• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рекомендація Ради 2007/C 164/01 "Щодо запобігання травмуванню та сприяння безпеці" від 31 травня 2007 року

Європейський Союз | Рекомендації, Міжнародний документ від 31.05.2007 № 2007/C/164/01
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рекомендації, Міжнародний документ
  • Дата: 31.05.2007
  • Номер: 2007/C/164/01
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рекомендації, Міжнародний документ
  • Дата: 31.05.2007
  • Номер: 2007/C/164/01
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рекомендація Ради 2007/C 164/01
"Щодо запобігання травмуванню та сприяння безпеці"
від 31 травня 2007 року
(Текст, що стосується ЄЕП)
РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про заснування Європейського Співтовариства та, зокрема другого пункту його статті 152(4),
Беручи до уваги пропозицію Комісії,
Беручи до уваги висновок Європейського Парламенту(1),
----------------
(1) Ще не опубліковано у ОВ.
Оскільки:
(1) Кожного року, біля 235 000 громадян Співтовариства помирають у результаті нещасних випадків або насилля. Травми, після серцево-судинних захворювань, раку та респіраторних захворювань, є четвертою найбільш розповсюдженою причиною смерті у державах-членах.
(2) Серед дітей, підлітків та повнолітніх нещасні випадки та травми є основною причиною смерті.
(3) Багато потерпілих від серйозних травм страждають на недостатність протягом всього життя.
Нещасні випадки та травми є основною причиною хронічної втрати працездатності серед молодих людей, що веде до важких, проте котрим у більшості випадків можна запобігти, втрат років життя при нормальному здоров'ї.
(4) В середньому, травми нараховують приблизно 6,8 млн. поміщень у лікарню (госпіталізацій), що становить 11% усіх випадків госпіталізації у Європейському Союзі.
(5) Травми становлять величезний фінансовий тягар для систем охорони здоров'я та добробуту, спричиняючи приблизно 20% лікарняних та складає основний фактор зниження продуктивності.
(6) Ризик отримання травми нерівномірно розповсюджується по державах-членах та соціальних групах, а також різниться за віком та статтю. Ризик (настання) смерті від травми є у п'ять разів вищим у державах-членах із найвищим показником травматизму, ніж у державах-членах з найнижчим показником.
(7) На відміну від багатьох інших захворювань або завчасної смерті, травм можна запобігти, роблячи наше середовища проживання, а також продукти та послуг, котрими ми користуємося, безпечними. Існує доволі достатній доказ перевіреної ефективності у заходах по запобіганню нещасним випадкам, котрі досі не мають широкого застосування не застосовуються на території Співтовариства.
(8) Більшість із цих заходів підтвердили свою рентабельність, оскільки переваги від запобігання у системах охорони здоров'я часто переважають у кілька разів витрати при втручанні.
(9) Важливі здобутки, досягнуті у ряді сфер, що стосуються безпеки, таких як дорожній рух або робоче місце, мають продовжуватися. Крім того, має приділятися увага іншим сферам, котрі до сьогоднішнього дня охоплювалися меншою мірою, такі як домашній побут, дозвілля та спорт, а також запобіжні заходи для дітей та громадян похилого віку.
(10) Також необхідно звертати зв'язкові між споживанням алкоголю та наркотиків, та кількістю травм та нещасних випадків, а також свідомому травмуванню, зокрема домашньому (побутовому) насиллю по відношенню до жінок та дітей.
(11) Тому видається необхідним зробити кращим використання існуючих даних а також розвивати, якщо необхідно, нагляд за травмами та механізм звітування, котрі можуть забезпечити скоординований підхід у державах-членах для розвитку та створення національних політик по запобіганню травмам, включаючи обмін найкращою практикою. Такий механізм можна розробити у межах Програми Співтовариства з охорони громадського здоров'я(2), будь-яких наступних програм та будь-яких інших відповідних програм Співтовариства, та будувати на основі національного репрезентативного нагляду за травмами та інструментах звітування, що розвиватимуться взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий спосіб.
----------------
(2) Рішення N 1786/2002/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 вересня 2002 р., що схвалює програму дій Співтовариства у сфері охорони здоров'я (2003-2008) (OB L 271, 9.10.2002, C. 1).
