• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо списання податкового боргу з плати за землю за земельні ділянки, які розташовані на території АР Крим

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 14.09.2020 № 3831/ІПК/99-00-04-05-03-09
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.09.2020
  • Номер: 3831/ІПК/99-00-04-05-03-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.09.2020
  • Номер: 3831/ІПК/99-00-04-05-03-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.09.2020 N 3831/ІПК/99-00-04-05-03-09
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо списання податкового боргу з плати за землю за земельні ділянки, які розташовані на території АР Крим і в межах компетенції повідомляє.
Платник податку, який має борг з плати за землю за земельну ділянку, яка розташована на території АР Крим, запитує про сплату зазначеного боргу або його скасування.
Щодо погашення боргу з плати за землю за земельну ділянку, яка розташована на території АР Крим, або його скасування
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Органами ДПС здійснюється списання безнадійного податкового боргу відповідно до статті 101 Кодексу.
Згідно з положеннями цієї статті списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Відповідно до Закону України від 12 серпня 2014 року N 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон N 1636) створено вільну економічну зону "Крим", функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II "Перехідні положення" цього Закону.
Згідно з підпунктом 1 пункту 12.3 статті 12 розділу ІІ "Перехідні положення" Закону N 1636 під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, визначені статтею 9 Кодексу, статтею 271 Митного кодексу України, єдиний внесок, встановлений Законом України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, справляння якого здійснюється відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (у тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території.
При цьому, відповідно до пункту 5.9 статті 5 Закону N 1636 на території ВЕЗ "Крим" можуть справлятися місцеві податки та збори, визначені статтею 10 Кодексу, з урахуванням норм цієї статті.
Разом з тим, підпунктом 12 пункту 12.3 статті 12 розділу ІІ "Перехідні положення" Закону N 1636 зупинено застосування до платників податків із місцезнаходженням на території ВЕЗ "Крим" норм статей 59, 60, 87 - 101, 124, 126, 129 Кодексу.
Податкова інформація про суми податкового боргу платників із місцезнаходженням на території ВЕЗ "Крим" зберігається та опрацьовується в інформаційних базах контролюючих органів в окремому (позабалансовому) порядку.
Пунктом 15.1 статті 15 Закону N 1636 передбачено, що будь-якій юридичній особі - резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України списується податковий борг, суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань за будь-якими податками (зборами, обов'язковими платежами), що виникли з моменту тимчасової окупації.
Списання податкового боргу за податками (зборами, обов'язковими платежами) фізичних осіб - підприємців, які змінюють (змінили) своє місце проживання з тимчасово окупованої території на іншу територію України, нормами Закону N 1636 не передбачено.
При цьому, Закон N 1636 не містить ні посилань на діючий порядок списання, ні доручення такий порядок розробити.
Враховуючи викладене, на цей час відсутні підстави для списання Вам податкового боргу зі сплати земельного податку за земельну ділянку, яка розташована на території ВЕЗ "Крим".
Додатково повідомляємо, що в Державній казначейській службі України відсутня інформація про реквізити бюджетних рахунків для сплати місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) за об'єкти оподаткування, розташовані на території ВЕЗ "Крим".
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.