• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Вимог щодо системи ідентифікації та відстеження вибухових матеріалів промислового призначення

Міністерство економіки України | Наказ, Вимоги від 10.02.2022 № 263-22
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Вимоги
  • Дата: 10.02.2022
  • Номер: 263-22
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Вимоги
  • Дата: 10.02.2022
  • Номер: 263-22
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.02.2022 № 263-22
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2022 р.
за № 362/37698
Про затвердження Вимог щодо системи ідентифікації та відстеження вибухових матеріалів промислового призначення
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1057 "Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання", пункту 9 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги щодо системи ідентифікації та відстеження вибухових матеріалів промислового призначення, що додаються.
2. Директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.

Виконувач обов’язків Міністра

Д. Кудін

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної служби України
з питань праці

Міністр внутрішніх справ України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
об’єднань профспілок

Керівник Секретаріату
Спільного представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

Голова Державної регуляторної служби України

Тимчасово виконуючий обов’язки
Голови Державної служби України
з надзвичайних ситуацій




І. Дегнера

Д. Монастирський


Л. Денісова



О. Шубін



Р. Іллічов

О. Кучер



С. Крук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
10 лютого 2022 року № 263-22
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2022 р.
за № 362/37698
ВИМОГИ
щодо системи ідентифікації та відстеження вибухових матеріалів промислового призначення
I. Загальні положення
1. Ці Вимоги встановлюють систему унікальної ідентифікації та можливості відстеження вибухових матеріалів промислового призначення (далі - вибухові матеріали).
2. Ці Вимоги розроблено на основі Директиви Комісії 2008/43/ЄС від 04 квітня 2008 року щодо створення відповідно до Директиви Ради 93/15/ЄЕС системи для ідентифікації та відстеження вибухових матеріалів промислового призначення.
3. Дія цих Вимог не поширюється на:
1) вибухові матеріали, які транспортуються і доставляються без упаковки або у вантажівках з насосом для їх безпосереднього розвантажування у свердловину;
2) вибухові матеріали, які виробляються на місці ведення підривних робіт та використовуються відразу після виробництва (на місці виробництва);
3) боєприпаси;
4) вогнепровідні шнури, які є шнуроподібними недетонаційними запальними пристроями;
5) безпечні вогнепровідні шнури, які мають серцевину з дрібнозернистого чорного пороху, оточену гнучким тканим матеріалом з однією або кількома захисними зовнішніми оболонками, та які після запалювання горять із заданою швидкістю без зовнішнього вибухового ефекту;
6) капсулі-запальники, які складаються з металевого або пластикового ковпачка, що містить невелику кількість первинної вибухової суміші, що легко вибухає від удару та служить як запалювальний елемент у патронах вогнепальної зброї чи ударних підривниках для метального заряду.
4. У цих Вимогах терміни вживаються у значенні, наведеному у Технічному регламенті вибухових матеріалів промислового призначення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 802.
II. Вимоги до ідентифікації
1. Унікальна ідентифікація
5. Суб’єкти господарювання, що проводять господарську діяльність з виробництва вибухових матеріалів, імпортують вибухові матеріали, чи збирають детонатори, повинні наносити на вибухові матеріали та кожну найменшу пакувальну одиницю маркування унікальної ідентифікації.
У разі якщо вибуховий матеріал використовується у подальших виробничих процесах, виробникам не обов’язково позначати вибуховий матеріал новою унікальною ідентифікацією, якщо первісна унікальна ідентифікація більше не зазначена відповідно до пункту 10 цих Вимог.
6. Положення пункту 5 цих Вимог не застосовуються, якщо вибуховий матеріал вироблено для експорту та позначено маркуванням унікальної ідентифікації відповідно до вимог країни-імпортера, що дозволяє його відстежувати.
7. Унікальна ідентифікація містить складові частини, зазначені у додатку до цих Вимог.
8. Кожному виробнику присвоюється тризначний код Асоціацією Товарної Нумерації України "ДжіЕс1-Україна".
9. Дистриб’ютори, які перепаковують вибуховий матеріал, забезпечують прикріплення унікальної ідентифікації до вибухового матеріалу і найменшої пакувальної одиниці.
2. Маркування та прикріплення
10. Унікальна ідентифікація маркується або міцно прикріплюється до вибухового матеріалу чи найменшої пакувальної одиниці в такий спосіб, щоб унеможливити відкріплення та її видимість.
3. Патроновані вибухові матеріали та вибухові матеріали, упаковані у мішках
11. Для патронованих вибухових матеріалів та вибухових матеріалів, упакованих у мішках, унікальна ідентифікація складається з наліпки або прямого друку на кожному патроні чи мішку. Відповідна наліпка розміщується на кожному ящику з патронами.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, приєднану до кожного патрона чи мішка, та аналогічно - електронну мітку для кожного ящика з патронами.
