• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Положення від 20.08.2014 № 459
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Положення
  • Дата: 20.08.2014
  • Номер: 459
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Положення
  • Дата: 20.08.2014
  • Номер: 459
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 серпня 2014 р. № 459
Київ
Питання Міністерства економічного розвитку і торгівлі
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, що додається.
2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції в місячний строк внести пропозиції щодо утворення торгових представництв у складі закордонних дипломатичних установ України.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниА.ЯЦЕНЮК
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 серпня 2014 р. № 459
ПОЛОЖЕННЯ
про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
1. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінекономрозвитку є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує:
формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну промислову політику, державну інвестиційну політику, державну зовнішньоекономічну політику, державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, управління об'єктами державної власності, розвитку підприємництва, державно-приватного партнерства, туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів), державних закупівель, а також державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів;
( Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 224 від 15.04.2015, № 4 від 13.01.2016 )
формування та реалізацію державної політики у сфері державної статистики, державного матеріального резерву, експортного контролю, інтелектуальної власності;
( Абзац четвертий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
формування державної політики у сфері захисту прав споживачів, державної політики з контролю за цінами, державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
( Абзац п'ятий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
Мінекономрозвитку є уповноваженим органом з питань координації діяльності з реалізації державного оборонного замовлення.
( Абзац шостий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2 016 )
2. Мінекономрозвитку у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Мінекономрозвитку є:
1) забезпечення формування та реалізація:
державної політики економічного і соціального розвитку;
державної цінової політики;
державної промислової політики;
державної політики у сфері розвитку підприємництва;
державної політики у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності;
( Абзац шостий підпункту 1 пункту 3 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
державної політики у сфері державних закупівель;
державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів;
державної політики у сфері управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави;
державної політики у сфері державно-приватного партнерства;
державної інвестиційної політики, в тому числі з управління національними проектами;
( Підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
державної політики щодо створення і функціонування індустріальних парків;
( Підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
державної політики у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів);
( Підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
державної політики у сфері державного ринкового нагляду;
державної політики у сфері торгівлі та побутових послуг;
державної політики з питань економічного і соціального співробітництва України з ЄС;
єдиної зовнішньоекономічної політики, політики інтеграції національної економіки у світову економіку, співробітництва із СОТ;
державної політики у сфері надання адміністративних послуг;
( Абзац вісімнадцятий підпункту 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 738 від 23.09.2015 )
державної політики з питань залучення міжнародної технічної допомоги;
( Абзац дев'ятнадцятий підпункту 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 387 від 08.04.2015 )
2) забезпечення формування та реалізації державної політики:
( Абзац другий підпункту 2 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
у сфері державної статистики на засадах професійної незалежності та самостійності органів державної статистики в частині розроблення і затвердження нормативно-правових актів у галузі статистики;
у сфері державного експортного контролю;
( Абзац п'ятий підпункту 2 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
у сфері державного матеріального резерву;
у сфері інтелектуальної власності;
( Абзац восьмий підпункту 2 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
3) забезпечення формування:
державної регуляторної політики, державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності;
державної політики у сфері захисту прав споживачів;
( Абзац третій підпункту 2 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
державної політики з контролю за цінами.
