Щодо ліцензування зберігання пального

Державна податкова служба України Податкова консультація від 08.11.2019 №1258/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Последняя редакция от 08.11.2019. Прийняття
Реквизиты

Издатель: Державна податкова служба України

Тип Податкова консультація

Дата 08.11.2019

Номер 1258/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Статус Действует

Документ подготовлен в системе iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.11.2019 N 1258/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит товариства на надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що має дизель-генератор, який використовується у власній господарській діяльності у випадках відключення електроенергії, де пальне зберігається безпосередньо у паливному баку генератора.
Товариство цікавить відповідь на таке запитання:
Чи зобов'язано підприємство отримувати ліцензію на зберігання пального в паливних баках як ємностях для зберігання пального, безпосередньо розташованих на пересувних дизель-генераторах, за умови зберігання пального для власних потреб, пов'язаних із забезпеченням безперебійного електропостачання об'єктів торгівлі?
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до статті 1 Закону N 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
У разі, якщо Товариство у своїй діяльності не здійснює зберігання пального та не має місць зберігання пального у розумінні статті 1 Закону N 481 ліцензія на зберігання пального не видається.
Зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не являються нерухомим майном та не мають чіткої прив'язки до місця (території) згідно з Законом N 481.
Разом з цим зазначаємо, що статтею 17 Закону N 481 встановлені відповідні штрафні санкції за здійснення господарської діяльності зі зберігання пального без отримання відповідної ліцензії на зберігання пального.
Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.11.2019 N 1258/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянула запит товариства на надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що має дизель-генератор, який використовується у власній господарській діяльності у випадках відключення електроенергії, де пальне зберігається безпосередньо у паливному баку генератора.
Товариство цікавить відповідь на таке запитання:
Чи зобов'язано підприємство отримувати ліцензію на зберігання пального в паливних баках як ємностях для зберігання пального, безпосередньо розташованих на пересувних дизель-генераторах, за умови зберігання пального для власних потреб, пов'язаних із забезпеченням безперебійного електропостачання об'єктів торгівлі?
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до статті 1 Закону N 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
У разі, якщо Товариство у своїй діяльності не здійснює зберігання пального та не має місць зберігання пального у розумінні статті 1 Закону N 481 ліцензія на зберігання пального не видається.