробні підприємства і організації для закупівлі і покриття сезонного розриву між затратами і надходженням продукції, для видачі авансів та розрахунків з сільськогосподарськими товаровиробниками, щомісячної попередньої (за 15 днів) оплати вартості худоби і птиці, молока і яєць, одержують кредит в комерційних банках.
Закупівельні та оптово-відпускні ціни визначаються за домовленістю сторін. Поставки продукції дотаційним областям повинні здійснюватись за цінами домовленості.
Сільськогосподарським товаровиробникам, які поставляють продукцію і сировину за державним контрактом і державним замовленням, зустрічний продаж продукції і отоварювання здійснюються у порядку і на умовах, передбачених законодавством.
Заготівля, переробка і реалізація сільськогосподарської продукції і сировини, які не охоплені державним контрактом і державним замовленням, здійснюється заготівельними і переробними підприємствами і організаціями всіх форм власності на договірній основі (згідно з формою договору для закупівлі продукції в рахунок державного замовлення).
Ці положення поширюються на всіх товаровиробників сільськогосподарської продукції і заготівельні організації, незалежно від форм власності і відомчої підпорядкованості.
Міністр Ю.М.Карасик
Додаток N 1
до Механізму формування державних
ресурсів сільськогосподарської
продукції і сировини у 1994 році
ДЕРЖАВНИЙ КОНТРАКТ
на закупівлю в державні ресурси ___________________ у 1994 році (примірний)
1. Даний державний контракт укладений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік".
2. Сільськогосподарське підприємство (надалі
-"Товаровиробник") в особі _______________________________________
(назва підприємства, посада, прізвище,
_________________________________________________________________
ім'я та по батькові)
яка діє на підставі ______________________________________________
(назва документа, що дає право на укладання
_________________________________________________________________
контракту, дата видачі його та номер) і державний
заготівельник (надалі -"Заготівельник") в особі
_________________________________________________________________
(назва Заготівельника, посада, прізвище, ім'я та по батькові)
яка діє на підставі______________________________________________
(назва документа, що дає право на укладання
_________________________________________________________________
контракту, дата видачі його та номер) уклали цей контракт про наведене нижче.
3. Товаровиробник зобов'язується:
3.1. Продати в рахунок державного контракту продукцію, що відповідає за якістю, в кількості, асортименті та строки:
-----------------------------------------------------------------
|Види продук- |Одини- |Номер |Кіль- |Ціна за|Вартість |Стро- |
|ції(асорти- |ця ви- |ГОС- |кість |тонну |(млн. крб) |ки про|
|мент) |міру |Ту, | |(тис. | |дажу |
| | |ТУ | |крб) | | |
-----------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Всього х х х х х х
3.2 Зазначену в цьому контракті продукцію підготувати до здавання з відповідними супровідними документами в обумовлені строки.
3.3. Проводити навантаження продукції на транспортні засоби, а також розвантажувати зворотню тару власними силами і засобами за свій рахунок.
3.4. За окремою угодою надавати Заготівельнику транспортні послуги по вивезенню продукції.
4. Заготівельник зобов'язується:
4.1. Перерахувати Товаровиробнику аванс в розмірі не менше 50
відсотків вартості законтрактованої продукції на загальну суму
_______ тис. карбованців.
В десятиденний строк після реєстрації контракту перерахувати
Товаровиробнику 50 відсотків суми належного йому авансу __________
тис. крб. Решту авансу перерахувати в такі
строки:__________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4.2. Своєчасно прийняти всю пред'явлену Товаровиробником відповідно до даного контракту і графіка продукцію, відповідно до держстандартів або технічних умов визначати кількісні і якісні показники та забезпечити її розвантаження.
4.3. Проводити за свій рахунок вивезення, експедирування та розвантаження законтрактованої продукції власним або залученим транспортом.
4.4. Розрахунки за поставлену продукцію, її доставку транспортом Товаровиробника та розвантаження проводити не пізніше 7 днів з дня її прийняття.
4.5. Оплату за продукцію, що реалізується в рахунок державного контракту, проводити за цінами домовленості, але не нижче рівня орієнтовних закупівельних цін, проіндексованих з урахуванням рівня інфляції на день оплати.
4.6. У разі відсутності коштів для проведення розрахунків за продукцію на вимогу Товаровиробника, після розрахунків продукцією за одержані аванси, Заготівельник зобов'язаний приймати продукцію і сировину на зберігання або переробку на договірних засадах. Товаровиробник має право вільно розпоряджатися цією продукцією і сировиною та продуктами їх переробки і визначає порядок її використання. Зерно, насіння олійних культур приймається на зберігання за державним контрактом з відшкодуванням витрат за рахунок Заготівельника з повними розрахунками за цінами, які складуються на момент переходу права власності. При цьому переробка цукрових буряків проводиться на давальницьких умовах.
