• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про затвердження Положення про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав (укр/рос)

Україна | Рішення, Міжнародний документ, Положення від 24.09.1993
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Положення
  • Дата: 24.09.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Положення
  • Дата: 24.09.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про затвердження Положення про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 24.06.1993
Дата набуття чинності для України: 24.06.1993
Рада глав держав Співдружності Незалежних Держав вирішила:
1. Затвердити Положення про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав (додається).
2. Це рішення набуває чинності за додатковим рішенням Ради глав держав.
Вчинено в місті Москві 24 вересня 1993 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали це Рішення, його завірену клпію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Грузія За Туркменистан
(підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Киргизьку Республіку За Україну
(підпис) (підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Ради глав держав
Співдружності Незалежних
Держав про затвердження
Положення про Комісію з прав
людини Співдружності
Незалежних Держав
від 24 вересня 1993 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав
Це Положення регулює діяльність Комісії з прав людини Співдружності Незалежних Держав (далі "Комісія"), передбаченої у статті 33 Статуту Співдружності Незалежних Держав, з метою здійснення нагляду за виконанням зобов'язань щодо прав людини, взятих на себе державами-членами (далі "Сторони") в рамках Співдружності.
Частина I
Склад Комісії та організація її роботи
1. До складу Комісії входять особи, які є громадянами Сторін і відзначаються високими моральними якостями і визнаною компетентністю в галузі прав людини. Береться до уваги корисність участі осіб, які володіють юридичним досвідом.
2. Кожна із Сторін визначає свого представника і заступника представника до складу Комісії, прізвища яких повідомляються Виконавчому Секретаріату Співдружності Незалежних Держав не пізніше ніж через 30 днів після затвердження цього Положення. Виконавчий Секретаріат Співдружності сповіщає Сторони про отримання таких повідомлень.
3. Кожна із сторін може бути представлена на сесії Комісії особами, які заміщують представника і заступника представника, радниками і експертами.
4. Виконавчий секретар Співдружності Незалежних Держав скликає першу сесію Комісії шляхом направлення відповідного повідомлення Сторонам. Наступні сесії Комісії скликаються згідно з правилами процедури, але не рідше одного разу кожні шість місяців незалежно від кількості питань порядку денного. Сторони можуть узгоджувати порядок скликання спеціальних сесій Комісії.
5. Комітет проводить, як правило, закриті засідання, за винятком випадків, коли рішенням більшості представників Сторін у Комісії, які присутні на сесії і беруть участь у голосуванні, передбачено інше.
6. Представники Сторін головують на сесіях Комісії по черзі в порядку російського алфавіту назв держав-членів Співдружності. У період між сесіями голова сесії, яка закінчилась, продовжує діяти від імені Комісії в межах своїх повноважень, пов'язаних з поточними справами, до початку виконання обов'язків наступним головою.
7. Робочою мовою Комісії є російська мова.
8. Для розгляду конкретних питань Комісія має право створювати робочі групи. Окрім осіб, зазначених у пункті 2 цієї частини, можуть залучатися експерти, кандидатури яких узгоджуються сторонами.
У разі необхідності Комісія та за її згодою робочі групи можуть звертатися за інформацією та консультаціями до відповідних міжнародних та національних організацій.
9. Комісія приймає свої правила процедури, в яких, зокрема, має бути передбачено таке:
а) дві третини від числа представників Сторін у Комісії або осіб, які їх заміщують, утворюють кворум;
б) рішення Комісії приймаються двома третинами голосів присутніх на сесії представників Сторін у Комісії або осіб, що їх заміщують, які беруть участь у голосуванні.
10. Рішення Комісії фіксується у вигляді домовленостей, висновків і рекомендацій у відповідних документах російською мовою, завірені копії яких передаються Виконавчим Секретаріатом Співдружності кожної зі сторін. Такі документи мають відкритий характер, за винятком випадків, коли Сторонами прийняте інше рішення.
11. Комісія подає Раді глав держав Співдружності Незалежних Держав щорічну доповідь про свою діяльність.