( Абзац підпункту 2 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
4. Мінекономрозвитку відповідно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України;
2) розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
3) здійснює нормативно-правове регулювання питань, що належать до компетенції Мінекономрозвитку;
4) проводить аналіз стану та тенденцій економічного і соціального розвитку України, секторів та галузей економіки, адміністративно-територіальних одиниць, розробляє пропозиції щодо основних напрямів розвитку та реформування економіки, ураховуючи принципи сталого розвитку, здійснює державне прогнозування економічного і соціального розвитку України та підготовку відповідних планів і програм, складає прогнозні зведені національні рахунки для економіки в цілому, в тому числі таблиці "витрати-випуск" (міжгалузеві баланси), забезпечує координацію роботи органів виконавчої влади із зазначених питань, розробляє структуру прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку, методичні рекомендації щодо їх підготовки, відповідає за впровадження в практику сучасних технологій прогнозування соціально-економічних процесів;
5) готує разом з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, а також Національним банком прогнози економічного і соціального розвитку України на середньо- та короткостроковий періоди;
6) визначає економічні засади демографічного і соціального розвитку, розробляє прогнози чисельності населення України за статево-віковою структурою, заробітної плати та ринку праці;
7) здійснює організаційно-методичне керівництво і координацію роботи з підготовки прогнозів та програм економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів і міст на середньо- та короткостроковий періоди;
8) проводить аналіз стану конкурентоспроможності національної економіки, визначає напрями діяльності і розробляє заходи щодо підвищення її рівня;
9) готує в установленому законодавством порядку прогноз зведеного балансу фінансових ресурсів України;
10) проводить аналіз впливу інструментів валютно-курсової, грошово-кредитної політики на розвиток економіки, розробляє пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання для досягнення економічного зростання;
11) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, пропозиції щодо вдосконалення бюджетного та податкового законодавства;
12) бере участь у формуванні та реалізації в межах повноважень, передбачених законом, державної фінансової, бюджетної та податкової політики, у тому числі в розробленні Основних напрямів бюджетної політики, складенні прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди;
13) проводить економічну оцінку проекту Державного бюджету України на відповідний бюджетний період та аналіз економічних факторів, що впливають на його виконання;
14) проводить аналіз впливу ринку банківських послуг, валютного, фондового, страхового та інших ринків фінансових послуг на економічний розвиток держави;
15) проводить економічний аналіз ефективності пенсійної системи;
16) здійснює організаційно-методичне керівництво і координацію роботи, пов'язаної з розробленням і виконанням центральними та місцевими органами виконавчої влади державних цільових програм, веде їх облік, готує висновки стосовно доцільності їх затвердження та дострокового припинення їх виконання, проводить моніторинг виконання зазначених програм, бере участь у проведенні оцінки ефективності використання бюджетних коштів;
17) формує і подає Мінфіну перелік державних цільових програм, які передбачається виконати у відповідному періоді з використанням бюджетних коштів;
18) формує державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, здійснює координацію робіт державних замовників щодо його розміщення та виконання;
19) бере участь у:
формуванні та реалізації державної регіональної політики, державної політики у сфері стимулювання розвитку регіонів;
координації та розвитку транскордонного співробітництва з питань, що належать до його компетенції;
розробленні стратегії та механізму реалізації державної науково-технічної політики;
підготовці пропозицій щодо визначення обсягів і цільового спрямування бюджетного фінансування наукової та науково-технічної діяльності;
розробленні механізму забезпечення економічної безпеки держави, детінізації економіки та відповідних заходів;
розробленні та здійсненні заходів з формування та реалізації державної політики стосовно доходів населення;
розробленні пропозицій щодо розмірів соціальних гарантій, стандартів і нормативів;
визначенні економічних засад державної політики та проведенні аналізу економічної ситуації у соціально-гуманітарній сфері та оцінки впливу заходів державної політики у зазначеній сфері на економічний розвиток;
проведенні аналізу економічної складової державної міграційної політики;
формуванні та реалізації державної політики у сфері економічної конкуренції і обмеження монополізму, сприяє розвитку конкурентних відносин;
20) здійснює методологічне забезпечення та складає загальнодержавні баланси попиту і пропозиції за основними видами промислової продукції, продовольчих та паливно-енергетичних ресурсів;
21) здійснює розрахунок та проводить моніторинг індикаторів продовольчої безпеки;
22) здійснює в межах повноважень, передбачених законом, функції з регулювання товарного біржового ринку і подає Кабінетові Міністрів України узагальнені пропозиції органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності щодо його вдосконалення;
23) виконує повноваження суб'єкта державного фінансового моніторингу щодо товарних та інших бірж, що проводять фінансові операції з товарами;
24) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, проекти нормативно-правових актів у сфері інвестиційної діяльності;
