• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у місті Києві

Київська міська рада | Рішення, Концепція, Правила від 26.09.2002 № 47/207
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIV скликання
РІШЕННЯ
N 47/207 від 26 вересня 2002 року
Про встановлення
Правил благоустрою території, паркування
транспортних засобів, тиші в громадських місцях,
торгівлі на ринках у місті Києві
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу України проадміністративні правопорушення ( 80731-10 ), пункту 44 статті 26Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ) та пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицюУкраїни - місто-герой Київ" ( 401-14 ) Київська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Встановити:
1.1. Правила благоустрою території, Правила паркуваннятранспортних засобів у м. Києві, які є їх невід'ємною частиною, запорушення яких передбачено адміністративну відповідальність,ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення( 80731-10 ), згідно з додатками 1 та 2.
1.2. Правила дотримання тиші в громадських місцях, запорушення яких передбачено адміністративну відповідальність,ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення( 80731-10 ), згідно з додатком 3.
1.3. Правила торгівлі на ринках м. Києва, за порушення якихпередбачено адміністративну відповідальність, ст. 159 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ), згідно здодатком 4.
2. Затвердити Концепцію вдосконалення системи платногопаркування транспортних засобів на території м. Києва шляхом їїавтоматизації згідно з додатком 5.
3. Уповноважити Головне управління контролю за благоустроємта зовнішнім дизайном міста Києва та його підрозділи відповідно доп. 2 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення( 80732-10 ), складати протоколи про адміністративніправопорушення з виявлених порушень Правил, встановлених цимрішенням, а Головне управління транспорту Київської міськоїдержавної адміністрації та відповідні відділи районних у м. Києвідержавних адміністрацій з порушень, вказаних в підпунктах 5.6,6.15, 6.16 додатка 1, додатка 2, підпункту 4.4 додатка 3, пункту17 додатка 4 цього рішення, та надсилати їх відповідно до ст. 257Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80732-10 )органові, уповноваженому розглядати справу про адміністративнеправопорушення.
4. Доручити виконавчому органу Київської міської ради(Київській міській державній адміністрації) визначити обсяги плати(розробити тарифи) за послуги паркування на території міста зурахуванням територіальних зон та витрат на утримання місць дляпаркування, враховуючи інтенсивність їх експлуатації, проведенняробіт з встановлення паркувальних автоматів, витрат на їхобслуговування, а також пільгових тарифів для відповіднихкатегорій громадян та затвердити їх у встановленому закономпорядку.
5. При проектуванні, будівництві житлових будинків таоб'єктів міської інфраструктури передбачати обов'язкове розміщенняпаркінгів та майданчиків для паркування (у разі неможливостірозміщення паркінгів) з необхідною кількістю машино-місцьвідповідно до діючих державно-будівельних норм.
6. Пункт 6.3 рішення Київської міської ради від 17.05.94 N 9а( ra009a052-94 ) "Про впровадження збору за парковку автомобілів ум. Києві", додаток 1 до рішення Київського міськвиконкому від19.12.94 N 17 "Про заходи щодо організації платних місцьпаркування транспортних засобів на вулицях та площах м. Києва",додаток 1 до розпорядження Київської міської державноїадміністрації від 17.12.97 N 2050 ( ra2050017-97 ) "Провдосконалення системи платного паркування транспортних засобів натериторії м. Києва", рішення Київської міської ради від 14.07.98N 94 ( ra0094023-98 ) "Про встановлення правил благоустроютериторії, по забезпеченню чистоти і порядку у місті Києві, пододержанню тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках ум. Києві" та рішення Київської міської ради від 17.12.98 N 95/196( ra_095023-00 ) "Про внесення змін до рішення від 14.07.98 N 94"Про встановлення правил благоустрою території, по забезпеченнючистоти і порядку у місті Києві, по додержанню тиші в громадськихмісцях, торгівлі на ринках у м. Києві" вважати такими, що втратиличинність.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань житлово-комунального господарства тапаливно-енергетичного комплексу, постійну комісію Київради зпитань бюджету та соціально-економічного розвитку, постійнукомісію Київради з питань транспорту та зв'язку, постійну комісіюКиївради з питань ринкових відносин.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток 1
до рішення Київської міської
ради
від 26.09.2002 N 47/207
ПРАВИЛА
благоустрою території у м. Києві
I. Загальні положення
1. Ці Правила регулюють права і обов'язки учасниківправовідносин у галузі благоустрою території міста, визначаютькомплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку умісті.
2. Правила містять загальнообов'язкові на території містанорми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно зКодексом України про адміністративні правопорушення ( 80731-10,80732-10 ).