4. Багатокомпонентні вибухові матеріали
12. Для упакованих багатокомпонентних вибухових матеріалів унікальна ідентифікація складається з наліпки чи прямого друку на кожній найменшій пакувальній одиниці, що містить два та більше компонентів.
5. Капсуль-детонатор
13. Для капсулів-детонаторів унікальна ідентифікація складається з наліпки чи прямого друку, чи штампу на оболонці детонатора. Відповідна наліпка розміщується на кожному ящику з детонаторами.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, приєднану до кожного детонатора, та відповідну мітку для кожного ящика з детонаторами.
6. Електричні, неелектричні та електронні детонатори
14. Для електричних, неелектричних та електронних детонаторів унікальна ідентифікація складається з наліпки на проводах чи трубці або наліпки чи прямого друку, чи штампу на оболонці детонатора. Відповідна наліпка розміщується на кожному ящику з детонаторами.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, приєднану до кожного детонатора, та відповідну мітку для кожного ящика з детонаторами.
7. Детонатори проміжні
15. Для детонаторів проміжних унікальна ідентифікація складається з наліпки чи прямого друку на оболонці детонатора проміжного. Відповідна наліпка розміщується на кожному ящику з детонаторами проміжними.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, приєднану до кожного детонатора проміжного, та відповідну мітку для кожного ящика з детонаторами проміжними.
8. Детонувальні шнури
16. Для детонувальних шнурів унікальна ідентифікація складається з наліпки чи прямого друку на котушці. Унікальна ідентифікація наноситься через кожні п’ять метрів на зовнішню оболонку чи на пластиковий екструдований внутрішній шар одразу під зовнішніми волокнами шнура. Відповідна наліпка розміщується на кожному ящику з детонувальними шнурами.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, вставлену в шнур, та відповідну мітку для кожного ящика зі шнурами.
9. Ємності та барабани з вибуховими матеріалами
17. Для ємностей та барабанів з вибуховими матеріалами унікальна ідентифікація складається з наліпки чи прямого друку на ємності чи барабані з вибуховим матеріалом.
Додатково виробники можуть використовувати пасивну інертну електронну мітку, приєднану до кожних ємності чи барабана з вибуховим матеріалом.
10. Копії оригінальних наліпок
18. Виробники можуть приєднувати клейкі відривні копії оригінальних наліпок до вибухових матеріалів для використання їх користувачами. Ці копії помітно маркуються як копії оригіналу для уникнення неправильного використання.
III. Вимоги до збору й зберігання даних
1. Збір даних
19. Суб’єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері поводження з вибуховими матеріалами, повинні встановити систему збору й зберігання даних щодо вибухових матеріалів, яка включає, зокрема унікальну ідентифікацію самих суб’єктів господарювання по всьому ланцюгу постачання та циклу використання вибухових матеріалів.
20. Система збору і зберігання даних дозволяє відстежувати вибухові матеріали таким чином, що всі суб’єкти господарювання, які утримують вибухові матеріали, можуть бути ідентифіковані в будь-який час.
21. Зібрані дані, включаючи унікальну ідентифікацію, реєструються та зберігаються протягом 10 років після постачання вибухових матеріалів чи після закінчення циклу використання вибухових матеріалів, навіть якщо суб’єкт господарювання припинив існування.
2. Зобов’язання суб’єктів господарювання
22. Суб’єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері поводження з вибуховими матеріалами, повинні:
1) зберігати записи всіх ідентифікацій вибухових матеріалів разом з відповідною інформацією, зокрема містити тип вибухового матеріалу, найменування суб’єкта господарювання, якому постачалися вибухові матеріали;
2) здійснювати записи про місце знаходження кожного вибухового матеріалу, поки вибуховий матеріал перебуває в їх розпорядженні чи на зберіганні, доки його не буде передано іншому суб’єкту господарювання чи використано;
3) тестувати свою систему збору і зберігання даних для забезпечення її ефективності та якості записаних даних;
4) реєструвати та зберігати зібрані дані, у тому числі унікальну ідентифікацію, протягом періоду, визначеного у пункті 21 цих Вимог;
5) перевіряти й захищати зібрані дані від випадкового чи зловмисного пошкодження чи знищення;
6) надавати органам, що здійснюють державне регулювання у сфері поводження з вибуховими матеріалами, за їх запитом інформацію щодо походження та місця знаходження кожного вибухового матеріалу протягом циклу його використання та по всьому ланцюгу постачання;
7) надавати органам, що здійснюють державне регулювання у сфері поводження з вибуховими матеріалами, відомості про ім’я та контактні дані особи, яка може надати інформацію, зазначену у підпункті 6 цього пункту, у неробочий час.
Якщо вибуховий матеріал вироблений чи імпортований до дня набрання чинності цих Вимог, суб’єкти господарювання зберігають записи щодо вибухових матеріалів відповідно до вимог законодавства.

