• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про проект Угоди про створення Міждержавного валютного комітету

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Рішення, Міжнародний документ, Угода, Положення, Проект від 26.05.1995
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Угода, Положення, Проект
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Угода, Положення, Проект
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про проект Угоди про створення Міждержавного валютного комітету
Дата підписання: 26.05.1995
Дата набрання чинності: 26.05.1995
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
схвалити проект Угоди про створення Міждержавного валютного комітету і внести його на розгляд Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Мінську 26 травня 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, що підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Проект
Угода
про створення Міждержавного валютного комітету
Держави-учасники Договору про створення Економічного союзу, далі - Сторони,
з метою організації співробітництва в області валютно-платіжних і кредитних відносин,
домовилися про нижченаведене:
Сторони створюють Міждержавний валютний комітет як постійний орган Платіжного союзу держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Міждержавний валютний комітет здійснює свою діяльність на підставі Положення про Міждержавний валютний комітет, що є невід'ємною частиною даної Угоди (додається).
Стаття З
Дана Угода набирає сили з дня здачі на збереження депозитарію третього повідомлення про виконання його Сторонами внутрішньодержавних процедур, що підписали, необхідних для його вступу в силу.
Вчинено в місті Мінську 26 травня 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, що підписала цю Угода, його засвідчену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
За Республіку Вірменія За Російську Федерацію
За Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан
За Республіку Грузія За Туркменистан
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
За Киргизьку Республіку За Україну
Проект
Додаток
до Угоди про створення
Міждержавного валютного
комітету
від 26 травня 1995 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Міждержавний валютний комітет
I. Загальні положення
1. Міждержавний валютний комітет (далі - МВК) створюється з метою сприяння організації багатостороннього співробітництва в галузі валютно-платіжних і кредитних відносин, зближення й удосконалювання валютного законодавства, що торкає багатобічні розрахункові і кредитні відносини, розвитку форм і методів координації грошово-кредитної і валютної політики держав-учасниць Угоди про створення Платіжного союзу держав - учасників Співдружності Незалежних Держав (далі - держав - учасниць Угоди), а також співробітництва і здійснення погоджених дій у питаннях валютного контролю.
МВК є робочим і координуючим органом Платіжного союзу. МВК здійснює свою діяльність у межах повноважень, добровільно делегованих йому державами - учасницями Угоди.
У своїй діяльності МВК підзвітний Раді глав держав і Раді глав урядів Співдружності Незалежних Держав і Міждержавному економічному Комітетові Економічного союзу, керується Статутом Співдружності Незалежних Держав, Договором про створення Економічного союзу, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності, рішеннями Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу, міждержавними і міжурядовими угодами, укладеними в рамках Співдружності, а також цим Положенням.
II. Основні напрями діяльності і функції МВК
2. Основними напрямами діяльності МВК є сприяння:
розвиткові економічного співробітництва держав - учасників Договору про створення Економічного союзу шляхом удосконалювання валютно-платіжних і кредитних відносин;
забезпеченню безперебійності розрахунків у режимі використання взаємної конвертованості національних валют;
розвиткові на території кожної держави - учасниці Угоди валютного ринку і ринку цінних паперів;
зближенню правил державного зовнішньоторговельного і валютного регулювання;
координації грошово-кредитної і валютної політики;
організації співробітництва і здійснення погоджених дій у питаннях валютного контролю.