3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно зцими Правилами є власники, керівники та інші посадові особипідприємств, організацій, установ незалежно від форм власності івідомчого підпорядкування (далі по тексту "відповідальні посадовіособи"), фізичні особи, а також посадові особи, уповноваженіздійснювати контроль за станом благоустрою.
4. Контроль за дотриманням та здійсненням заходів,спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповіднихпосадових осіб, пов'язаних з їх виконанням, здійснюється Головнимуправлінням контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном містаКиєва Київської міської державної адміністрації та йогоструктурними підрозділами, управліннями (відділами) контролю заблагоустроєм районів міста Києва, Головним управлінням МВС Україниу м. Києві.
II. Обов'язки відповідальних посадових осіб підприємств,
установ, організацій, а також громадян
5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ,організацій, незалежно від форм власності, а також громадянизобов'язані:
5.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій зазатвердженими у встановленому порядку проектами та технологіями,які передбачають забезпечення естетики і дизайну міськогосередовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання іутримання дорожніх покриттів, площ, проспектів, бульварів,внутрішньоквартальних та прибудинкових територій, газонів, зеленихнасаджень тощо.
5.2. Утримувати у належному санітарно-технічному станібудівлі, споруди, свої та прилеглі території. Своєчасно і якісноусувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд,обладнання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв,елементів зовнішнього благоустрою.
5.3. Забезпечувати щорічне, і після стихійного лиха,обстеження відповідних територій, будівель і споруд тазасвідчувати проведені обстеження актами.
5.4. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель іспоруд, не допускати фарбування монументів, пам'ятників,скульптурних зображень без погодження з Головкиївархітектурою таУправлінням охорони культурної спадщини м. Києва.
5.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та спорудтільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектівта за умови одержання ордера на виконання цих робіт у Головномууправлінні контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном містаКиєва.
5.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії,малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою напідставі проектно-дозвільної документації, затвердженої увстановленому порядку, паркувати автотранспортні та плавзасоби натериторії міста відповідно до Правил паркування транспортнихзасобів, які є невід'ємною частиною цих Правил.
5.7. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під часпроведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання,збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати йогонакопичення. На час організації вуличної торгівлі з метоюзабезпечення чистоти необхідно укладати договір з відповідноюорганізацією про своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття звідповідної території.
5.8. Проводити підземні та будівельні роботи, насипання,намивання грунту, піску, встановлення огорож, механізмів таобладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складуванняконструкцій і матеріалів, суворо дотримуючись вимог проектуорганізації будівництва і тільки на підставі ордера Головногоуправління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном містаКиєва. Своєчасно і якісно проводити благоустрій територій післязакінчення цих робіт з наступним закриттям ордеру.
5.9. Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритнихвідходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючихсанітарних норм.
5.10. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для зборусміття та твердих побутових відходів у спеціально визначенихмісцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному станізгідно з санітарними нормами і правилами.
5.11. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів таінших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохіднихдоріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та іншімісця, не передбачені технологією відводу стічних вод.
5.12. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіттільки за ордером Головного управління контролю за благоустроєм тазовнішнім дизайном міста Києва, дотримуючись при цьому всіх вимогта умов, зазначених в ордері.
5.13. Утримання зелених насаджень (посадка, обрізка дерев ікущів, косіння газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленоїзони і газонів), миття шляхів, у тому числі трамвайних колій,шляхопроводів, площ, тротуарів, доріжок і прибудинкових територіїта прибирання снігу, виконувати згідно з технологічними картами,погодженими з підприємствами по утриманню зелених насаджень,шляховими та житловими експлуатаційними організаціями.
5.14. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього виглядумалих архітектурних форм згідно з паспортом, затвердженимГоловкиївархітектурою, а рекламоносіїв згідно з паспортом,погодженим Головкиївархітектурою.
5.15. Дотримуватись порядку утримання та поводження здомашніми та іншими тваринами в м. Києві, затвердженогорозпорядженням Київської міської державної адміністрації.Вигулювати та дресирувати домашніх тварин тільки на спеціальнопередбачених для цього майданчиках.
5.16. Утримувати в належному санітарному стані таогороджувати земельні ділянки, що відведені в установленомупорядку під будівництво.
5.17. Вживати заходи щодо виключення можливості винесенняавтотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів ірозчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузоваматеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів,руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.
5.18. Організувати механічне або ручне очищення і миттяавтотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиківна проїжджу частину вулиць.
