• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 09.09.2020 № 3783/ІПК/99-00-09-03-03-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 09.09.2020
  • Номер: 3783/ІПК/99-00-09-03-03-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 09.09.2020
  • Номер: 3783/ІПК/99-00-09-03-03-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.09.2020 N 3783/ІПК/99-00-09-03-03-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запити Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У запитах Товариство зазначає, що одним із напрямків діяльності є оптова торгівля пальним, Товариство має відповідну ліцензію та стало переможцем у тендері Міністерства оборони України (далі - МОУ) щодо закупівлі нафти і дистилятів (авіаційний газ) згідно з Протоколом засідання тендерного комітету МОУ N 75/186/34 від 19.06.2020 р.
Паливо на місця призначення (військові частини) прибуло 05.07.2020 р. По факту передачі палива на військові частини, які не мають акцизного складу, було оформлено і відправлено в систему ДПС акцизні накладні за номерами 1169,1170,1171,1172,1173,1174,1175 від 05.07.2020 р.
Акцизні накладні (далі - АН) заповнювались в одному примірнику з кодом операції "3", так як МОУ не є платником акцизного податку. АН не зареєструвались. В квитанції вказана наступна причина: "Документ не може бути прийнятий - Порушено вимоги п. 231.1 ст. 231 Кодексу, а саме: поле "Уніфікований номер реєстрації" акцизного складу, на який відвантажене пальне, повинно дорівнювати 2000000000 (особа знаходиться в переліку суб'єктів, які здійснюють авіапаливозабезпечення).
Товариство запитує:
1. Чи буде вважатись підтвердженим цільове використання палива при погашенні податкових векселів, виданих відповідно до пункту 229.8 статті 229 Кодексу виробниками або імпортерами палива для реактивних двигунів (коди згідно з УКТ ЗЕД 2710 12 70 00, 2710 19 21 00) та/або бензинів авіаційних (код згідно з УКТ ЗЕД 2710 12 31 00), в випадку реєстрації акцизних накладних, складених під час реалізації палива Замовникам на забезпечення потреб держави з вказанням в полі "Уніфікований номер реєстрації" акцизного складу, на який відвантажене пальне буде вказаний умовний код "2000000000" (відповідно до квитанції N 1)?
2. Яким чином зареєструвати акцизні накладні, вказані вище, заповнені згідно Порядку, а саме з вказанням коду операції для складання в одному примірнику "3", без вказання уніфікованого акцизного складу, з приміткою "акцизна накладна складена під час реалізації палива замовникам, які здійснили закупівлю для потреб держави"?
3. Як усунути помилку при реєстрації акцизних накладних з приміткою "на потреби держави" для Товариства, яке знаходиться в переліку суб'єктів, які здійснюють авіапаливозабезпечення?
Особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів визначено п. 229.8 ст. 229 Кодексу.
Відповідно до пп. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) заправлення повітряних суден бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, складених суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації, або суб'єктами господарювання, які мають посвідчення про допуск до експлуатації постійного злітно-посадкового майданчика, видане уповноваженим органом з питань цивільної авіації відповідно до вимог авіаційних правил України;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Порядок заповнення акцизних накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. N 262 "Про затвердження форм заявки про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового" (далі - Порядок N 262). Відповідно до пунктів 4, 5 та 10 Розділу ІІ Порядку N 262 авіапаливозаправник при здійснені операції з реалізації пального за умовою оподаткування 3 - на умовах, встановлених п. 229.8 ст. 229 Кодексу та коду операції 3 - реалізація пального суб'єкту господарювання - неплатнику, може зазначити тільки як заправлення літаків, зазначивши акцизний склад на який відвантажено пальне за умовним кодом 2000000000.
У разі якщо Товариство є одночасно авіапаливозаправником та особою, яка визначена переможцем у тендері Міністерства оборони України щодо закупівлі нафти і дистилятів (авіаційний газ) відповідно до Закону України від 25 грудня 2015 року N 922-VIII "Про публічні закупівлі" є постачальником такого пального, то призаповненні АН слід зазначити:
код операції для складання акцизної накладної в одному примірнику зазначити "3" - реалізація пального суб'єкту господарювання - неплатнику;
умова оподаткування пального - "3" - на умовах встановлених пункту 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу;
акцизний склад на який відвантажено пальне як умовний код 2000000000;
відмітку про те, що акцизна накладна складена під час реалізації палива замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно.
Відповідно до пп. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції, зокрема з реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за такими операціями погашається на підставі копій первинних документів та договорів на реалізацію пального, що підтверджують реалізацію пального по всьому ланцюгу реалізації пального від виробника/імпортера до замовника, поданих до контролюючого органу, та акцизних накладних, складених на такі операції та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Поряд з цим інформуємо, що відповідно до пункту 52-8 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі (Закон України від 13.05.2020 р. N 591 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)").
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.