• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав. Положення про Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Рішення, Міжнародний договір, Положення від 14.05.1993
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Положення
  • Дата: 14.05.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Положення
  • Дата: 14.05.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 14.05.1993
Дата набуття чинності для України: 14.05.1993
Глави держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав вирішили:
1. Створити на базі Робочої групи для організаційно-технічної підготовки та проведення засідань Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав.
2. Установити, що Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав є правонаступником Робочої групи для організаційно-технічної підготовки та проведення засідань Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав.
3. Затвердити Положення про Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав (додається).
4. Доручити Виконавчому секретарю Співдружності Незалежних Держав розробити і подати на затвердження чергового засідання Ради глав урядів пропозиції щодо структури та штатного розпису Виконавчого Секретаріату Співдружності Незалежних Держав.
5. Це Рішення набуває чинності з моменту його підписання.
Вчинено в місті Москві 14 травня 1993 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали це Рішення, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
(підпис)
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Грузія За Туркменистан
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис)
За Республіку Киргизстан За Україну (*)
(підпис) (підпис)
_______________
(*) Рішення підписано Україною "із застереженнями, які додаються".
Додаток
до Рішення Ради глав держав
про Виконавчий Секретаріат
Співдружності Незалежних
Держав
від 14 травня 1993 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав (*)
I. Загальні положення
1. Для організаційно-технічного забезпечення роботи Ради глав держав, Ради глав урядів і Координаційно-консультативного Комітету Співдружності Незалежних Держав (далі - Комітет), а в разі потреби й інших статутних органів Співдружності створюється Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав (далі - Секретаріат), який очолюється Виконавчим секретарем.
У своїй діяльності Секретаріат підзвітний Раді глав держав, Раді глав урядів і Комітету та керується їхніми рішеннями та цим Положенням.
2. Фінансування Секретаріату здійснюється відповідно до статті 38 Статуту Співдружності Незалежних Держав.
3. Держава перебування Секретаріату та держава, що приймає, надають Секретаріату всі можливості для виконання його функцій, забезпечують недоторканність приміщень Секретаріату, імунітети та привілеї.
4. Секретаріат є юридичною особою.
II. Функції та повноваження Виконавчого Секретаріату
Секретаріат:
5. Розглядає матеріали з порядку денного засідань Ради глав держав і Ради глав урядів, що надійшли від держав-учасниць Співдружності, Комітету та інших статутних органів Співдружності, та готує щодо них відповідні пропозиції.
6. Здійснює обробку внесених у встановленому порядку проектів угод та рішень і подає їх для розгляду на засіданнях Ради глав держав, Ради глав урядів, Комітету, а в разі необхідності й інших статутних органів Співдружності.
7. Готує проекти документів з організації виконання рішень Ради глав держав, Ради глав урядів і Комітету, а також аналізує їх виконання органами Співдружності.
8. Готує аналітичні, довідкові та інші матеріали, необхідні для розгляду питань Радою глав держав і Радою глав урядів та іншими статутними органами Співдружності.
9. Здійснює організаційно-технічне забезпечення засідань Ради глав держав, Ради глав урядів, Комітету, а в разі потреби інших статутних органів Співдружності.
10. Здійснює правове опрацювання та експертизу проектів документів, що готуються.
11. Розсилає державам-учасницям Співдружності попередній порядок денний майбутніх засідань Ради глав держав або Ради глав урядів; пропозиції, які надійшли від держав-учасниць Співдружності про включення до порядку денного додаткових питань; проекти документів, що вносяться на розгляд Ради глав держав і Ради глав урядів, включаючи проекти документів, узгоджені на рівні експертів, робочих і допоміжних органів цих Рад, не менше ніж за 20 днів до початку засідання, якщо рішенням Ради глав держав або Ради глав урядів не встановлено інший строк.
12. Забезпечує своєчасне направлення державам-учасницям Співдружності необхідної кількості примірників документів, що приймаються в рамках Співдружності.
13. Приймає, розмножує і розсилає матеріали щодо питань порядку денного, отримані в ході засідань Ради глав держав і Ради глав урядів.
14. Надає необхідне сприяння в організації розгляду на експертному рівні матеріалів і проектів документів, що виносяться на засідання Ради глав держав, Ради глав урядів, Комітету, а в разі потреби й інших статутних органів Співдружності.
15. Направляє за дорученням Ради глав держав, Ради глав урядів та Комітету проекти документів, що потребують спеціальної експертизи, для висновку науково-дослідних закладів держав-учасниць Співдружності або компетентних міжнародних організацій.