24-1) здійснює функції національного контактного пункту з питань сприяння наданню рекомендацій (керівних принципів) для багатонаціональних підприємств у рамках Декларації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про міжнародне інвестування та багатонаціональні підприємства;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 24-1 згідно з Постановою КМ № 225 від 23.03.2016 )
25) здійснює державну реєстрацію інвестиційних проектів, для реалізації яких може надаватися державна підтримка, та проектних (інвестиційних) пропозицій, на основі яких готуються інвестиційні проекти, для розроблення яких може надаватися державна підтримка, а також інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;
26) веде Державний реєстр інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій і Державний реєстр інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;
27) проводить моніторинг та аналіз ефективності використання державної підтримки інвестиційної діяльності;
28) готує пропозиції на підставі даних Державного реєстру інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій щодо обсягів державних інвестицій для врахування їх під час розроблення проекту Державного бюджету України на відповідний рік;
29) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, проведення оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів, експертизи та відбору інвестиційних проектів, що потребують державної підтримки;
30) утворює, реорганізовує та ліквідує регіональні центри з інвестицій та розвитку з метою підтримки інвестиційного розвитку регіонів та організації надання суб'єктам інвестиційної діяльності послуг, пов'язаних з підготовкою та реалізацією інвестиційного проекту, за принципом "єдиного вікна" (далі - регіональні центри);
( Підпункт 30 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-1) затверджує положення про регіональні центри та здійснює методологічне забезпечення їх діяльності;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-1 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-2) організовує навчання та підвищення кваліфікації працівників регіональних центрів;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-2 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-3) визначає форму оперативного плану дій щодо підготовки та реалізації інвестиційного проекту за принципом "єдиного вікна";
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-3 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-4) затверджує форми звернення суб'єкта інвестиційної діяльності, який має намір реалізувати або реалізує інвестиційний проект за принципом "єдиного вікна";
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-4 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-5) веде Реєстр індустріальних парків;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-5 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-6) приймає рішення про включення або вмотивовану відмову у включенні індустріального парку до Реєстру індустріальних парків;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-6 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-7) затверджує форму типового договору про створення та функціонування індустріального парку;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-7 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-8) звертається до органів державної влади, підприємств, установ та організацій щодо вирішення питань, пов'язаних із створенням та функціонуванням індустріальних парків;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-8 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-9) забезпечує сприятливі умови для створення та функціонування індустріальних парків;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-9 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-10) проводить моніторинг функціонування індустріальних парків;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-10 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-11) забезпечує інформаційну та консультаційну підтримку ініціаторів створення і керуючих компаній;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-11 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-12) інформує ДФС та відповідні місцеві держадміністрації про ініціаторів створення, керуючі компанії та учасників індустріальних парків у випадках, визначених Законом України "Про індустріальні парки" ;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-12 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-13) веде Державний реєстр національних проектів;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-13 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-14) встановлює форму складання і ведення Державного реєстру національних проектів;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-14 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-15) забезпечує включення національного проекту та його складових до Державного реєстру національних проектів;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-15 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-16) встановлює форму реєстраційної картки національного проекту та/або його складової;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-16 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-17) проводить координацію, моніторинг та оцінку реалізації національних проектів;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-17 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-18) за результатами моніторингу та оцінки реалізації національного проекту подає до Кабінету Міністрів України відповідний щоквартальний звіт та оприлюднює його на веб-сайті Мінекономрозвитку;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-18 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
