• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рекомендація Ради 2001/C 187/02 "Щодо пунктів з цілодобової підтримки служби боротьби зі злочинами у сфері високих технологій" від 25 червня 2001 року

Європейський Союз | Рекомендації, Міжнародний документ від 25.06.2001 № 2001/C/187/02
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рекомендації, Міжнародний документ
  • Дата: 25.06.2001
  • Номер: 2001/C/187/02
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рекомендації, Міжнародний документ
  • Дата: 25.06.2001
  • Номер: 2001/C/187/02
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рекомендація Ради 2001/C 187/02
"Щодо пунктів з цілодобової підтримки служби боротьби зі злочинами у сфері високих технологій"
від 25 червня 2001 року
Офіційний переклад
РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги позицію, ухвалену Радою 19 березня 1998 року, яка закликає держави-члени приєднатися до цілодобової інформаційної мережі держав Великої Вісімки (G8) для боротьби зі злочинами у сфері високих технологій, та підтримки принципів діяльності мережі,
Беручи до уваги інформацію Комісії від 26 січня 2001 року "Створення безпечнішого інформаційного суспільства шляхом удосконалення захисту інформаційних інфраструктур та боротьби зі злочинами пов'язаними з комп'ютерами: Європа 2002",
Оскільки:
(1) Принципи мережі G8, що стосуються національних пунктів, створених з метою боротьби зі злочинами у сфері високих технологій, були прийняті на зустрічі Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ G8 у Вашингтоні 9 та 10 грудня 1997 року. До цих принципів був доданий план дій по заснуванню мережі та перелік зобов'язань, які окремі держави приймають на себе за умови приєднання до мережі. У плані дій G8 також вітається приєднання держав, які не входять до кола держав G8.
(2) Мережа G8 є суттєвою допомогою глобальній мережі та є причини сподіватися, що її важливість буде зростати. Якщо застосування закону щодо мереж, діяльність яких спрямована на боротьбу зі злочинами, пов'язаними з інформаційними технологіями, буде впроваджуватися лише в декількох державах, то буде неможливо досягти комплексного уявлення про ці злочини, або досягти достатньої ефективності у боротьбі зі злочинами у кіберпросторі.
(3) Головна мета створення мережі полягає у швидкому та високопрофесійному подоланні різних типів злочинів у сфері високих технологій. Акцент робиться на збереженні доказів у середовищі, де інформація може бути швидко втрачена або знищена. Якщо первинні заходи, вжиті органами, які застосовують закон, є неадекватними або повільними, вони можуть перешкоджати або навіть руйнувати можливість розслідувати справи щодо злочинів такого характеру. Інша мета мережі полягає у тому, щоб держави, які приєдналися до мережі, були в змозі отримувати загальне уявлення про злочини у комп'ютерній мережі, оскільки вони часто трапляються одночасно у різних місцях у різних державах.
(4) Мережа була заснована поступово протягом 1998-2000 років, зусилля зі збільшення кількості держав тривають. На зустрічі на високому рівні експертів Європолу у листопаді 2000 року, учасники погодилися, що намір по розширенню мережі G8 буде являти собою одну з офіційних рекомендацій, розроблених на цій зустрічі.
(5) На даний час мережу утворюють наступні держави: Австралія, Бразилія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Росія, Іспанія, Швеція, Великобританія та США. Таким чином, дев'ять держав-членів ЄС приєдналися до мережі.
(6) Держави-члени ЄС, що не приєдналися до мережі G8 є частиною національного центрального контрольного пункту системи Інтерполу (NCRP). У даний час більше 60 країн охоплені мережею Інтерполу. NCRP зазвичай є спеціальним підрозділом. NCRP Інтерполу, однак, не завжди забезпечує цілодобову готовність, крім того, готовність забезпечується інформаційними центрами Національного Центрального Бюро. Співробітництво в межах мережі NCRP Інтерполу ґрунтується на тих же принципах, що й будь-яке інше співробітництво Інтерполу. Це означає, що заходи, які включають будь-які засоби із застосування сили належним чином, наприклад, для збереження доказів, зазвичай не використовуються цим каналом. Мережа G8 у своїх принципах надає особливого значення швидким заходам для замороження або зберігання доказів у комп'ютерних системах або мережах. Не існує конкуренції між двома мережами застосування закону. Навпаки, вони скоріше доповнюють одна одну. Тому, для тих держав-членів ЄС, які не представлені у мережі G8, має зберігатися можливість контакту зі спеціальними підрозділами, які працюють цілодобово, що є частиною співробітництва з Інтерполом.
(7) Досвід, наприклад, розповсюджений по світу вірус "love letter" у травні 2000 показав, що мережа G8 потребує розширення та вдосконалення. Ефективна підтримка цілодобової готовності у вигляді спеціальних підрозділів у державах, які приєдналися до мережі, є важливим вдосконаленням. Сьогодні, трапляється що інформаційний центр отримує повідомлення і пересилає їх лише після відкриття спеціального підрозділу. У зв'язку зі святами така процедура може мати наслідком неминучу нестачу часу.
(8) Бажані загальні стандарти полягали б у тому, що підрозділ, визначений як національний контактний пункт, дійсно є спеціальним підрозділом, який застосовує рекомендовану міжнародну практику для розслідування злочинів у сфері високих технологій, і такий спеціальний підрозділ готовий до вжиття будь-яких можливих заходів, звісно, в межах національного законодавства.
ЦИМ РЕКОМЕНДУЄ:
- держави-члени, які ще не приєдналися до мережі G8 контактних пунктів із цілодобовим зв'язком, призначених для боротьби зі злочинами у сфері високих технологій, мають це зробити,
- держави-члени мають гарантувати, що підрозділ, визначений як контактний пункт, підтримує цілодобовий зв'язок, і те, що контактний пункт дійсно є спеціальним підрозділом, який застосовує встановлену практику при розслідуванні злочинів, пов'язаних із інформаційними технологіями. Контактний пункт також має бути здатним вживати оперативних заходів.