• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про спільну діяльність з розшуку та визволення громадян колишнього Союзу РСР, які потрапили в полон та зникли безвісти у період війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших країнах (укр/рос)

Грузія, Україна | Угода, Міжнародний документ від 28.04.1993
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.04.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.04.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про спільну діяльність з розшуку та визволення громадян колишнього Союзу РСР, які потрапили в полон та зникли безвісти у період війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших країнах
Дата підписання Україною: 28.04.1993
Дата набуття чинності для України: 28.04.1993
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, далі - Сторони,
будучи глибоко занепокоєні долею колишніх радянських військовослужбовців, що знаходяться в полоні в Афганістані та в інших державах в результаті воєнних конфліктів, які відбувались там,
усвідомлюючи свою відповідальність за життя, здоров'я та гідність цих людей, виходячи з положень Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни та інших норм міжнародного гуманітарного права,
беручи до уваги, що Сторони підтвердили свої зобов'язання про необхідність вжиття заходів, що сприяють розшуку та звільненню військовополонених, зазначених у Положенні про Комітет у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів Співдружності від 13 березня 1992 року,
погодились про таке:
Сторони будуть співробітничати з метою вжиття необхідних заходів, спрямованих на розшук осіб, які пропали безвісти в Афганістані та інших країнах у період воєнних конфліктів.
Для розшуку та повернення військовополонених, незалежно від їхньої національної належності та громадянства, Сторони будуть використовувати дипломатичні та інші канали під час контактів з Афганістаном та іншими зарубіжними державами, а також свою участь у міжнародних міжурядових та неурядових організаціях і конференціях.
Сторони вживуть заходів з вироблення та узгодження конкретних спільних заходів, спрямованих на розшук і звільнення військовополонених, включаючи обмін інформацією про контакти із зарубіжними державами та міжнародними організаціями.
Сторони для виконання цієї Угоди створюють спільну робочу групу зі своїх повноважних представників та представника Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів Співдружності.
Сторони розроблять через своїх повноважних представників та спільно з Комітетом у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів Співдружності вживуть узгоджених заходів із державної моральної і матеріальної підтримки осіб, звільнених з полону, а також зі спільного фінансування роботи з розшуку та звільнення тих, хто перебуває в полоні.
Сторони доручать Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів та Головному командуванню Об'єднаними Збройними Силами держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав створити єдиний перелік країн та періодів бойових дій військових формувань колишнього Союзу РСР у них.
Будь-який спір між Сторонами щодо тлумачення або застосування цієї Угоди передається на прохання однієї з них на розгляд узгоджувальної комісії, що призначається за погодженням Сторін.
Угода набуває чинності з моменту її підписання.
Вчинено в місті Мінську 28 квітня 1993 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Цей примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)
Офіційний вісник України
2005, N 25