5.19. Не допускати накопичення будівельного сміття набудівельних майданчиках та прилеглих до них територіях,забезпечувати виконання заходів по запобіганню пилоутворення натериторіях об'єктів, не допускати відкачування та виливання водина проїжджу частину вулиць, тротуари, у водойми.
5.20. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків іспоруд для забезпечення техніки безпеки використовувати захиснусітку чи плівку відповідно до проекту виконання робіт.
III. Дії відповідальних посадових осіб підприємств,
установ, організацій, а також громадян,
що забороняються цими Правилами
6. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ,організацій, а також громадянам забороняється:
6.1. Захаращувати території матеріалами, конструкціями,сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченнямснігу та криги тощо.
6.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача),висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо такене передбачалося проектом благоустрою і суперечать будівельнимнормам і правилам.
6.3. Проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботибез ордера Головного управління контролю за благоустроєм тазовнішнім дизайном міста Києва на їх виконання.
6.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові,харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину,листя, сніг у не відведених для цього місцях та влаштовуватизвалища.
6.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнанняза межами будівельних майданчиків.
6.6. Розміщувати, ремонтувати та мити автотранспортні засоби,машини, механізми у невизначених (заборонених) для цього місцях.
6.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановленнятимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.
6.8. Використовувати не за призначенням контейнери для зборусміття та твердих побутових відходів.
6.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційніплакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально дляцього місцях.
6.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд,парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.
6.11. Самовільно встановлювати рекламні конструкції,інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски,павільйони.
6.12. Вивішувати дорожні знаки без погодження з Управліннямдержавної автомобільної інспекції ГУ МВС України у м. Києві.
6.13. Влаштовувати стоянки суден, катерів, інших плавзасобівна річці Дніпро та у його затоках без погодження зДержкомводгоспом України та ДКП "Плесо".
6.14. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії таприбережні смуги водних об'єктів при виконанні будівельних таремонтних робіт.
6.15. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби імеханізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах,берегах рік і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, упарках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом потротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон міста тапаркуватися на них.
6.16. Залишати автотранспортні засоби, механізми навнутрішньоквартальних проїздах або переобладнувати їх, що заважаєпроїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральноїта аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянкислужбового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту наприбудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів,автостоянок тощо.
6.17. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки тавідходи виробництва тощо.
6.18. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглихдо житлових будинків.
6.19. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами,які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.
6.20. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я тощо навулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а такожспалювати сміття у контейнерах і урнах.
6.21. Самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків,автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цьогомісцях та без наявності відповідного дозволу.
6.22. Витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливатирідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходівбудинків.
6.23. Викидати через прорізи будівель сміття тощо безобладнаних для цього пристроїв.
IV. Заключні положення
7. Порядок розподілу обов'язків між підприємствами,установами та організаціями, фізичними особами і громадянами містащодо організації робіт по утриманню належних їм, закріплених таприлеглих територій у належному санітарно-технічному станівизначаються Київською міською та районними державнимиадміністраціями.
7.1. Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку,проїзду визначається по лінії бордюрного каменю проїжджої частинивулиці вздовж підприємств, організацій, установ, а в іншихвипадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд,огорож (крім випадків, коли вказується конкретне місцепроходження).
7.2. Керівники підприємств, установ та організацій (орендарі,якщо це передбачено договором) зобов'язані постійно утримуватиналежні їм, закріплені та прилеглі території у належномусанітарно-технічному стані.
8. У разі оренди території, будівель і приміщень порядокутримання їх в належному технічному і санітарному стані встановлюєорендодавець в договорі оренди.
9. Надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімаєвідповідальності за санітарний стан з власника.
10. Перелік посадових осіб, уповноважених здійснюватиконтроль за станом благоустрою та зовнішнім дизайном у м. Києві,передбачений цими Правилами, визначається рішеннями Київськоїміської ради і розпорядженнями Київської міської державноїадміністрації та районними в м. Києві державними адміністраціями.
Заступник міського голови -
секретар Київради В.Яловий
Додаток 2
до рішення Київської міської
ради
від 26.09.2002 N 47/207
ПРАВИЛА
паркування транспортних засобів у м. Києві
I. Загальні положення
1.1. Цими Правилами визначається єдиний порядок організаціїта функціонування платних місць для паркування транспортнихзасобів на території м. Києва з метою:
- забезпечення належного благоустрою, в тому числі іблагоустрою автомобільних доріг;
- збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулицьміста (особливо його центральної частини);
- підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;
- впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях тамайданах міста;
- переходу до безготівкової автоматизованої системи оплати закористування місцями паркування;
- посилення контролю та притягнення до адміністративноївідповідальності власників транспортних засобів, які порушуютьПравила паркування;
- підвищення культури паркування;
- підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування,збільшення фінансових надходжень до міського та районних бюджетів.
