• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100

Міністерство праці та соціальної політики України  | Лист від 20.12.2007 № 929/13/84-07
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.12.2007
  • Номер: 929/13/84-07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.12.2007
  • Номер: 929/13/84-07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
20.12.2007 N 929/13/84-07
Депутату Хорольської
районної ради
п'ятого скликання
Ю.В.Квітці
Щодо застосування норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100
Шановний Юрію Володимировичу!
Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло Ваш лист щодо застосування норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (далі - Порядок), при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки і повідомляє.
Відповідно до пункту 7 Порядку нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.
Перелік виплат, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження (в тому числі і за час відпустки), наведено в пункті 3 Порядку.
Це: основна заробітна плата (тарифна ставка, оклад); доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); премії, які мають постійних характер; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо.
Порядком чітко зазначено, що премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.
При обчисленні середньої заробітної плати за час відпустки крім вищезазначених виплат, включаються виплати за час протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої відпустки, службового відрядження тощо), а також допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю працівника.
Перелік виплат, які не враховуються при обчисленні середньої заробітної плати встановлені в пункті 4 Порядку. Це, як правило, виплати, які за своїм характером є одноразовими.
Якщо виплати, які провадились на підприємстві, не можна віднести до жодного із підпунктів п. 4 Порядку (за роботу у святкові, неробочі дні, індексація тощо), вони будуть враховуватись при обчисленні середньої заробітної плати.
При обчисленні середньої заробітної плати з розрахункового періоду виключається час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково (п. 2 Порядку).
До цього періоду відноситься час простою не з вини працівника, який оплачувався згідно з нормами статті 113 КЗпП України в розмірі не нижче двох третин встановленої працівникові тарифної ставки (окладу), та час, впродовж якого працівник знаходився у відпустці без збереження заробітної плати, коли зазначена відпустка надавалась працівникові відповідно до статті 25 Закону України "Про відпустки".
Що ж стосується періоду, коли працівник знаходився у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до статті 26 вищезазначеного Закону, то час такої відпустки не виключається з розрахункового періоду.
Разом з тим, якщо в періоді, коли працівник знаходився у відпустці без збереження заробітної плати йому були здійснені виплати по заробітній платі (премії), то у цьому випадку, і суми і календарні дні місяця, в якому вони здійснюються, включаються при обчисленні середньої заробітної плати.
З повагою,
Директор Департаменту з питань
державного регулювання заробітної
плати та умов праці



О.Товстенко