• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо віднесення до складу валових витрат, понесених платником податків на проходження медичної комісії

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 14.01.2002 № 256/6/15-1216
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.01.2002
  • Номер: 256/6/15-1216
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.01.2002
  • Номер: 256/6/15-1216
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
14.01.2002 N 256/6/15-1216
ДПАУ розглянула лист ЗАТ щодо деяких питань оподаткування і повідомляє.
Відповідно до пп. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції Закону України від 22.05.97 р. N 283/97-ВР (далі - Закон) до валових витрат включаються витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що необхідні для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється КМУ.
Розпорядженням КМУ від 21.08.97 р. N 462-р встановлено, що до валових витрат виробництва та обігу включаються, згідно з пп. 5.4.1 ст. 5 Закону, витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що необхідні для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування відповідно до переліку та норм, встановлених чинними нормативно-правовими актами.
Отже, у разі якщо чинними нормативно-правовими актами передбачено перелік предметів службового одягу персоналу охоронців, то витрати платника податку на забезпечення працівників таким одягом включаються до складу валових витрат такого платника.
Щодо питання віднесення до складу валових витрат витрат, понесених платником податків на проходження медичної комісії працівниками, проведення спецперевірки, складання іспитів на професійну придатність та видачу посвідчення охоронця при прийнятті на роботу та щорічного подовження дії посвідчення охоронця, то чинним законодавством, зокрема, пп. 5.2.1 ст. 5 Закону визначено, що до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці.
Статтями 19 та 20 Закону України від 14.10.92 р. N 2694-XII "Про охорону праці" передбачено обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій та навчання з питань охорони праці. Перелік професій, працівники яких підлягають медичному огляду, термін і порядок його проведення встановлюються Міністерством охорони здоров'я за погодженням з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці. А перелік працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, також затверджується зазначеним комітетом.
Отже, у разі якщо переліком чинних нормативно-правових актів передбачена зазначена категорія працівників, то витрати, понесені платником податку на проходження медичної комісії працівниками, включаються до валових витрат.
Щодо витрат на проведення спецперевірки, складання іспитів на професійну придатність та видачу посвідчення охоронця, то вони здійснюються при прийнятті на роботу та щорічному подовженні дії посвідчення охоронця і включаються до складу валових витрат такого платника на підставі підтвердних документів як витрати, що пов'язані з підготовкою і організацією виробництва.
Щодо питання створення належних умов праці працівникам-охоронцям в частині забезпечення холодильником, мікрохвильовою піччю, чайником для зберігання і підігріву їжі під час несення служби, то у разі якщо зазначені основні засоби використовуються в управлінських або виробничих приміщеннях, вони вважаються виробничими основними фондами і на них нараховується амортизація згідно з правилами ст. 8 зазначеного Закону України.
Заступник Голови Г.Оперенко