• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про проект Угоди про правовий статус представників держав і посадових осіб Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Рішення, Міжнародний договір, Угода, Проект від 12.04.1996
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Угода, Проект
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Угода, Проект
  • Дата: 12.04.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про проект Угоди про правовий статус представників держав і посадових осіб Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Схвалити проект Угоди про правовий статус представників держав і посадових осіб Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу і внести його на розгляд чергового засідання Ради глав держав Співдружності.
2. Визнати за доцільне, що передбачені положення вищевказаного документа можуть поширюватися на посадових осіб Виконавчого Секретаріату Співдружності та інших статутних органів Співдружності Незалежних Держав шляхом прийняття окремих рішень.
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надасть кожній державі, що підписала це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Проект
УГОДА
про правовий статус представників держав і посадових осіб Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу
Держави-учасниці цієї Угоди
з метою створення міжнародно-правових гарантій безперешкодного і незалежного здійснення службової діяльності представниками держав і посадовими особами Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу,
керуючись загальновизнаними принципами міжнародного права,
погодилися про наступне:
РОЗДІЛ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Для цілей цієї Угоди терміни, що наводяться нижче, мають таке значення:
"держави-учасниці" - держави - учасниці Угоди про створення Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу;
"Комітет" - Міждержавний економічний Комітет Економічного союзу;
"представники держав" - члени Президії Комітету і повноважних представників держав - учасниць Економічного союзу в Колегії Комітету;
"посадові особи Комітету" - Голова Колегії, його заступники, інші співробітники Апарату Комітету, за винятком технічного й обслуговуючого персоналу;
"члени сімей" - чоловік (дружина) і неповнолітні діти й особи, що знаходяться на утриманні повноважних представників держав і посадових осіб Комітету;
"країна перебування" - Російська Федерація.
Представники держав і посадові особи Комітету, що користуються привілеями й імунітетами відповідно до цієї Угоди, поважають суверенітет і законодавство країни перебування й інших держав - учасниць цієї Угоди, а також зобов'язуються не вчиняти дій, що наносять збиток законним інтересам держав-учасниць.
Привілеї й імунітети, передбачені цією Угодою, надаються представникам держав і посадовим особам Комітету для ефективного і незалежного виконання ними своїх офіційних функцій.
Посадові особи Комітету мають статус міжнародних цивільних службовців і під час виконання службових обов'язків не залежні від органів і офіційних осіб держав-учасниць.
Посадові особи Комітету не можуть поєднувати роботу в Комітеті з іншою постійною оплачуваною роботою або займатися діяльністю, не пов'язаною з виконанням їхніх службових обов'язків, за винятком наукової, творчої і викладацької діяльності.
Посадові особи Комітету не вправі займатися політичною діяльністю, не пов'язаною з незалежністю і неупередженістю, яких вимагає їхній статус міжнародних цивільних службовців. Вони не можуть використовувати своє службове становище в інтересах політичних партій і суспільних об'єднань.
РОЗДІЛ II ПРИВІЛЕЇ, ІМУНІТЕТИ І СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ
Посадові особи Комітету на території країни перебування або під час здійснення службових обов'язків під час перебування в інших державах-учасницях користуються:
а) недоторканністю особи і їх житлових приміщень;
б) імунітетом від кримінальної, цивільної й адміністративної юрисдикції держав-учасниць щодо всіх дій, вчинених ними при виконанні службових обов'язків, а їхнє майно і засоби пересування - імунітетом від обшуку, арешту, реквізиції;
в) недоторканністю службової кореспонденції і документів;
г) правом вільного пересування по території держав-учасниць з урахуванням правил про закриті зони, встановлених у цих державах;
д) шифрами кур'єрського й іншими спеціальними видами зв'язку, що забезпечують конфіденційність передачі інформації;
е) пільгами стосовно репатріації під час міжнародних криз;
а також звільняються:
ж) від обмежень на в'їзд у країну перебування, реєстрацію як іноземці і одержання дозволу на проживання;
з) від митних зборів, податків і зборів на меблі, предмети домашнього побуту й інше особисте майно при першому обійманні посади в Комітеті, а також при вивезенні зазначеного майна з країни перебування після припинення служби в Комітеті;
и) від оподатковування заробітної плати і будь-яких інших винагород, виплачуваних Комітетом;
к) від державних службових обов'язків.
Представники держав і посадові особи Комітету, що виконують службові обов'язки на території держав-учасниць, громадянами яких вони не є, користуються тими самими привілеями й імунітетами, що і члени дипломатичного персоналу в цих країнах.