1.2. Правила паркування транспортних засобів у м. Києвірозроблені відповідно до чинного законодавства та з метоювпровадження у системі автоматизованого платного паркування містаєдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання,організації, функціонування, ціноутворення, координації іконтролю.
II. Основні терміни, використані в цих Правилах
Паркування автотранспорту - тимчасова стоянка автотранспортуу відведених або спеціально обладнаних місцях для паркуванняавтотранспорту, визначених органами міської влади, безвідповідальності за збереження транспортного засобу або з такоювідповідальністю, якщо можливе оснащення місць для паркуваннянеобхідним обладнанням.
Відведені місця - це місця для паркування транспортнихзасобів, визначені дорожніми знаками, можуть мати дорожню розміткуі бути оснащені пристроями для контролю часу паркування.
Спеціально обладнані місця - це місця для паркуваннятранспортних засобів, розміщені за межами смуг руху проїжджоїчастини доріг та обладнані дорожніми знаками, мають розмітку,обладнані спеціальними технічними пристроями (огорожею, в'їзнимита виїзними бар'єрами, шлагбаумами, приміщеннями для охоронцівтощо), які можна використовувати для запобігання викраденнютранспортних засобів.
Спеціально обладнаний майданчик - майданчик, призначений длязабезпечення повного зберігання автотранспортних засобів, до якихзастосовано примусове переміщення.
Місце для службового платного паркування - спеціальновизначене оператором місце для тимчасової стоянки транспортнихзасобів підприємств, організацій, установ тощо.
Збір за паркування автотранспорту - обов'язкова оплата, яказгідно із законом запроваджується і зупиняється Київською міськоюрадою на території міста Києва та зараховується до його бюджету.
Платники збору за паркування автотранспорту - водії чивідповідні юридичні особи, що паркують транспортні засоби увідведених або спеціально обладнаних для цього місцях.
Паркувальний автомат (паркомат) - лічильник, призначений дляобліку часу стоянки автотранспортного засобу, який показує час, доякого сплачено тривалість стоянки транспортного засобу, ізабезпечує зворотний облік часу.
Платне автоматизоване паркування - місце для паркування,обладнане паркоматами.
Паркувальний талон, квитанція - платіжні документи, якіпосвідчують сплату за паркування автотранспорту.
Пластикова чіп-картка, смарт-картка - багаторазові платіжнізасоби, які забезпечують оплату вартості паркування транспортнихзасобів.
Абонементний талон - документ, який дає право на безоплатнепаркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.
Інвестиційний конкурс (тендер) - визначення на конкурснихзасадах іноземного або вітчизняного інвестора, який запропонуєкращу інвестиційну програму впровадження автоматизованої системипаркування, що відповідає вимогам, встановленим тендернимкомітетом, та гарантує її виконання.
Пристрій блокуючий (блокіратор) - спеціальний механічнийпристрій, який встановлюється на колесо автомобіля і перешкоджаєйого руху.
Блокування - встановлення на колесо автомобіля блокуючогопристрою (блокіратора) на відведених місцях парковки з метоюзатримки автомобіля.
Розблокування - зняття з колеса автомобіля блокіратора.
Примусове переміщення - переміщення транспортних засобів задопомогою евакуаторів з проїзної частини вулиць, тротуарів тамісць паркування на спеціально обладнаний майданчик.
Евакуатор - спеціально обладнаний автомобіль, якийвикористовується для примусового переміщення транспортних засобів.
Оператори (уповноважені організації) - підприємства,визначені міською владою здійснювати організацію і експлуатаціюмісць платного паркування згідно з діючим порядком.
Резиденти (мешканці будинків, що знаходяться у зонахпарковки) - жителі м. Києва, які проживають у будинках, щознаходяться в зонах паркування (до 200 метрів), та які одночасно єводіями транспортних засобів.
III. Організація міських платних місць для паркування
3.1. Платні місця для паркування (майданчики для платногопаркування) призначені для тимчасової стоянки транспортного засобузі стягненням плати за час паркування у відведених або спеціальнообладнаних місцях без відповідальності за збереження транспортногозасобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місцядля паркування необхідним обладнанням.
3.2. Організація місць для платного паркування у м. Києвіздійснюється на підставі загальноміської схеми місць дляпаркування транспортних засобів та проектно-кошторисноїдокументації, які затверджуються у встановленому порядку.
