• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України

Міністерство освіти України  | Наказ, Положення від 11.02.1993 № 34 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 11.02.1993
  • Номер: 34
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 11.02.1993
  • Номер: 34
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 34 від 11.02.93
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 лютого 1993 р.
за N 6
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 69 від 01.02.2006 )
Про затвердження Положення про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1992 року N 539 "Про державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України"
наказую:
1. Затвердити Положення про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України, що додається.
2. Накази Мінвузу УРСР від 16.02.90 р. N 123 і Держпрофосвіти УРСР від 28.09.77 р. N 183 вважати такими, що втратили чинність.
3. Наказ довести до органів державного управління освітою, керівників навчально-виховних закладів і надрукувати в "Інформаційному збірнику" Міністерства освіти України.
Міністр освіти П. М. Таланчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти України
11.02.93 N 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 лютого 1993 р.
за N 6
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну інспекцію закладів освіти при Міністерстві освіти України
1. Загальні положення
1.1. Державна інспекція закладів освіти при Міністерстві освіти України (в подальшому - державна інспекція) створена на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1992 року N 539.
1.2. Державна інспекція є самостійною державною установою, яка користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
1.3. Державна інспекція несе відповідальність за об'єктивність контролю і оцінки діяльності навчально-виховних закладів.
1.4. В своїй діяльності Державна інспекція керується законами України, рішеннями Верховної Ради України та її Президії, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами і інструкціями Міністерства освіти України, даним Положенням.
1.5. Державна інспекція реалізує покладені на неї завдання в тісній взаємодії з відповідними підрозділами Міністерства освіти України, міністерствами і відомствами України, які мають навчально-виховні заклади, та іншими органами державного управління освітою.
2. Основні завдання
2.1. Здійснення інспектування навчально-виховних закладів незалежно від підпорядкування з метою ефективного використання їх науково-педагогічного потенціалу, підвищення якості навчально-виховного процесу і підготовки робітників і спеціалістів.
2.2. Атестація навчально-виховних закладів незалежно від форм власності з метою визначення їх здатності вести освітню діяльність та професійну підготовку і перепідготовку робітників і спеціалістів на рівні державних стандартів.
2.3. Організаційно-методичне забезпечення атестації навчально-виховних закладів, які знаходяться в комунальній власності, та контроль за об'єктивністю її проведення.
2.4. Координація роботи відповідних підрозділів Міністерства освіти України, міністерств і відомств, які мають навчально-виховні заклади, та інших органів державного управління освітою з питань інспектування та атестації навчально-виховних закладів.
2.5. Підвищення відповідальності керівних, науково-педагогічних, педагогічних кадрів навчально-виховних закладів освіти за стан виконавчої дисципліни, навчання та виховання, якість підготовки і перепідготовки робітників і спеціалістів.
3. Функції
Державна інспекція у відповідності з покладеними на неї завданнями:
3.1. Розробляє і здійснює заходи по систематичній перевірці дотримання навчально-виховними закладами актів законодавства і постанов уряду України в галузі освіти, нормативних документів Міністерства освіти України, державних завдань, договірних зобов'язань.
3.2. Організує і здійснює інспектування навчально-виховних закладів з питань добору керівних, науково-педагогічних і педагогічних кадрів; стану і розвитку матеріально-технічної бази; соціальної інфраструктури; навчально-виховної, методичної і наукової роботи; формування контингенту учнів і студентів та інше.
3.3. Здійснює періодичну атестацію державних навчально-виховних закладів. Атестацію навчально-виховних закладів інших форм власності за їх поданням. Визначає рівень роботи закладів освіти з основних напрямків їх діяльності. В своїх рішеннях вносить пропозиції про визнання навчально-виховних закладів атестованими, такими, що підлягають переатестації, або неатестованими, а також пропонує заходи щодо поліпшення їх роботи, реорганізації чи ліквідації.
3.4. На основі матеріалів інспектувань і атестації вживає заходи щодо усунення виявлених недоліків і порушень, притягнення до відповідальності винних у цьому осіб.
3.5. Здійснює методичне керівництво і координацію роботи з питань проведення контрольних заходів інспектування і атестації відповідних підрозділів Міністерства освіти України, міністерств і відомств, які мають навчально-виховні заклади, та інших органів державного управління освітою.
3.6. Систематично аналізує рівень навчання і виховання, якість підготовки і перепідготовки робітників і спеціалістів, розвиток матеріальної бази та наукових досліджень, підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних кадрів навчально-виховних закладів, дає оцінку їх відповідності державним стандартам і вимогам, розробляє з цих питань пропозиції і рекомендації.