Положення пунктів "е", "ж", "з", "і", "к" цієї статті не поширюються на території країни перебування на представників держав і посадових осіб Комітету, що є громадянами цієї країни або постійно в ній проживають.
Привілеями, наведеними в пунктах "е", "ж", "з", "к", користуються члени родин представників держав і посадових осіб Комітету, що проживають разом із ними, якщо вони не є громадянами країни перебування або не проживають у ній постійно.
Голова Колегії Комітету і його заступники мають право відмовитися від імунітету, наданого будь-якій посадовій особі Комітету, у тих випадках, коли імунітет перешкоджає здійсненню правосуддя і, на їхню думку, від імунітету можна відмовитися без шкоди для інтересів Комітету.
Щодо Голови Колегії Комітету і його заступників право відмовлення від імунітету належить Президії Комітету, а щодо представників держав - державним органам, що їх призначили.
На території країни перебування і при виконанні службових обов'язків під час перебування на території інших держав-учасниць представники держав і посадові особи Комітету користуються службовими посвідченнями Комітету.
Зазначені в частині першій цієї статті посвідчення визнаються органами держав-учасниць як документи, що засвідчують статус цих осіб, а також підтверджують права цих осіб на привілеї й імунітети, встановлені цією Угодою.
Водночас ці документи слугують підставою для пропуску в приміщення державних органів, установ, підприємств держав-учасниць і статутних органів Співдружності Незалежних Держав, з обліком діючих у них правил пропускного режиму.
Представники держав, посадові особи Комітету і члени їхніх родин, що мають права на привілеї й імунітети за цією Угодою, користуються ними з моменту перетинання митного кордону країни перебування або, якщо вони вже знаходяться на території цієї країни, з моменту наділення їх службовими повноваженнями.
При проїзді через територію держави-учасниці, незалежно від того, чи прямують перераховані вище особи і члени їхніх родин до місця призначення або повертаються у свою країну, зазначена держава-учасниця надає їм передбачені цією Угодою привілеї й імунітети.
У випадку припинення діяльності представників держав або посадових осіб Комітету, що не є громадянами країни перебування, надані їм привілеї й імунітети припиняють діяти з моменту залишення ними території країни перебування, а для громадян країни перебування - з моменту їхнього звільнення.
Імунітет щодо дій, вчинених представниками держав і посадових осіб Комітету під час виконання службових обов'язків, зберігає свою силу і після припинення їхньої служби в Комітеті.
Представники держав і посадові особи Комітету, направлені на роботу в Комітет, продовжують числитися в кадрах державних служб держави, що направляє, зі збереженням пільг, наданих їм за попереднім місцем служби. Після закінчення роботи в Комітеті вони надходять у розпорядження відповідних державних органів держав, що їх направили, із правом обіймання попередньої або рівнозначної посади.
У випадку скасування або реорганізації Комітету посадовим особам, що звільняються, оплачується відпустка згідно з законодавством країни перебування.
Час роботи в Комітеті зараховується представникам держав і посадовим особам Комітету в стаж роботи як на посаді державних службовців тієї держави, громадянами якої вони є.
Час постійного проживання на території країни перебування чоловіка і жінки (які не є громадянами цієї країни) представників держав і посадових осіб Комітету зараховується в їхній загальний робочий стаж.
Представники держав і посадові особи Комітету, що не є громадянами країни перебування, при перебуванні на її території користуються відповідними правами громадян країни перебування щодо оплати комунальних і побутових послуг, готельних і транспортних видів обслуговування.
Забезпечення представників держав і посадових осіб Комітету на території країни перебування соціально-побутовим, медичним і транспортним обслуговуванням здійснюється в порядку і на умовах, встановлених законодавством Російської Федерації для відповідних категорій державних посад федеральних державних службовців, наведених у додатку до цієї Угоди, що є його невід'ємною частиною.
Транспортне обслуговування представників держав і керівників департаментів (управлінь) Комітету, що працюють на квотних посадах, здійснюється за рахунок коштів Комітету.
Внески з обов'язкового соціального і медичного страхування на представників держав і посадових осіб Комітету (крім відрахувань у пенсійні фонди і фонди зайнятості на представників держав і посадових осіб Комітету, що не є громадянами країни перебування) виплачуються Комітетом у фонди країни перебування відповідно до її законодавства.
Виплати з цих фондів зазначеним вище особам у період їхньої роботи в Комітеті робить Комітет у порядку і на умовах, встановлених законодавством для державних службовців країни перебування.