3.3. Загальноміська схема місць для платного паркуваннядоводиться до відома учасників дорожнього руху через засобимасової інформації, а конкретні місця для паркування - шляхомвстановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідноз Правилами дорожнього руху ( 1306-2001-п ).
3.4. Забороняється:
3.4.1. Паркування транспортних засобів у заборонених дляцього місцях, з порушенням цих Правил, визначених дорожнімизнаками.
3.4.2. Організація платних місць паркування на проїжджихчастинах вулиць в межах, прилеглих до закладів охорони здоров'я,дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та міськихкладовищ.
3.5. Паркування автомобілів підприємств, організацій, великихторговельних закладів (ринків, універсамів, універмагів,супермаркетів), розважальних закладів (ресторанів, нічних клубів,казино, барів та ін.) біля свого місця розташування здійснюєтьсяна підставі розпорядження Київської міської державноїадміністрації та відповідного договору з оператором.
3.6. Створення належних умов для діяльності дипломатичнихпредставництв, консульських установ іноземних держав,представництв міжнародних організацій на проїжджих частинах вулицьта майданів, в межах фасадної частини будинків, в яких вонирозміщені, визначаються за їхніми зверненнями розпорядженнямивиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) спеціальні місця для безоплатногопаркування транспортних засобів.
На інших ділянках вулиць та майданів міста Києва паркуванняавтотранспорту зазначених вище організацій здійснюється назагальних підставах.
3.7. На майданчиках платного паркування 5% місць паркуваннявиділяється для пільгового розміщення транспортних засобів, якіпозначаються при нанесені дорожньої розмітки або іншимиінформаційними покажчиками.
3.8. Режим роботи майданчиків для платного паркування (крімцілодобових) визначається оператором.
В День незалежності України, День Конституції України, ДеньПеремоги, День Києва паркування автотранспорту на місцях дляплатного паркування (за винятком платних місць для паркування біляміських ринків) здійснюється безкоштовно.
3.9. Контроль за здійсненням платного паркування операторомпокладається на Головне управління транспорту виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації).
IV. Система управління місцями для платного паркування,
координація та контроль
4.1. Система автоматизованого платного паркування включає:
- місця для паркування з дорожньою розміткою та дорожнімизнаками;
- автоматизовану систему оплати паркувального часу, якаскладається з паркувальних автоматів, що працюють від чіп-карток,безконтактних смарт-карток;
- пластикові чіп-картки, смарт-картки, квитанції, абонементніталони;
- блокіратори, евакуатори, спеціально обладнані майданчикидля примусового переміщення автомобілів; пункти для оплати штрафівводіями автотранспортних засобів;
- групу контролерів, які здійснюватимуть контроль за сплатоюплатниками збору та послуг за парковку;
- працівників УДАІ, які контролюють дотримання Правилпаркування, здійснюють разом з оператором функції щодо примусовогопереміщення транспортних засобів тощо;
- технічну службу з обслуговування паркоматів та автопарку;
- технічну службу, яка забезпечує радіозв'язок з центральнимкомп'ютером, статистичну обробку даних з паркоматів та штрафнихсанкцій;
- мережу розповсюдження чіп-карток через магазини, кіоски таінше.
4.2. Організація та експлуатація (тобто, безпосереднєуправління) автоматизованої системи платного паркування,облаштування місць для платного паркування, а також здійсненнярозрахунків з юридичними та фізичними особами за паркуванняїхнього транспорту покладається на оператора або інших суб'єктів,визначених оператором на конкурсних засадах у встановленомупорядку.
4.3. Оператор у своїх діях керується порядком, встановленимКиївською міською владою.
4.4. Оператор здійснює, за власний рахунок, оснащення(встановлює паркувальне обладнання, проводить ремонт, облаштовуємайданчики для паркування транспортних засобів, проводить монтаждорожніх знаків тощо), експлуатацію і утримання місць для платногопаркування, взаємодіє з працівниками ДАІ, виконує функціїпримусового переміщення транспортних засобів, блокування коліс таконтролю на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями зборута послуг за паркування.
4.5. Контроль за паркуванням автотранспорту з порушеннямвимог чинного законодавства (на тротуарах, зелених зонах, підзабороняючими дорожніми знаками тощо) здійснюється працівникамиУДАІ ГУ МВС України у м. Києві.
4.6. Контроль за неорганізованим паркуванням автотранспортуна територіях гаражно-будівельних кооперативів, автостоянок таприлеглих до них територіях здійснюється УДАІ ГУ МВС України ум. Києві, Головним управлінням контролю за благоустроєм та зовнінім дизайном м. Києва Київської міської державної адміністрації таДержавною податковою адміністрацією у м. Києві.
