• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Організаційно-правові засади здійснення операцій з державним боргом та напрямів використання їх результатів у 2003 році

Міністерство фінансів України  | Наказ від 07.10.2003 № 569
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 07.10.2003
  • Номер: 569
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 07.10.2003
  • Номер: 569
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.10.2003 N 569
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2003 р.
за N 961/8282
Про Організаційно-правові засади здійснення операцій з державним боргом та напрямів використання їх результатів у 2003 році
На виконання статті 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" щодо здійснення операцій з державним боргом з метою економії бюджетних коштів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Організаційно-правові засади здійснення операцій з державним боргом та напрямів використання їх результатів у 2003 році (додаються).
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів Шаповалова А.В.
Перший віце-прем'єр-міністр України,Міністр фінансів України М.Я.Азаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
07.10.2003 N 569
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 жовтня 2003 р.
за N 961/8282
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ здійснення операцій з державним боргом та напрямів використання їх результатів у 2003 році
1. Організаційно-правові засади здійснення операцій з державним боргом визначають основні принципи, якими керується Міністерство фінансів при проведенні операцій з державним боргом з метою економії бюджетних коштів.
2. Під економією бюджетних коштів розуміється скорочення фактичних витрат на обслуговування та погашення державного боргу в порівнянні з витратами, що передбачаються згідно з існуючими угодами в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік або запобігання можливому збільшенню витрат з обслуговування та погашення державного боргу внаслідок негативного впливу змін відсоткових ставок та курсів валют на фінансових ринках у майбутні періоди.
3. Операції з державним боргом (далі - Операції) - це дії Міністерства фінансів від імені України, які встановлюють, змінюють або припиняють правові відносини, пов'язані з державним боргом.
4. До дій Міністерства фінансів відносяться операції з дострокового викупу облігацій внутрішньої державної позики та операції депонування коштів на рахунках.
5. Розробка порядку та підготовка документів щодо здійснення операцій з державним боргом, їх проведення, а також підготовка пропозицій щодо напрямів використання результатів за зазначеними операціями здійснюється Управлінням роботи з комерційними борговими зобов'язаннями Міністерства фінансів України.
6. Операції з дострокового викупу державних цінних паперів здійснюються шляхом укладання Міністерством фінансів угод з особами, яким належать державні цінні папери.
7. Операції з попереднього розміщення частками платежів з обслуговування та погашення зовнішнього державного боргу на рахунках у Національному банку України та на депозитних рахунках іноземних комерційних банків з інвестиційним рейтингом (категорія А), присвоєним рейтинговими агентствами "Standart&Poors" або "Moody's", здійснюються Міністерством фінансів шляхом укладання відповідних угод з подальшою сплатою зазначеної суми на час здійснення фактичних платежів з погашення та обслуговування державного боргу особам, яким належать державні цінні папери (операції депонування).
8. Вибір контрагентів для проведення Операцій, які передбачають наявність послуг третіх сторін, які не є учасниками первинних угод щодо державного боргу, здійснюються згідно з чинними нормативно-правовими актами, які регулюють закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.
9. Критерієм ефективності операцій з державним боргом є досягнення економії коштів державного бюджету.
10. Кошти державного бюджету, заощаджені в результаті проведення операцій з державним боргом, спрямовуються до державного бюджету та використовуються на цілі, передбачені законом про бюджет на відповідний рік.
11. У разі укладання угод, які будуть мати термін дії понад 6 місяців, зазначені угоди повинні узгоджуватись з Комітетом з питань бюджету Верховної Ради України.
Директор Департаменту управліннядержавним боргом Г.Д.Пахачук