4.7. Проводити зустрічний продаж продукції переробки:
-----------------------------------------------------------------
|Види продук-|Одиниця |Кіль- |Норма |Кіль- |Ціна |Вар- |
| ції |виміру |кість |зустріч-|кість |на оди-|тість|
| | |прода- |ного |продук - |ницю |(млн.|
| | |ної |продажу |ції |(тис. |крб.)|
| | |продук- | |зустріч- |крб.) | |
| | |ції | |ного про-| | |
| | | | | дажу | | |
-----------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Відповідальність. *
5.1. За невиконання контракту по продажу сільськогосподарської продукції Товаровиробник сплачує Заготівельнику неустойку в розмірі вартості недопоставленої продукції за цінами, обумовленими у контракті з урахуванням індексації, крім випадків недобору продукції внаслідок стихійного лиха та інших причин, передбачених чинним законодавством.
------------------
* Зазначені санкції можуть встановлюватися за погодженням сторін.
Товаровиробник також повертає Заготівельнику відповідну частину одержаного авансу з відшкодуванням фактичних витрат на сплату банкам відсотків за кредит, в строки обумовлені контрактом. При порушені обумовлених строків Заготівельник має право на стягнення їх в установленому порядку.
5.2. За невиконання контракту по прийманню в обумовлені строки сільськогосподарської продукції Заготівельник сплачує Товаровиробнику неустойку в розмірі вартості неприйнятої продукції за цінами, визначеними у контракті, з урахуванням індексації на момент продажу, а також відшкодовує фактичні витрати по доставці її в обидва кінці (якщо ця продукція завозилась до місця приймання транспортними засобами Товаровиробника).
5.3. За несвоєчасне проведення розрахунків за прийняту продукцію Товаровиробник стягує з Заготівельника в безакцептному порядку суму платежу і пеню в розмірі 1,5 відсотка від суми прострочки за кожний день прострочки.
5.4. За невиконання договірних зобов'язань по зустрічному продажу продукції переробки Заготівельник сплачує Товаровиробнику вартість недопоставленої продукції і не звільняється від поставки її в повному обсязі.
6. У питаннях, не передбачених контрактом, сторони керуються відповідними нормативними актами та чинним законодавством.
7. Спірні питання, що виникають під час укладання та виконання цього контракту, вирішуються в арбітражному суді України або в третейському суді.
8. Додаткові умови: _________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
9. Юридичні адреси сторін:
Товаровиробника__________________________________________________
Розрахунковий (поточний) рахунок N_______________________________
у____________________________відділенні__________________________
Заготівельника___________________________________________________
Розрахунковий (поточний) рахунок N_______________________________
у_____________________________відділенні_________________________
Цей контракт складено у трьох примірниках, з яких один
знаходиться у Товаровиробника, другий - у Заготівельника, третій -
в інспекції заготівель та якості сільськогосподарської продукції і
діє з дня його підписання сторонами до_______199_________року.
Товаровиробник Заготівельник
________________________ ___________________________
(підпис) (підпис)
Печатка Печатка
Контракт зареєстрований в інспекції заготівель і якості
сільськогосподарської продукції_____________________________району
за N___________________________ "____"_______________199___року.
_________
(підпис)
Печатка
Додаток N 2
до Механізму формування державних
ресурсів сільськогосподарської
продукції і сировини у 1994 році
ДОГОВІР
на закупівлю_____________у 1994 році (примірний)
1. Даний договір укладений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік".
2. Сільськогосподарське підприємство(надалі-"Товаровиробник")
в особі__________________________________________________________,
(назва підприємства, посада, прізвище, ім'я та по батькові)
яка діє на підставі_______________________________________________
(назва документа, що дає право на
_________________________________________________________________
укладання договору, дата видачі його та номер)
і державний заготівельник (надалі -"Заготівельник") в особі
________________________________________________________________,
(назва заготівельника, посада, прізвище, ім'я та по батькові)
яка діє на підставі_______________________________________________
(назва документа, що дає право на
_________________________________________________________________
укладання договору, дата видачі його та номер)
уклали цей договір про наведене нижче.
3. Товаровиробник зобов'язується:
3.1. Продати продукцію, що відповідає за якість, в кількості, асортименті та строки:
-----------------------------------------------------------------
|Види продукції|Одиниця |Номер|Кіль- |Ціна за |Вартість |Стро- |
| |виміру |ГОС |кість |1 тонну |(млн. |ки про|
|(асортимент) | |Ту, | |(тис. |крб.) |дажу |
| | |ТУ | | крб.) | | |
-----------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Всього х х х х х х
3.2. Зазначену в цьому договорі продукцію підготувати до здавання з відповідними супровідними документами в обумовлені договором строки.
3.3. Проводити навантаження продукції на транспортні засоби, а також розвантажувати зворотню тару власними силами і засобами за свій рахунок.
3.4. За окремою угодою надавати Заготівельнику транспортні послуги по вивезенню продукції.