4.7. Функція контролю за дотриманням оператором та йогофіліалами податкової дисципліни здійснюється Державною податковоюадміністрацією у м. Києві.
4.8. Контроль сплати збору за парковку автомобілів, щоналежать юридичним та фізичним особам на проїжджих частинах білясвоїх офісів, де функціонують місця платного паркування,здійснюється Державною податковою адміністрацією у м. Києві напідставі інформаційних даних оператора та облікових даних УДАІ ГУМВС України у м. Києві.
V. Форми оплати та порядок розрахунків за користування
місцями платного паркування
5.1. Система оплати за користування місцями платногопаркування у м. Києві включає безготівкові та готівкові формирозрахунків, а саме:
- квитанції (чеки) на паркування автотранспорту;
- абонементні талони на паркування автотранспорту (місячні,квартальні та ін.);
- безготівкова передоплата за місця для паркуванняавтотранспорту підприємствами, організаціями та установами;
- пластикові чіп-картки, смарт-картки.
5.2. Квитанції (чеки) на паркування автотранспорту,розрахунок за яку здійснюється в готівковій формі власникомавтомобіля на місці паркування, а також абонементні талонивикористовуються виключно у місцях, що не обладнані паркувальнимиавтоматами.
5.3. На майданчиках для паркування, де встановленіпаркувальні автомати, оплата в межах їхньої дії здійснюєтьсятільки за пластиковими чіп-картками в безготівковій формі.
5.4. Придбання фізичними і юридичними особами абонементнихталонів та пластикових чіп-карток, смарт-карток на паркуванняавтотранспорту здійснюється у безготівковій формі або за готівкучерез мережу торговельних пунктів, розташованих поблизумайданчиків для паркування.
5.5. Квитанції, чеки, абонементні талони, чіп-картки,смарт-картки на паркування надходять в обіг із зазначеннямоплаченого часу знаходження транспортного засобу на місціпаркування.
5.6. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно зукладеним з платником договором, умови якого не можуть суперечитицим Правилам і законодавству України.
VI. Тарифи на паркування транспортних засобів
Єдині тарифи на користування місцями для платного паркуванняна території міста Києва, які включають в себе ставку збору запаркування та плату за послуги платного паркування,запроваджуються оператором за погодженням з управлінням з питаньцінової політики Київської міської державної адміністрації.
6.1. Ставка збору за парковку.
6.1.1. Збір за парковку встановлюється з розрахунку за 1годину паркування у таких розмірах:
- 3% від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян - успеціально обладнаних місцях;
- 1% від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян - увідведених місцях.
6.1.2. Паркування автотранспорту терміном до 5 хвилинздійснюється безкоштовно.
6.1.3. Після закінчення оплаченого часу знаходженнятранспортного засобу на майданчику для паркування допускаєтьсябезкоштовна пільгова стоянка протягом 5 хвилин для того, щоб водійсплатив або забрав транспортний засіб з місця парковки.
6.1.4. Збір за паркування надходить у повному обсязі дорайонного бюджету.
6.1.5. Збір за паркування перераховується оператором до 20числа місяця, наступного за звітним, до районних бюджетів.
6.1.6. За несвоєчасне перерахування збору оператор сплачуєфінансові санкції та пеню відповідно до чинного законодавства.
6.2. Плата за послуги паркування:
6.2.1. Є платою за утримання та обслуговування місць дляплатного паркування (встановлення та експлуатації паркувальнихавтоматів, дорожніх знаків, табличок, нанесення дорожньоїрозмітки, прибирання території тощо).
6.2.2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожнугодину парковки згідно із затвердженою калькуляцією витратоператора з експлуатації одного місця парковки.
Калькуляція повинна відповідати умовам цих Правил та іншимнормативним документам, які регулюють діяльність з експлуатаціїпарковок.
6.2.3. Сплачується водіями на місцях для платного паркуванняодночасно зі збором за парковку з отриманням єдиного платіжногодокумента про сплату (чек, квитанція, пластикова чіп-картка,смарт-картка тощо).
6.2.4. Може стягуватися як готівкою, так і у безготівковійформі.
6.3. Для мешканців жилих будинків (резидентів), що прилеглідо місць платного паркування, встановлюється пільговий тариф.
VII. Блокування коліс транспортних засобів
на відведених місцях для паркування
7.1. Блокування коліс транспортних засобів застосовується,якщо:
- водії припаркованих транспортних засобів не сплатилимісцевий збір та послуги за паркування;
- місцевий збір та послуги за паркування сплачені не вповному обсязі або з порушенням порядку оплати;
- прострочено час дозволеного (сплаченого) паркування;
- порушено режим роботи місць платного паркування.