16. Організує облік рішень, прийнятих Радою глав держав і Радою глав урядів, Комітетом та іншими статутними органами Співдружності, та веде поточний архів.
17. Співробітничає з урядами держав-учасниць Співдружності в питаннях підготовки та організації проведення засідань Ради глав держав і Ради глав урядів.
18. Сприяє уряду Республіки Білорусь у виконанні ним функцій депозитарію угод, укладених в рамках Співдружності.
19. Сприяє обміну між державами-учасницями Співдружності інформацією з питань, що входять до сфери їхніх спільних інтересів.
20. Створює банк даних національного законодавства та інформації щодо галузей діяльності, яка становить інтерес для держав-учасниць Співдружності.
21. Веде протокол засідань Ради глав держав, Ради глав урядів, Комітету, а в разі потреби інших статутних органів Співдружності.
22. Видає інформаційний бюлетень Співдружності.
23. Здійснює фінансово-господарські функції, пов'язані з діяльністю Ради глав держав, Ради глав урядів, Комітету та в разі потреби інших статутних органів Співдружності.
III. Склад і структура Виконавчого Секретаріату
24. До складу Секретаріату входить Виконавчий секретар, який також є заступником Голови Координаційно-консультативного Комітету, його заступники, по одному представнику від кожної держави-учасниці Співдружності та персонал, необхідний для забезпечення ефективного виконання покладених на Секретаріат обов'язків.
25. Виконавчий секретар призначається Радою глав держав, а його заступники - Радою глав урядів.
26. Структура та штатний розпис Секретаріату затверджуються Радою глав урядів за поданням Виконавчого секретаря.
IV. Виконавчий секретар
27. Виконавчий секретар:
керує діяльністю Секретаріату та несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань;
вносить на розгляд Ради глав урядів проект кошторису витрат на наступний рік та звіт про виконання кошторису витрат за попередній рік;
затверджує умови оплати праці та матеріально-побутового забезпечення співробітників Секретаріату в межах кошторису витрат, затвердженого Радою глав урядів для цих цілей;
визначає функції структурних підрозділів Секретаріату та призначає їх керівників з урахуванням принципу справедливого представництва;
подає на затвердження Ради глав урядів кандидатури заступників Виконавчого секретаря;
видає розпорядження з питань, що входять до його компетенції;
представляє за дорученням Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружність Незалежних Держав у її зносинах з міжнародними організаціями;
може здійснювати інші функції, що покладаються на нього Радою глав держав, Радою глав урядів і Комітетом.
V. Співробітники Секретаріату
28. Співробітники Секретаріату призначаються на посаду Виконавчим секретарем з громадян держав-учасниць Співдружності за встановленими квотами, що визначаються окремими угодами.
29. Прийняття на службу в Секретаріат здійснюється, як правило, на конкурсній основі, з тим щоб забезпечити високий професійний рівень, компетентність та чіткість роботи Секретаріату.
30. Прийняття на службу оформлюється контрактом, в якому визначаються строки служби, права та обов'язки співробітника, оплата праці та матеріально-побутове забезпечення, а також інші умови.
31. При виконанні своїх обов'язків Виконавчий секретар та співробітники Секретаріату не повинні запитувати та отримувати вказівки від будь-якого уряду чи влади, а також не допускати будь-яких дій, які можуть завдати шкоди їхньому статусу міжнародних цивільних службовців.
Кожна держава-учасниця Співдружності повинна поважати зазначений статус співробітників Секретаріату.
32. З метою забезпечення незалежного виконання співробітниками Секретаріату своїх обов'язків держави-учасниці Співдружності гарантують їм:
особисту недоторканність;
імунітет від національної юрисдикції;
звільнення від митних зборів та огляду.
33. Співробітники Секретаріату не можуть займатись діяльністю, несумісною з виконанням своїх службових обов'язків.
34. Порядок роботи Секретаріату визначається Правилами, що затверджуються Виконавчим секретарем.
VI. Прикінцеві положення
35. Робочою мовою Секретаріату є російська мова.
36. Місце перебування Секретаріату - місто Мінськ.
_______________
(*) Застереження України до Положення про Виконавчий Секретаріат СНД:
"1. Виконавчий Секретаріат повинен підпорядковуватись Координаційно-консультативному Комітету СНД.
2. Щодо п. 2: держава-учасниця здійснює фінансування діяльності тих органів, у роботі яких вона бере участь.
3. Щодо п. 26: Секретаріат комплектується на основі квот від держав-учасниць, які визначаються окремою угодою".