30-19) здійснює заходи, у тому числі міжнародні, спрямовані на формування позитивного інвестиційного іміджу;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 30-19 згідно з Постановою КМ № 224 від 15.04.2015 )
31) подає інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки для схвалення Кабінетом Міністрів України з метою надання державної підтримки суб'єктам інвестиційної діяльності, які реалізують такі проекти;
( Підпункт 33 виключено на підставі Постанови КМ № 224 від 15.04.2015 )
34) формує за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади та подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект переліку об'єктів державної власності, що можуть бути надані в концесію;
35) погоджує титули будов (об'єктів), фінансування проектів будівництва яких здійснюється із залученням коштів державного бюджету або коштів підприємств державної власності;
36) проводить моніторинг ефективності діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері державно-приватного партнерства;
37) організовує перевірки виконання договорів, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
38) проводить моніторинг, узагальнення та оприлюднення в установленому порядку результатів здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі оцінку та моніторинг загального рівня ризиків державного партнера в договорах, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
39) проводить моніторинг дотримання вимог законодавства у сфері державно-приватного партнерства, у тому числі під час проведення конкурсів з визначення приватного партнера;
40) бере участь в організації навчання і підвищення кваліфікації фахівців у сфері державно-приватного партнерства;
41) веде облік договорів, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
42) розробляє та організовує виконання державних цільових програм у промисловому секторі економіки;
43) проводить аналіз стану конкурентоспроможності галузей промисловості, розробляє і координує здійснення заходів щодо підвищення її рівня;
44) проводить аналіз ефективності зовнішньої торгівлі промисловою продукцією з урахуванням кон'юнктурних змін на світовому ринку, розробляє рекомендації для відповідних галузей промисловості щодо розвитку зовнішньоекономічних зв'язків;
45) створює умови для розроблення та виробництва сучасної конкурентоспроможної продукції на основі використання нових високоефективних технологій, устатковання, матеріалів, інформаційного забезпечення;
46) виконує в межах повноважень, передбачених законом, функції із стандартизації у промисловому секторі економіки;
( Підпункт 46 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
47) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, управління у сфері наукової та інноваційної діяльності у промисловому секторі економіки, зокрема:
визначає напрями розвитку наукового і науково-технічного потенціалу галузей промисловості, спрямовує і контролює діяльність підпорядкованих йому наукових організацій;
формує програми науково-технічного розвитку відповідних галузей промисловості та організовує їх виконання;
виступає замовником та організовує проведення державної наукової та науково-технічної експертизи;
48) здійснює в межах повноважень, передбачених законом, повноваження суб'єкта нормування в будівництві;
49) готує та узагальнює пропозиції щодо формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері функціонування і розвитку оборонно-промислового комплексу, розвитку науково-технічного потенціалу в галузі озброєнь та військової техніки, удосконалення механізму державного регулювання у цій сфері;
50) забезпечує координацію заходів, що здійснюються центральними та місцевими органами виконавчої влади у сфері функціонування і розвитку промислового та оборонно-промислового комплексу;
51) бере участь відповідно до законодавства у державному регулюванні цін (тарифів) на продукцію, товари і послуги, здійснює координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади із зазначених питань;
52) здійснює разом з іншими центральними органами виконавчої влади прогнозування індексів споживчих цін та індексів цін виробників промислової продукції, а також погоджує ціни (тарифи) у випадках, передбачених законодавством;
53) здійснює методологічне забезпечення роботи органів державного контролю за цінами (тарифами), скасовує в установленому порядку ціни (тарифи), встановлені з порушенням законодавства;
54) вносить пропозиції щодо переліку товарів, ціни на які підлягають державному спостереженню у сфері ціноутворення;
55) здійснює нормативно-правове забезпечення державного регулювання та контролю у сфері державних закупівель;
56) проводить моніторинг державних закупівель;
57) надає роз'яснення щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель;
58) розробляє примірні навчальні програми з питань організації та здійснення державних закупівель;
59) забезпечує функціонування безоплатного веб-порталу уповноваженого органу з питань державних закупівель;
60) готує висновки щодо економічної доцільності та можливого обсягу виділення коштів з резервного фонду державного бюджету та проекти відповідних рішень Кабінету Міністрів України;
61) встановлює порядок розроблення номенклатури матеріальних цінностей державного резерву і норм їх накопичення, у тому числі незнижуваного запасу;
62) розробляє та подає Кабінетові Міністрів України проекти рішень з питань передачі об'єктів права державної та комунальної власності, здійснює методичне керівництво діяльністю органів виконавчої влади із зазначених питань;