7.2. Блокування (розблокування) коліс транспортних засобів,водії яких порушили Правила паркування, здійснюється оператором.
7.3. Блокування здійснюється шляхом встановлення на будь-якеколесо транспортного засобу блокуючого пристрою (блокіратора).
7.4. Оператором, який здійснює блокування, складається актпро блокування (затвердженої форми).
Акт складається у 2-х примірниках і містить:
- дані оператора, який встановлює блокіратор;
- ім'я, прізвище та особистий підпис оператора, який здійснюєблокування;
- координати оператора, до якого треба звернутись для зняттяблокіратора;
- час і причину встановлення блокіратора.
Один примірник акта розміщується на видному місці натранспортному засобі, другий - залишається у оператора.
7.5. Розблокування транспортного засобу здійснюється за умовиповної сплати водієм збору та послуг за паркування і виконаніроботи з блокування і розблокування коліс у розмірах, визначенихта затверджених у встановленому порядку.
У разі відмови водія від сплати зазначених вище коштівоператор в присутності понятих складає акт про порушення водіємвстановленого порядку паркування, вказує розмір збору та послуг запаркування, виконані роботи з блокування та розблокуваннятранспортного засобу, після цього проводиться розблокування коліс.Акт направляється до суду для стягнення зазначених вище коштів зпорушника в примусовому порядку.
7.6. Оплата робіт з блокування (розблокування) колістранспортних засобів:
7.6.1. Особи, які порушили Правила паркування і дотранспортних засобів яких застосовані заходи з блокування коліс,повинні сплатити за послуги паркування, роботи з блокування ірозблокування, штраф, пеню у повному обсязі.
У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їхрозмір стягується в судовому порядку відповідно до законодавстваУкраїни.
7.6.2. Сплата за роботи з блокування (розблокування) колістранспортних засобів не звільняє власників транспортних засобіввід сплати послуг за паркування.
7.6.3. Роботи з блокування (розблокування) коліс транспортнихзасобів сплачуються власником транспортного засобу або особою, якамає право на користування транспортним засобом.
Оплата здійснюється:
- шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованихбанків і Ощадного банку України на рахунок оператора, що надаєпослуги паркування, виконує роботи з блокування (розблокування)коліс транспортних засобів;
- шляхом готівкового розрахунку з працівником оператора, якийздійснює зазначені роботи, з оформленням розрахунку увстановленому порядку (касовий чек, квитанція суворої звітностіпро оплату робіт та послуг, журнал (книга) обліку квитанцій,зареєстрована у відповідному податковому органі, зберігання увстановленому порядку корінців квитанцій про сплату звітнихдокументів для перевірки та контролю тощо).
7.6.4. Тарифи на платні послуги з блокування (розблокування)коліс автотранспортних засобів узгоджуються з управлінням з питаньцінової політики Київської міської державної адміністрації заподанням оператора.
7.6.5. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разі зміникурсу національної валюти, встановленого Національним банкомУкраїни, рішеннями Уряду щодо індексації платежів, росту інфляціїтощо.
7.7. Матеріальну відповідальність за можливі механічніпошкодження транспортних засобів при блокуванні (розблокуванні)коліс згідно з чинним законодавством несе оператор.
VIII. Примусове переміщення транспортних засобів
та тимчасова затримка номерних знаків
8.1. Тимчасова затримка номерних знаків транспортних засобівздійснюється працівниками ДАІ в разі їх залишення водієм напорушення правил зупинки і стоянки, якщо при цьому не спричиненіперешкоди для механізованого прибирання територій, організаціїруху транспорту та пішоходів, не створено загрози безпеці рухутранспорту, в результаті паркування транспортного засобу нанесеніпошкодження шляховому господарству, зеленим насадженням, іншимучасникам дорожнього руху, обладнанню або іншому майну, доскладання адміністративного протоколу за допущене правопорушення звнесенням до нього відповідного запису.
8.2. Примусове переміщення транспортних засобівзастосовується в разі їх залишення водієм на порушення правилзупинки і стоянки, якщо при цьому вони створюють загрозу безпецідорожнього руху, а також виконанню робіт з утримання доріг,зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги.
8.3. При наявності вказаних у п. 8.2 цих Правил порушеньпрацівник УДАІ чи оператор повідомляє чергову частину УДАІ ГУ МВСУкраїни в м. Києві про наявність порушення та необхідністьпримусового переміщення транспортного засобу.