4. Права і обов'язки
4.1. Державна інспекція згідно з покладеними на неї завданнями має право:
4.1.1. Направляти експертні комісії у навчально-виховні заклади для вивчення і контролю роботи з основних напрямків освітньої діяльності, звійснювати необхідні заходи для об'єктивної оцінки стану навчання і виховання учнів і студентів, якості підготовки і перепідготовки робітників і спеціалістів.
4.1.2. Одержувати в установленому порядку від закладів освіти, відповідних структурних підрозділів органів державного управління освітою, підприємств і організацій необхідні матеріали з питань, що входять до компетенції Державної інспекції.
4.1.3. Залучати в установленому порядку висококваліфікованих працівників навчально-виховних закладів, відповідних підрозділів Міністерства освіти України, міністерств і відомств, які мають навчально-виховні заклади, та інших органів державного управління освітою, підприємств і організацій до участі в роботі експертних комісій.
4.1.4. Припиняти дію наказів, розпоряджень і інструкцій, виданих органами управління, керівниками закладів освіти в порушення діючого законодавства України, нормативних документів Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти України і вимагати в установленому порядку їх відміни.
4.1.5. Вивчати організацію виробничої практики учнів і студентів, використання випускників професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів на державних підприємствах, в організаціях і установах.
4.1.6. Брати участь у підготовці і розгляді документів з питань прогнозування і планування розвитку освіти, навчання та виховання учнів і студентів у закладах освіти України.
4.2. На Державну інспекцію покладені обов'язки:
4.2.1. Розробляти програмно-методичне забезпечення інспектування та атестації навчально-виховних закладів.
4.2.2. Надавати методичну допомогу відповідним структурним підрозділам органів державного управління освітою з питань контролю навчання та виховання, якості підготовки і перепідготовки робітників і спеціалістів.
4.2.3. На підставі результатів інспектування і атестації оформляти відповідні документи - доповідні та службові записки, довідки, акти, в яких давати державну оцінку діяльності навчально-виховних закладів та свої пропозиції і рекомендації керівництву міністерств і відомств, місцевих органів виконавчої влади, спрямовані на поліпшення діяльності підвідомчих навчально-виховних закладів, підвищення рівня навчально-виховного процесу, якості підготовки і перепідготовки робітників і спеціалістів.
4.2.4. У разі виявлення незадовільної організації навчально-виховного процесу, якості підготовки учнів і студентів та рівня викладання порушувати в установленому порядку питання про відповідність керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників займаним посадам.
5. Взаємовідносини і зв'язки з іншими організаціями і установами
5.1. Державна інспекція розв'язує покладені на неї завдання у взаємодії з усіма підрозділами Міністерства освіти України та іншими органами державного управління освітою.
6. Організація роботи
6.1. У відповідності з основними завданнями і функціями у складі Державної інспекції створюються необхідні структурні підрозділи інспектування та атестації різних видів навчально-виховних закладів.
6.2. Структура, штатний розпис Державної інспекції затверджується начальником інспекції у відповідності з установленою чисельністю.
6.3. Розподіл обов'язків між працівниками Державної інспекції здійснюється її начальником.
6.4. Працівники Державної інспекції несуть у встановленому порядку особисту відповідальність за виконання покладених на них обов'язків, використання наданих їм прав, дотримання державних інтересів.
7. Керівництво
7.1. Державна інспекція очолюється начальником інспекції, який керує всією діяльністю інспекції і несе персональну відповідальність за виконання завдань, що випливають з цього Положення.
7.2. Начальник Державної інспекції призначається і звільняється з посади Міністром освіти України і виконує свої обов'язки під його керівництвом.
8. Кошти і майно
8.1. Витрати на утримання інспекції здійснюються за рахунок асигнувань на підготовку кадрів Міністерства освіти України.
8.2. Державна інспекція у відповідності з її завданнями має право вести госпрозрахункову діяльність. За свій рахунок може здійснювати заходи по поліпшенню методичного забезпечення інспектування та атестації навчально-виховних закладів, заохочувати експертів.
8.3. Майно Державної інспекції, що числиться на її балансі, є загальнодержавною власністю і може бути передано тільки у встановленому порядку.
9. Реорганізація і ліквідація
9.1. Реорганізація і ліквідація Державної інспекції здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства освіти України.