Генеральний директор
директорату розвитку ринку
праці та умов оплати праці



Ю. Кузовой
Додаток
до Вимог щодо системи ідентифікації
та відстеження вибухових матеріалів
промислового призначення
(пункт 7 глави 1 розділу ІІ)
СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ
унікальної ідентифікації
Унікальна ідентифікація складається з:
1. Частини, що може бути прочитана особою без використання додаткових засобів та містить:
1) найменування виробника;
2) буквено-цифровий код, що містить:
дві букви, що ідентифікують країну (місце виробництва чи імпорту, наприклад АТ - Австралія);
три цифри, що ідентифікують найменування виробника (присвоєні Асоціацією Товарної Нумерації України "ДжіЕс1-Україна");
унікальний код продукту та логістичну інформацію, складену виробником.
2. Електронної розбірливої ідентифікації у форматі штрих-коду та/чи матричного коду, що безпосередньо належить до буквено-цифрового коду.
Приклад
3. Для вибухових матеріалів, що замалі для розміщення унікального коду продукту та логістичної інформації, складеної виробником, інформація, зазначена відповідно до абзаців першого-третього підпункту 2 пункту 1 та пункту 2 цього додатка вважається достатньою.
Для вибухових матеріалів, що замалі для розміщення інформації, передбаченої в абзацах першому-третьому підпункту 2 пункту 1 та пункті 2 цього додатка чи якщо це технічно неможливо через їх форму або конструкцію, унікальна ідентифікація розміщується на кожній найменшій пакувальній одиниці.
Кожна найменша пакувальна одиниця повинна бути запечатана.
Кожен капсуль-детонатор та детонатор проміжний, які належать до винятків, установлених в абзаці другому цього пункту, позначається маркуванням таким чином, щоб гарантувати, що інформацію, передбачену в абзацах першому-третьому підпункту 2 пункту 1 цього додатка, буде чітко видно. На найменшій пакувальній одиниці друкується кількість капсулів-детонаторів та детонаторів проміжних.
Кожен детонувальний шнур, який належить до винятків, установлених в абзаці другому цього пункту, позначається маркуванням унікальної ідентифікації на котушці чи намотувальному барабані та, якщо це прийнятно, на найменшій пакувальній одиниці.