63) розробляє разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади в установленому порядку пропозиції щодо критеріїв віднесення підприємств до тих, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, формує пропозиції щодо переліку таких підприємств;
64) бере участь у формуванні та реалізації державної дивідендної політики;
65) здійснює підготовку пропозицій щодо прийняття Кабінетом Міністрів України рішень з питань:
передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам;
закріплення в державній власності пакетів акцій акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації та приватизації, доцільності їх відчуження або придбання державою відповідних пакетів акцій (часток) в інших власників та акцій додаткової емісії в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
66) здійснює контроль за виконанням суб'єктами управління функцій з управління об'єктами державної власності шляхом проведення єдиного моніторингу ефективності управління об'єктами державної власності;
67) здійснює методологічне та в межах повноважень, передбачених законом, нормативно-правове забезпечення з питань управління об'єктами державної власності, зокрема щодо:
спільної діяльності, де однією із сторін є підприємства державного сектору економіки;
управління корпоративними правами держави, зокрема забезпечення її представництва в органах управління господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави;
оцінки ефективності управління об'єктами державної власності;
єдиного моніторингу ефективності управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави;
68) визначає критерії ефективності управління корпоративними правами держави;
69) формує за пропозицією суб'єктів управління перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;
70) формує за пропозицією уповноважених органів управління переліки державних підприємств, що підлягають корпоратизації, та затверджує графіки її проведення;
71) здійснює в установленому порядку повноваження щодо погодження фінансових планів державних комерційних та казенних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, що є суб'єктами природних монополій, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн. гривень, а також суб'єктів господарювання, уповноваженим органом управління яких є Кабінет Міністрів України;
72) узагальнює та аналізує інформацію суб'єктів управління про:
затвердження (погодження) фінансових планів державних комерційних та казенних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;
виконання показників фінансових планів державних комерційних та казенних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;
73) затверджує форму та методичні рекомендації щодо розроблення фінансового плану державного комерційного та казенного підприємства, господарського товариства, у статутному капіталі яких більш як 50 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;
74) готує пропозиції щодо визначення пріоритетів і видів підтримки суб'єктів малого і середнього підприємництва;
75) розробляє проекти державних програм розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечує їх виконання з урахуванням загальнодержавних пріоритетів та проведення моніторингу виконання;
76) вносить пропозиції щодо визначення основних фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку малого і середнього підприємництва;
77) формує єдину інформаційну систему для забезпечення реалізації державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва;
78) сприяє діяльності громадських організацій, що представляють інтереси суб'єктів малого і середнього підприємництва;
79) забезпечує пропагування і популяризацію підприємницької діяльності;
80) забезпечує представництво в міжнародних організаціях, налагоджує співпрацю з органами влади іноземних держав щодо розвитку малого і середнього підприємництва;
81) готує і публікує щороку в засобах масової інформації звіти про стан розвитку малого і середнього підприємництва в Україні та його державну підтримку, проводить оцінку фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку малого і середнього підприємництва та рівня ефективності державної підтримки;
82) здійснює методологічне забезпечення діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та сприяє розробленню і здійсненню ними заходів щодо розвитку малого і середнього підприємництва, у тому числі виконання регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва;
83) сприяє формуванню інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;
84) забезпечує координацію та здійснення контролю за діяльністю Українського фонду підтримки підприємництва;
85) аналізує позиції України в міжнародних рейтингах умов ведення бізнесу, забезпечує міжгалузеву координацію з питань покращення умов ведення бізнесу, готує і подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо удосконалення законодавства в зазначеній сфері;
( Підпункт 86 пункту 4 виключено на підставіПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
87) забезпечує нормативно-правове регулювання у сфері стандартизації;
( Підпункт 87 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
88) погоджує програму робіт з національної стандартизації;
( Підпункт 88 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
89) вживає заходів щодо адаптації законодавства України у сфері стандартизації до законодавства ЄС;
( Підпункт 89 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
90) узагальнює практику застосування законодавства у сфері стандартизації, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить на розгляд в установленому порядку проекти законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України;