8.4. Рішення про примусове переміщення транспортного засобуприймає працівник УДАІ.
8.5. Примусове переміщення транспортних засобів на спеціальнообладнаний майданчик здійснює обслуговуючий транспортуванняпідрозділ оператора.
8.6. Примусове переміщення транспортних засобів виконуєтьсяза допомогою спеціальних технічних пристроївавтомобілями-евакуаторами у супроводженні працівника оператора.
При цьому:
- в чергову службу УДАІ ГУ МВС України в м. Києвіповідомляється марка, державний реєстраційний номер та адресазнаходження транспортного засобу - "порушника";
- здійснюється огляд транспортного засобу;
- складається протокол, який містить:
- дату, час, адресу порушення і підстави примусовогопереміщення транспортного засобу;
- тип, марку, державний реєстраційний номер та особистіприкмети транспортного засобу, що евакуюється, перелік візуальнихнедоліків та пошкоджень на ньому;
- посаду, ім'я, прізвище та підпис особи, яка приймає рішенняпро примусове переміщення транспортного засобу;
- найменування, адресу та номер телефону оператора, посаду,прізвище, ім'я та підпис особи, яка здійснює примусове переміщеннятранспортного засобу;
- адресу місця зберігання транспортного засобу;
- посаду, ім'я та прізвище особи, яка приймає транспортнийзасіб на зберігання, її погодження (з особистим підписом) зпереліком візуальних недоліків та пошкоджень на цьомутранспортному засобі;
- відстань перевезення транспортного засобу з місця порушеннядо місця зберігання.
8.7. У разі звернення власника примусово переміщеноготранспортного засобу до УДАІ ГУ МВС в м. Києві з питанням промісцезнаходження його транспортного засобу черговий УДАІповідомляє власника про місцезнаходження транспортного засобу.
8.8. Евакуйований транспортний засіб приймається наспеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленнямприйняття на зберігання та записом у журналі реєстрації.
8.9. На спеціально обладнаному майданчику примусовопереміщений транспортний засіб утримується згідно з Правиламизберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 115( 115-96-п ).
8.10. Транспортний засіб видається (повертається) власникуабо особі, яка має право на користування цим транспортним засобом,після складання адміністративного протоколу по факту вчиненого нимпорушення Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ), за умови оплатиним робіт з примусового переміщення, зберігання транспортногозасобу, а також збору та послуг за паркування (у разі їхнеобхідності та попередньої несплати).
8.11. У разі якщо транспортний засіб не затребуваний ізспеціально обладнаного майданчика протягом 6 місяців, він можебути реалізованим відповідно до чинного законодавства. При йогореалізації у встановленому законом порядку відшкодовуються всівитрати з його транспортування і зберігання.
8.12. Оплата робіт з примусового переміщення, зберіганнятранспортних засобів:
8.12.1. Особи, які порушили Правила паркування і дотранспортних засобів яких застосовані заходи з примусовогопереміщення, повинні сплатити за послуги паркування,транспортування, зберігання, штраф, пеню у повному обсязі.
У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їхрозмір стягується в судовому порядку відповідно до законодавстваУкраїни.
8.12.2. Сплата за роботи з примусового переміщення,зберігання транспортних засобів, власники яких порушили Правилаплатного паркування в м. Києві, не звільняє їх від сплати послугза паркування при необхідності, а також штрафів за порушенняПравил дорожнього руху та інших штрафів.
8.12.3. Роботи з примусового переміщення, зберіганнятранспортних засобів, що порушили Правила паркування у м. Києві,сплачуються власником транспортного засобу або особою, яка маєвідповідне право на користування транспортним засобом.
Оплата здійснюється:
- шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованихбанків і Ощадного банку України на рахунок оператора, що виконуєроботи примусового переміщення, зберігання транспортних засобів;
- шляхом готівкового розрахунку з працівником оператора, якийздійснює зазначені роботи, з оформленням розрахунку увстановленому порядку (касовий чек, квитанція суворої звітностіпро оплату робіт та послуг, журнал (книга) обліку квитанцій,зареєстрована у відповідному податковому органі, зберігання увстановленому порядку корінців квитанцій про сплату як звітнихдокументів для перевірки та контролю тощо).
8.12.4. Тарифи на платні послуги з транспортуванняавтотранспортних засобів до спеціально обладнаних майданчиків таутримання на них узгоджуються з управлінням з питань ціновоїполітики Київської міської державної адміністрації за поданнямоператора.
8.12.5. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разізміни цін на пально-мастильні матеріали, курсу національноївалюти, встановленого Національним банком України, рішень Урядущодо індексації платежів, росту інфляції тощо.