• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво із забезпечення захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання (укр/рос)

Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 26.05.1995 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.05.1995
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 730 від 19.08.2020 )
Угода
про співробітництво із забезпечення захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання
Статус Угоди див.
( Щодо припинення дії Угоди для України див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-2173 від 06.10.2020 )
Дата підписання: 26 травня 1995 р.
Дата набуття чинності: 10 квітня 1996 р.
Держави - учасниці цієї Угоди в особі урядів, іменовані надалі - Сторони,
прагнучи до досягнення узгоджених критерій, спрямованих на запобігання й припинення актів незаконного втручання у діяльність цивільної авіації,
керуючись міжнародними угодами й конвенціями, положеннями Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору від 25 грудня 1991 року, підписаними Сторонами,
беручи до уваги положення двосторонніх угод про повітряне сполучення,
погодилися про наступне:
Для цілей цієї Угоди наведені терміни означають:
"авіаційна безпека" - комплекс заходів, а також людські та матеріальні ресурси, призначені для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання;
"територія Сторони" - перебуючі під суверенітетом держави - учасниці цієї Угоди сухопутний і водний простір, у тому числі територіальні води, і повітряний простір над ними;
"повітряне судно Сторони" - будь-яке повітряне судно, занесене до державного реєстру цивільних повітряних суден Сторони згідно з національним законодавством;
"повітряне судно, піддане незаконному втручанню" - повітряне судно однієї зі Сторін, з борту якого або відповідно до якого надійшло повідомлення або є інша інформація про здійснення або про погрозу здійснення акту незаконного втручання.
Кожна Сторона на своїй території приймає згідно з своїм національним законодавством усі необхідні заходи щодо запобігання актів незаконного втручання в діяльність цивільної авіації, у тому числі здійснює в інтересах авіаційної безпеки охорону аеропортів, повітряних суден, огляд пасажирів, ручної поклажі й багажу, а також контроль вантажів, перевезених на повітряних суднах.
Кожна Сторона забезпечує в межах практичних можливостей задоволення прохань іншої Сторони, що стосується вживання додаткових заходів авіаційної безпеки відповідно до її повітряних суден.
Кожна Сторона у випадку виникнення загрози здійснення або здійснення акту незаконного втручання щодо повітряного судна іншої Сторони негайно повідомляє про це іншу Сторону й приймає всі необхідні заходи для запобігання або припинення такого акту, а також заходи із захисту й надання необхідної допомоги пасажирам, членам екіпажу й забезпечення схоронності повітряного судна, багажу, вантажу та пошти.
Інформація про загрозу здійснення або про здійснення акту незаконного втручання в діяльність цивільної авіації вчасно надається заінтересованим Сторонам для забезпечення узгоджених дій і надання взаємної допомоги.
Сторона, на території якої зробило посадку піддане незаконному втручанню повітряне судно іншої Сторони, забезпечує відповідно до існуючого порядку доступ до нього представників дипломатичних (консульських) установ, повноважних органів і авіапідприємств заінтересованих Сторін для виконання ними необхідних службових обов'язків.
Сторона, на території якої зробило посадку піддане незаконному втручанню повітряне судно іншої Сторони, після припинення злочинного акту надає необхідну допомогу та сприяння членам екіпажу й пасажирам повітряного судна в продовженні ними польоту в пункт призначення або поверненні їх у пункт початку польоту, а також медичну допомогу постраждалим особам.
Питання юрисдикції щодо осіб, які зробили або намагалися зробити акт незаконного втручання відносно повітряного судна однієї зі Сторін, видачі цих осіб, а також надання правової допомоги під час розслідування таких випадків вирішуються згідно з міждержавними угодами, учасниками яких є Сторони.
Сторони співробітничають із метою вдосконалювання своїх національних програм авіаційної безпеки.
Співробітництво здійснюється в галузі застосування й удосконалення існуючих технічних засобів забезпечення авіаційної безпеки, досліджень і розроблення нових видів устаткування, в галузі розроблення й здійснення програм підготовки кадрів, а також з розроблення й застосування уніфікованих правил забезпечення авіаційної безпеки й технології обслуговування повітряних суден, пасажирів, членів екіпажів, вантажів і пошти.
З метою досягнення узгоджених дій Сторін із захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання й забезпечення взаємодії відповідних повноважних органів Сторін з реалізації положень цієї Угоди при Міждержавному авіаційному комітеті утвориться Координаційна рада з авіаційної безпеки.
Положення про Координаційну раду з авіаційної безпеки затверджується Радою з авіації й використання повітряного простору.
Питання, пов'язані із застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, дозволяються за допомогою переговорів і консультацій між повноважними органами Сторін або Радою з авіації й використання повітряного простору.
Ця Угода тимчасово застосовується від дня підписання й набуває чинності від дня здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для його вступу в силу.
Сторони за взаємною згодою можуть вносити в цю Угоду зміни й доповнення.
Кожна Сторона має право вийти з цієї Угоди шляхом письмового повідомлення про це депозитарію не пізніше ніж за дев'яносто днів до дати виходу.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, що розділяють її цілі й принципи та спроможних прийняти на себе зобов'язання, що випливають із Угоди.
Складено в місті Мінську 26 травня 1995 року в єдиному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що надасть кожній державі, яка підписала цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)