( Підпункт 90 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
91) погоджує розроблені національним органом стандартизації національні стандарти (зміни до них) щодо:
процедур розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та відновлення дії національних стандартів, кодексів усталеної практики та змін до них;
критеріїв, форми і процедур розгляду пропозицій щодо проведення робіт з національної стандартизації;
процедур створення, діяльності та припинення діяльності технічних комітетів стандартизації;
( Підпункт 91 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
92) затверджує національні класифікатори, зміни до них та процедури їх розроблення;
( Підпункт 92 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
93) затверджує методичні рекомендації щодо формування переліків національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності продукції, пов'язаних з нею процесів або методів виробництва чи інших об'єктів вимогам технічних регламентів;
( Підпункт 93 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
94) представляє інтереси України в міжурядових організаціях стандартизації, укладає міжнародні договори України про співробітництво та проведення робіт у сфері стандартизації з такими організаціями та відповідними урядовими і міжурядовими органами інших держав згідно із Законом України "Про міжнародні договори України" ;
( Підпункт 94 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
95) здійснює контроль за дотриманням національним органом стандартизації процедур у сфері стандартизації відповідно до принципів, норм і вимог, установлених законодавством;
( Підпункт 95 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
96) вживає обґрунтованих заходів для прийняття і дотримання суб'єктами стандартизації Кодексу доброчинної практики з розробки, прийняття та застосування стандартів відповідно до Угоди Світової організації торгівлі про технічні бар'єри у торгівлі, що є додатком до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі від 15 квітня 1994 р;
( Підпункт 96 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
97) затверджує Статут національного органу стандартизації та зміни до нього;
( Підпункт 97 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
98) інформує та надає роз'яснення щодо реалізації державної політики у сфері стандартизації;
( Підпункт 98 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
99) у межах повноважень, передбачених законом, здійснює співробітництво у сфері стандартизації з відповідними органами інших держав;
( Підпункт 99 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
100) визначає пріоритетні напрями розвитку у сфері стандартизації;
( Підпункт 100 пункту 4 в редакціїПостанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-1) затверджує Положення про керівну раду національного органу стандартизації та її склад;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-1 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-2) затверджує Положення про комісію з апеляцій, її склад та порядок розгляду апеляцій;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-2 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-3) здійснює організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії з апеляцій, утвореної відповідно до статті 14 Закону України "Про стандартизацію" ;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-3 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-4) затверджує методику визначення трудомісткості та вартості робіт з національної стандартизації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-4 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-5) розглядає щорічний звіт про діяльність національного органу стандартизації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-5 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
100-6) утворює національний орган з акредитації та національний орган стандартизації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 100-6 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
101) призначає на посаду і звільняє з посади керівника національного органу з акредитації;
( Підпункт 101 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1170 від 16.12.2015; в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
102) призначає на посаду і звільняє з посади керівника національного органу стандартизації;
( Підпункт 102 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
103) здійснює в установлені строки моніторинг національного органу з акредитації з метою забезпечення виконання ним на постійній основі вимог, встановлених статтею 6-1 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" , з урахуванням результатів взаємного оцінювання;
( Підпункт 103 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
104) вживає відповідних коригувальних заходів або забезпечує вжиття таких заходів національним органом з акредитації у разі, коли зазначений орган не відповідає вимогам або не виконує обов'язків, встановлених Законом України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" ;
( Підпункт 104 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
105) визначає пріоритетні напрями розвитку технічного регулювання в Україні;
( Підпункт 105 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
106) забезпечує нормативно-правове регулювання у сфері технічного регулювання;
( Підпункт 106 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
107) координує діяльність з розроблення та перегляду технічних регламентів і процедур оцінки відповідності;
( Підпункт 107 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