Частина II
Порядок розгляду в Комісії звернень Сторін
1. Кожна із Сторін має право направляти будь-якій із Сторін письмові запити з питань, які пов'язані з порушенням прав людини будь-якою із Сторін і входять до компетенції Комісії.
2. Якщо питання, щодо якого направлений запит, згаданий в пункті 1 цієї частини, протягом шести місяців після його отримання не вирішений на задоволення запитуючої Сторони, вона має право передати це питання в Комісію, повідомивши про це іншу заінтересовану Сторону.
3. Комісія розглядає передані їй питання по суті лише після того, як вона переконається, що всі доступні внутрідержавні засоби правового захисту були вичерпані і після цього минуло не більше шести місяців.
4. З будь-якого переданого на її розгляд питання Комісія має право звернутися до заінтересованих Сторін з проханням надати будь-яку інформацію, що стосується справи. Заінтересовані Сторони повинні надати таку інформацію Комісії або, в разі відмови, дати мотивовану відповідь.
Заінтересовані Сторони можуть робити свої подання під час розгляду питання Комісією усно та/або письмово.
5. Якщо питання, передане в Комісію, не вирішено на задоволення заінтересованих Сторін, Комісія може за їхньою згодою призначити спеціальну погоджувальну підкомісію з числа уповноважених представників будь-якої із Сторін. Членом такої підкомісії не може бути громадянин будь-якої із заінтересованих Сторін.
Підкомісія має право звернутися до заінтересованих Сторін з проханням надати будь-яку інформацію, що стосується справи.
Відмова надати таку інформацію має бути мотивована.
Після закінчення розгляду питання підкомісія надає Комісії висновок для направлення його заінтересованим Сторонам.
Частина III
Порядок розгляду Комісією звернень осіб і неурядових організацій
1. Комісія розглядає індивідуальні та колективні звернення будь-яких осіб або неурядових організацій з питань, які пов'язані з порушенням прав людини будь-якою із сторін і входять до компетенції Комісії, згідно із своїми правилами процедури.
2. Комісія не розглядає ніяких звернень по суті, поки не переконається, що:
а) поставлене у зверненні питання не розглядається згідно з іншою процедурою міжнародного розгляду або врегулювання;
б) заявник вичерпав усі доступні внутрідержавні засоби правового захисту і з цього моменту минуло не більше шести місяців;
в) звернення не є анонімним.
3. При розгляді будь-якого питання Комісія може заслуховувати на своїх сесіях заявників, звернення яких розглядаються, або їхніх представників.
Частина IV
Порядок денний сесії Комісії
1. Порядок денний сесії Комісії складається з питань, передбачених у пункті 2 частини II і пункті 1 частини III цього Положення.
2. Кожна із Сторін має право ставити в Комісії питання, які виникають як до сесії Комісії, так і безпосередньо під час її проведення, за умови, що для розгляду таких питань під час поточної сесії потрібна згода всіх заінтересованих Сторін.
3. На кожній сесії Комісії заслуховуються також доповіді про заходи, вжиті Сторонами за висновками і рекомендаціями попередніх сесій Комісії.
Частина V
Витрати
1. Кожна із Сторін несе витрати, пов'язані з її участю в роботі Комісії.
2. Фінансування діяльності Комісії визначається в окремій Угоді.
Заключна частина
1. Це Положення застосовується без шкоди для процедур у галузі прав людини, які приписані Статутом і Конвенціями ООН та її спеціалізованих установ, і не перешкоджає Сторонам вдаватися до інших процедур розв'язання спорів на підставі діючих для них міжнародних угод.
2. Місцеперебування Комісії - місто Мінськ. Юридична адреса Комісії 220000, м. Мінськ, вул. Кірова, 17, Комісія з прав людини Співдружності Незалежних Держав.
3. За згодою Сторін до цього Положення можуть вноситися доповнення і зміни, якщо вони не зачіпають по суті прав і зобов'язань, що випливають з положень Статуту Співдружності Незалежних Держав.