• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок декларування валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за межами України

Національний банк України  | Лист від 28.07.2005 № 13-122/3484
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.07.2005
  • Номер: 13-122/3484
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.07.2005
  • Номер: 13-122/3484
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
28.07.2005 N 13-122/3484
Члену Громадської колегії
Державного комітету
з питань регуляторної
політики та підприємництва
Новікову С.Л.
Про порядок декларування валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за межами України
Розглянувши Ваше звернення щодо порядку декларування резидентами валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за межами України, повідомляємо.
Щодо питання 1.
Відповідно до вимог пункту 2 наказу Міністерства фінансів України від 25.12.95 N 207 (далі - наказ N 207) декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за встановленою формою в регіональних відділеннях Національного банку України та в державних податкових інспекціях за місцем знаходження суб'єктів підприємницької діяльності.
При цьому послідовність подання суб'єктами підприємницької діяльності Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та отримання ними довідки про проведення декларування встановлена спільним листом Національного банку України та Державної податкової адміністрації України від 17.04.2003 N 28-311/1929-2823, N 3368/5/23-5316, який на сьогодні не є відкликаним. У цьому зв'язку вважаємо, що опрацювання та внесення змін до нормативно-правових актів, якими врегульоване питання декларування валютних цінностей, доходів та майна резидентів, що перебуває за межами України, має здійснюватись за участю Державної податкової адміністрації України. Разом з тим, оскільки розробником затвердженої наказом N 207 форми є Міністерство фінансів України, то вносити відповідні зміни має безпосередньо цей державний орган.
Щодо питання 2.
Спільний лист Національного банку України, Державної податкової адміністрації України та Державної митної служби України від 09.01.98 N 28-311/1929-2823, N 3368/5/23-5316 на даний час також не є скасованим, але ним передбачена можливість видачі довідки про відсутність валютних цінностей та майна за межами України лише тим суб'єктам підприємницької діяльності, які планують здійснення зовнішньоекономічної діяльності та не мають валютних цінностей та майна за межами України. Зазначені довідки реєструються державними податковими адміністраціями незалежно від строків подання бухгалтерської звітності на вимогу вказаних суб'єктів підприємницької діяльності.
Щодо питання 4.
Вважаємо, що у випадку, коли резидент самостійно виявив помилку у Декларації про валютні цінності, але така Декларація вже ним була подана, має місце порушення порядку декларування валютних цінностей, що тягне за собою накладення на резидента штрафних санкцій, передбачених пунктом 2.7 Положення про валютний контроль.
Щодо питань 3 та 5.
Валютним законодавством для резидентів встановлено обов'язок щодо декларування валютних цінностей, доходів та іншого майна, які їм належать, незважаючи на те, що такі валютні цінності та майно є "непростроченими" (зокрема, внески до статутних фондів).
При цьому, як вже було зазначено вище, заповнення Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, здійснюється за формою, затвердженою наказом N 207, а сама послідовність подання суб'єктом підприємницької діяльності Декларації та отримання довідки про проведення декларування наявних в нього валютних цінностей та майна встановлена у спільному листі Національного банку України та Державної податкової адміністрації України від 17.04.2003 N 28-311/1929-2823, N 3368/5/23-5316. Недотримання визначеної процедури декларування у разі наявності валютних цінностей та майна (безвідносно того, що такі валютні цінності не є "простроченими" чи такими, що перебувають за кордоном з перевищенням законодавчо встановлених строків), на нашу думку, є порушенням встановлених Національним банком України порядку і термінів декларування та тягне за собою відповідальність, передбачену пунктом 2.7 Положення про валютний контроль.
Разом з тим стосовно порушених у пунктах 3, 4 та 5 Вашого листа питань слід зазначити, що оскільки за порушення порядку та термінів декларування валютних цінностей та іншого майна до резидентів (за винятком банків та інших фінансових установ) штрафні санкції застосовують саме органи державної податкової служби, то при виникненні спірних питань, пов'язаних із застосуванням штрафних санкцій, резиденти мають звертатись безпосередньо до цих органів.
З повагою,
Директор Департаменту
валютного регулювання

О.А.Щербакова