Щодо запровадження ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним

Державна фіскальна служба України Індивідуальна податкова консультація від 10.06.2019 №2649/6/99-99-12-01-01-15/ІПК
Последняя редакция от 10.06.2019. Прийняття
Реквизиты

Издатель: Державна фіскальна служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 10.06.2019

Номер 2649/6/99-99-12-01-01-15/ІПК

Статус Действует

Документ подготовлен в системе iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.06.2019 N 2649/6/99-99-12-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Товариство) щодо запровадження ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження своєї господарської діяльності надає послуги по перевантаженню нафтопродуктів, які за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД не зазначені в пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України.
Додатково Товариство вказало, що є нафтоперевальним терміналом, що включає технологічно пов'язані об'єкти трубопроводу, підйомно-транспортне та інше устаткування, які забезпечують навантаження-розвантаження та зберігання вантажів. Товариство надає послуги замовникам, які здійснюють експортно-імпортні та транзитні операції з нафтою та нафтопродуктами при їх транспортуванні з вивантаженням з одного виду транспорту (залізничні цистерни, нафтоналивні танкери) на інший вид транспорту.
З урахуванням викладено, Товариство цікавить питання щодо обов'язку отримання ліцензії для діяльності з виробництва, зберігання та оптової торгівлі пальним за наведених вище умов?
Слід зазначити, що інформації, наведеної у зверненні, недостатньо для того, щоб зрозуміти, чи Товариство здійснює операції з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
До звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема укладених договорів з постачальниками на надання послуг по перевезенню, зберіганню та перевантаженню нафтопродуктів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.
Товариство у зверненні повідомляє, що надає послуги по перевезенню, зберіганню та перевантаженню нафти та нафтопродуктів, разом з тим не зазначає коди УКТ ЗЕД даної продукції, що унеможливлює встановити їх відповідність поняттю "пальне" згідно пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Відповідно до пп. 14.1.141-1п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу. Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 01.07.2019 року.
Порядок здійснення зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним визначено ст. 15 Закону N 481. Термін "пальне" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.06.2019 N 2649/6/99-99-12-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Товариство) щодо запровадження ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження своєї господарської діяльності надає послуги по перевантаженню нафтопродуктів, які за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД не зазначені в пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України.
Додатково Товариство вказало, що є нафтоперевальним терміналом, що включає технологічно пов'язані об'єкти трубопроводу, підйомно-транспортне та інше устаткування, які забезпечують навантаження-розвантаження та зберігання вантажів. Товариство надає послуги замовникам, які здійснюють експортно-імпортні та транзитні операції з нафтою та нафтопродуктами при їх транспортуванні з вивантаженням з одного виду транспорту (залізничні цистерни, нафтоналивні танкери) на інший вид транспорту.
З урахуванням викладено, Товариство цікавить питання щодо обов'язку отримання ліцензії для діяльності з виробництва, зберігання та оптової торгівлі пальним за наведених вище умов?
Слід зазначити, що інформації, наведеної у зверненні, недостатньо для того, щоб зрозуміти, чи Товариство здійснює операції з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
До звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема укладених договорів з постачальниками на надання послуг по перевезенню, зберіганню та перевантаженню нафтопродуктів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.