(12) Для того, щоб раціоналізувати ресурси Програми Співтовариства з охорони громадського здоров'я та будь-яких інших відповідних програм Співтовариства та опікуватися запобіганням травмам якомога ефективно, було визначено пріоритетні сфери: безпека дітей підлітків, безпека громадян похилого віку, безпека уразливих учасників дорожнього руху, запобігання травмам при зайнятті спортом та при дозвіллі, запобігання травмам, що спричиняються продуктами та послугами, запобігання самотравмуванню та запобігання насиллю, зокрема домашньому насиллю по відношенню до жінок та дітей. Ці пріоритетні сфери визначено з урахуванням соціального впливу травм у розумінні кількості та серйозності, доказів щодо ефективності заходів по втручанню та можливостей успішної реалізації у державах-членах,
ІЗ ЦИМ РЕКОМЕНДУЄ:
З метою забезпечення високого рівня охорони громадського здоров'я, держави-члени повинні:
(1) Краще використовувати існуючі дані та розвивати, якщо необхідно, репрезентативний нагляд за травмами та інструменти звітування, для того щоб мати у своєму розпорядженні інформацію, котру можна порівнювати, слідкувати за оцінкою ризиків травмування та результатів заходів по запобіганню, через деякий час, та щоб оцінювати потреби у запровадженні додаткових заходів щодо безпеки продукції та послуг, а також у інших сферах.
(2) Створити національні плани або рівноцінні заходи, включаючи сприяння поінформованості суспільства стосовно питань безпеки, з метою запобігання нещасним випадкам та травмам. Такі плани та заходи повинні спричиняти та започатковувати і забезпечувати міжвідомчу та міжнародну співпрацю, та ефективно використовувати можливості фінансування для превентивних заходів та сприяння безпеці. При їх реалізації особлива увага має приділятися гендерним аспектам та уразливим групам, таким як діти, люди похилого віку, особам з обмеженими фізичними можливостями, уразливим учасникам дорожнього руху, та травма, отриманим у спорті та при дозвіллі, травмам спричиненим продуктами та послугами, насиллям та само-травмуванням.
(3) Заохочувати запровадження заходів по запобіганню травмам та сприянню безпеці у школах та у професійних заняттях з оздоровчого тренування та інших, таким чином, щоб ці групи могли слугувати компетентними акторами та радниками у сфері запобігання травмам.
ІЗ ЦИМ ЗАПРОШУЄ КОМІСІЮ:
(1) Зібрати, обробити та подати інформацію про травми по всьому Співтовариству, засновану на інструментах національного нагляду за травмами.
(2) Сприяти обмінові інформацією щодо належної практики та політичних заходів у визначених пріоритетних сферах, а також розповсюдженню інформації відповідним зацікавленим сторонам.
(3) Підтримати держави-члени у введенні знань щодо запобігання травмам до оздоровчого тренування та інших професійних занять.
(4) Виконувати заходи Співтовариства, як визначено вище, за допомогою використання ресурсів, що надаються у рамках Програми Співтовариства з охорони громадського здоров'я та наступних програм, загальних рамок фінансування заходів Співтовариства по підтримці політики у сфері захисту прав споживача(1), Рамкової програми досліджень(2) та будь-яких інших відповідних програм Співтовариства.
----------------
(1) Рішення N 20/2004/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 8 грудня 2003 р. що засновує загальні рамки фінансування заходів по підтримці політики у сфері захисту прав споживача на 2004-2007 рр. (OB L 5, 9.1.2004, C. 1).
(2) Рішення N 1513/2002/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27 червня 2002 р. стосовно Шостої Рамкової програми Європейського Співтовариства з досліджень, технологій та демонстраційної діяльності, що сприяє створенню Європейського дослідницького простору (European Research Area) та інноваціям (2002-2006 рр.) (OB L 232, 29.8.2002, C. 1).
(5) Зробити звіт-оцінку через чотири роки після схвалення цієї Рекомендації для того, щоб визначити, чи ефективно працюють запропоновані заходи, та оцінити потребу у вжитті подальших заходів.
Вчинено у Брюсселі, 31 травня 2007.
За Раду
F.MONTEFERING
Голова