108) затверджує в установленому законом порядку план розроблення технічних регламентів на один або кілька календарних років;
( Підпункт 108 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
109) погоджує проекти технічних регламентів і процедур оцінки відповідності, розроблені відповідними центральними органами виконавчої влади;
( Підпункт 109 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
110) здійснює методичне забезпечення діяльності з розроблення та перегляду технічних регламентів і процедур оцінки відповідності;
( Підпункт 110 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
111) визначає порядок формування та ведення бази даних про технічні регламенти та реєстру призначених органів і визнаних незалежних організацій;
( Підпункт 111 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
112) формує та веде базу даних про технічні регламенти та реєстр призначених органів з оцінки відповідності і визнаних незалежних організацій;
( Підпункт 112 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
113) готує в установленому законом порядку висновок щодо наявності чи відсутності невідкладних обставин, які вимагають термінового прийняття технічного регламенту чи процедури оцінки відповідності згідно із статтею 18 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" ;
( Підпункт 113 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
114) затверджує перелік національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності органів з оцінки відповідності спеціальним вимогам до призначених органів з оцінки відповідності, та розміщує його на своєму офіційному веб-сайті;
( Підпункт 114 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
115) здійснює визначені законом функції органу, що призначає органи з оцінки відповідності (у тому числі визнані незалежні організації), обмежує сферу їх призначення, тимчасово припиняє чи поновлює дію рішень про призначення або анулює такі рішення;
( Підпункт 115 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
116) затверджує положення про апеляційну комісію щодо розгляду апеляцій на рішення призначених органів з оцінки відповідності, її склад та порядок розгляду нею апеляцій;
( Підпункт 116 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
117) здійснює відповідно до закону функції технічного регулювання у визначеній законодавством сфері;
( Підпункт 117 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
118) проводить із залученням центральних органів виконавчої влади, на які покладаються функції технічного регулювання у визначених сферах діяльності, моніторинг призначених органів з оцінки відповідності і визнаних незалежних організацій стосовно їх відповідності вимогам до призначених органів з оцінки відповідності чи визнаних незалежних організацій, а також виконання ними своїх обов'язків, установлених Законом України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" та відповідними технічними регламентами;
( Підпункт 118 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 4 від 13.01.2016 )
1181) готує пропозиції щодо укладення міжнародних договорів України про взаємне визнання результатів оцінки відповідності та з інших питань технічного регулювання;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-1 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-2) здійснює міжнародне співробітництво у сфері технічного регулювання з відповідними органами інших держав;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-2 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-3) визначає основні принципи, структуру та правила державної системи сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-3 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-4) затверджує перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації, та визначає строки її запровадження;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-4 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-5) встановлює вимоги до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-5 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-6) встановлює правила визнання сертифікатів відповідності інших держав у державній системі сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-6 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-7) призначає органи із сертифікації в державній системі сертифікації та присвоює їм ідентифікаційні номери, відмовляє у призначенні органів із сертифікації, розширює сферу призначення та анулює призначення;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-7 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-8) розглядає спірні питання щодо проведення сертифікації в державній системі сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-8 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-9) здійснює державний нагляд за дотриманням органами із сертифікації правил і порядку сертифікації продукції в державній системі сертифікації шляхом проведення планових та позапланових перевірок;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-9 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-10) веде Реєстр державної системи сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-10 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-11) організовує інформаційне забезпечення з питань сертифікації в державній системі сертифікації;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 118-11 згідно з Постановою КМ № 4 від 13.01.2016 )
118-12) установлює вимоги до змісту інформації про прийняті органами із сертифікації рішення щодо видачі, відмови у видачі, анулювання, призупинення дії сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності, яка подається для включення до Реєстру державної системи сертифікації;