На представників держав і посадових осіб Комітету, що не є громадянами країни перебування, Комітет робить обов'язкові відрахування в пенсійні фонди і фонди зайнятості держав, громадянами яких вони є. Щодо цього держави-учасниці укладають відповідні міжвідомчі угоди, що визначають механізм відрахування і використання цих засобів.
Пенсії за старістю, інвалідністю, у зв'язку з втратою годувальника призначаються і виплачуються представникам держав і посадовим особам Комітету (або членам їхніх родин) тими державами-учасницями, громадянами яких вони є, у порядку і на умовах, встановлених чинним законодавством для державних службовців цих держав.
Заробітна плата, що одержується представниками держав і посадових осіб у період їхньої роботи в Комітеті, враховується при визначенні розміру пенсії відповідно до законодавства держав, громадянами яких вони є.
Представники держав і посадові особи Комітету, що не є громадянами країни перебування, зберігають право на одержання медичного обслуговування в медичних установах, до яких вони були прикріплені до обіймання посад у Комітеті, як у період роботи в ньому, так і після виходу на пенсію.
Повноважний представник Російської Федерації і посадові особи Комітету - громадяни країни перебування зберігають право на медичне обслуговування в медичних установах, до яких вони були прикріплені в період роботи в Комітеті, і після їхнього виходу на пенсію.
Трудові суперечки між посадовими особами Комітету, технічним, обслуговуючим персоналом і Комітетом розглядаються в комісії з трудових спорів, а при недосягненні згоди - в Економічному Суді Співдружності Незалежних Держав.
РОЗДІЛ III ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Ця Угода набирає сили з дати її підписання, а для держав-учасниць, законодавство яких вимагає виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для її вступу в силу, - із дати здачі відповідних документів у депозитарій.
Ця Угода укладається на невизначений термін.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав - учасниць Договору про створення Економічного союзу, що розділяють цілі і принципи Угоди.
За взаємною домовленістю в цю Угоду можуть бути внесені зміни і доповнення.
Спірні питання, пов'язані з застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій і переговорів.
Держава-учасниця може заявити про свій вихід з цієї Угоди шляхом письмового повідомлення про це у депозитарій не пізніше ніж за шість місяців до дати виходу.
Вчинено в місті Москві _________ 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала цю Угоду, його засвідчену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
За Грузію За Туркменистан
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
За Киргизьку Республіку За Україну
Додаток
до Угоди про правовий статус
представників держав і
посадових осіб Міждержавного
економічного Комітету
Економічного союзу
ТАБЛИЦЯ
відповідність посад службовців Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу (далі - Комітету) державним посадам Російської Федерації і державним посадам федеральних державних службовців
Посадові особи КомітетуДержавні посади Російської
Федерації і державні посади
федеральних державних службовців
12
Голова Колегії Комітетузаступник Голови Уряду
Російської Федерації (*)
Заступник Голови Колегії
Комітету, член Колегії
Комітету - повноважний
представник держави - учасниціДоговору про створення Економічного союзу
Федеральний міністр (*)
Помічник Голови Колегії
Комітету
помічник заступника Голови Уряду
Російської Федерації (**)
Помічник заступника Голови
Колегії Комітету, помічник
члена Колегії Комітету -
повноважного представника
держави - учасниці Договору про створення Економічного союзу
(1)
помічник Федерального міністра
(**)
Директор департаменту,
начальник управління, керівник
секретаріату Колегії Комітету
начальник департаменту
(управління) (***)
Заступник директора
департаменту, заступник
начальника управління,
заступник керівника
секретаріату Колегії Комітету
заступник начальника
департаменту (управління) (***)
Начальник відділу в складі
департаменту (управління)
начальник відділу в складі
департаменту (управління) (***)
Заступник начальника відділу в
складі департаменту
(управління)
заступник начальника відділу
в складі департаменту
(управління) (***)
Радникрадник (***)
Консультантконсультант (***)
Експертспеціаліст-експерт (***)
Провідний спеціалістпровідний спеціаліст (***)
Фахівець I категоріїспеціаліст I категорії (***)
_______________
(*) Державні посади Російської Федерації.
(**) Державні посади федеральних державних службовців, що заміщаються в порядку призначення для забезпечення діяльності заступників Голови Уряду Російської Федерації і членів Уряду Російської Федерації.
(***) Державні посади федеральних державних службовців у Апараті Уряду Російської Федерації.