3. Основні функції МВК:
аналіз стану валютно-платіжних і кредитних відносин держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і підготовка пропозицій по їхньому удосконалюванню;
підготовка рекомендацій з організації на території кожної держави - учасниці Угоди повноцінного (ліквідного) валютного ринку, ринку цінних паперів і забезпечення гарантованої конвертації національних валют у валюти інших держав - учасниць Угоди по соціально значущих неторгових платежах;
розробка погоджених правил формування і функціонування цілісної платіжної системи держав - учасниць Угоди, у тому числі по обмінним (конверсійним) операціях і купівлі (продажу) наявної валюти;
сприяння міжбанківським координаційно-консультативним органам і уповноваженим комерційним банкам в організації системи міжнародних розрахунків, впровадження в міжнародний економічний оборот ефективних платіжних коштів і механізмів;
взаємодія в питаннях валютного контролю;
координація впровадження передових інформаційних технологій, які забезпечать їхню сумісність, перехід банківських систем до міжнародних стандартів в області розрахунків і бухгалтерського обліку;
організація обміну досвідом валютно-фінансової і кредитно-банківської роботи в державах - учасницях Угоди;
сприяння організації багатостороннього наукового співробітництва по валютно-фінансових і кредитно-банківських проблемах, які представляють інтерес для держав - учасниць Угоди;
розробка пропозицій по забезпеченню взаємної конвертованості національних валют;
сприяння в розробці і впровадженні цілісної системи платежів між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав, у тому числі на основі використання колективної валюти.
МВК виконує й інші функції, що випливають з рішень, прийнятих Радою глав держав і Радою глав урядів Співдружності Незалежних Держав, Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу.
4. МВК для реалізації своїх функцій:
підготовляє і вносить в органи Співдружності Незалежних Держав проекти документів з питань валютно-платіжних і кредитних відносин, що вимагають рішення цих органів;
приймає рішення рекомендаційного характеру;
одержує інформацію від відповідних органів держав - учасниць Угоди про виконання багатосторонніх і двосторонніх угод, рішень Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності з питань, що входять до компетенції МВК;
створює в необхідних випадках робочі групи для підготовки проектів документів і скликає наради з питань, що відноситься до ведення МВК.
III. Організація роботи МВК
5. МВК формується повноважними представниками держав - учасниць з керівників міністерств фінансів, центральних (національних) банків і інших державних органів. Керівник делегації держави в МВК і його заступник призначаються урядом держави - учасниці Угоди.
6. Регламент роботи МВК затверджується ними самостійно.
7. Засідання МВК проводяться в міру необхідності, але не рідше двох разів у рік, у терміни й у місці, обумовленому МВК.
8. МВК очолює Голова, що обирається з числа керівників делегацій. Порядок і терміни головування визначаються самим МВК, відповідно до його регламенту.
Голова МВК керує засіданнями МВК, організує роботу МВК у період між її засіданнями.
9. МВК за узгодженням з МЕК щорічно затверджує план своєї роботи, визначає порядок і терміни підготовки і розгляду питань.
10. МВК щорічно подає МЕК доповідь про зроблену роботу і намічені заходи на майбутній рік.
11. Функції секретаріату МВК виконує департамент Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу, що відає питаннями валютно-фінансових і кредитних відносин.
12. Витрати по відряджанню учасників засідань МВК, а також створюваних робочих груп несе кожна держава - учасниця Угоди, яка відряджає своїх представників на ці засідання.
Технічне обслуговування засідань МВК, його робочих груп і проведених нарад здійснює апарат Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу.
13. МВК співробітничає з міждержавними, міжурядовими і міжбанківськими координаційно-консультативними органами в області валютно-платіжних і кредитних відносин, керівники цих органів беруть участь у роботі МВК із правом дорадчого голосу. Характер і форми співробітництва між МВК і зазначеними органами визначаються угодами або протоколами про домовленості.
14. Рішення МВК приймаються:
консенсусом - при підготовці пропозицій по проведенню погодженої грошово-кредитної і валютної політики, розробці погоджених правил формування і функціонування цілісної платіжної системи, зближення національного законодавства в області зовнішньоторговельного і валютного регулювання;
кваліфікованою більшістю (не менш 3/4 загальних кількостей голосів) - при підготовці рекомендацій державам - учасницям Угоди з інших питань, що входять у компетенцію МВК;
простою більшістю - по процедурних питаннях.
15. Це Положення може бути змінене або доповнене Радою глав держав Співдружності Незалежних Держав за пропозицією Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу, МВК.