4. Заготівельник зобов'язується:
4.1. Перерахувати Товаровиробнику аванс в розмірі не менше 50 відсотків вартості законтрактованої продукції на загальну суму___________тис. карбованців.
В десятиденний строк після реєстрації договору перерахувати
Товаровиробнику 50 відсотків належного йому авансу (_________тис.
крб.). Решту авансу перерахувати в такі строки:___________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4.2. Своєчасно прийняти всю пред'явлену Товаровиробником відповідно до даного договору і графіка продукцію, відповідно до держстандартів або технічних умов визначати кількісні і якісні показники та забезпечити її розвантаження і навантаження зворотної тари.
Оплату за худобу, свиней та птицю, молоко і яйця проводити щомісячно попередньо (за 15 днів) відповідно до погоджених сторонами графіків з остаточним розрахунком за цінами, що склалися на момент реалізації продукції, а інших видів продукції - попередньої поетапної оплати у вигляді авансів у розмірі не менше 50 відсотків вартості законтрактованої продукції та остаточних розрахунків за цінами, що склалися на момент реалізації продукції.
4.3. Проводити вивезення, експедирування та розвантаження законтрактованої продукції власним або залученим транспортом.
4.4. Розрахунки за поставлену продукцію, її доставку транспортом Товаровиробника та розвантаження проводити не пізніше 7 днів з дня її прийняття.
4.5. Оплату за продукцію, що реалізується в рахунок договору, проводити за цінами домовленності.
4.6. У разі відсутності коштів для проведення розрахунків за продукцію на вимогу Товаровиробника, після розрахунків продукцією за одержані аванси, Заготівельник зобов'язаний приймати продукцію і сировину на зберігання або переробку на договірних засадах. Товаровиробник має право вільно розпоряджатися цією продукцією і сировиною та продуктами їх переробки і визначає порядок її використання.
4.7. Проводити зустрічний продаж продукції переробки:
-----------------------------------------------------------------
|Види продук- |Одини- |Кіль- |Норма |Кількі- |Ціна |Вар- |
| ції |ця ви- |кість |зустрі- |продукції|за оди|тість|
| |міру |прода- |чного |зустріч- |ницю |(млн.|
| | |ної |продажу |ного |(тис |крб.)|
| | |продук- | |продажу |крб.) | |
| | | ції | | | | |
-----------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Відповідальність. *
5.1. За невиконання договору по продажу сільськогосподарської продукції Товаровиробник сплачує Заготівельнику неустойку в розмірі вартості недопоставленої продукції за цінами, обумовленими у договорі з урахуванням індексації, крім випадків недобору продукції внаслідок стихійного лиха та інших причин, передбачених чинним законодавством.
--------------------
* Зазначені санкції можуть встановлюватися за погодженням сторін.
Товаровиробник також повертає Заготівельнику відповідну частину одержаного авансу з відшкодуванням фактичних витрат на сплату банкам відсотків за кредит в строки, обумовлені договором. При порушенні обумовлених строків Заготівельник має право на стягнення їх в установленому порядку.
5.2. За невиконання договору по прийманню в обумовлені строки сільськогосподарської продукції Заготівельник сплачує Товаровиробнику неустойку в розмірі вартості неприйнятої продукції за цінами, визначеними у договорі, з урахуванням індексації на момент продажу, а також відшкодовує фактичні витрати по доставці її в обидва кінці (якщо ця продукція завозилась до місця приймання транспортними засобами Товаровиробника).
5.3. За несвоєчасне проведення розрахунків за прийняту продукцію Товаровиробник стягує із Заготівельника в безакцептному порядку суму платежу і пеню у розмірі 1,5 відсотка від суми прострочки за кожний день прострочки.
5.4. За невиконання договірних зобов'язань по зустрічному продажу продукції переробки Заготівельник сплачує Товаровиробнику вартість недопоставленої продукції і не звільняється від поставки її в повному обсязі.
6. У питаннях, не передбачених договором, сторони керуються відповідними нормативними актами та чинним законодавством.
7. Спірні питання, що виникають під час укладання та виконання цього договору, вирішуються в арбітражному суді України або третейському суді.
8. Додаткові умови: _________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
9. Юридичні адреси сторін:
Товаровиробника______________________________________________
Розрахунковий (поточний) рахунок N_______________________________
у____________________________________відділенні__________________
Заготівельника_______________________________________________
Розрахунковий (поточний) рахунок N_______________________________
у___________________________________відділенні___________________
Цей договір складено у трьох примірниках, з яких один
знаходиться у Товаровиробника, другий - у Заготівельника, третій -
в інспекції заготівель та якості сільськогосподарської продукції і
діє з дня його підписання сторонами до____________199___року.
Товаровиробник Заготівельник
______________ _____________
(підпис) (підпис)
Печатка Печатка
Договір зареєстрований в інспекції заготівель і якості
сільськогосподарської продукції____________________________району
за N_________________"___" __________________199__року.
_____________
(підпис)
Печатка