• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан з пожежами

Міністерство надзвичайних ситуацій України | Рішення від 26.01.2012 № 10
Реквізити
  • Видавник: Міністерство надзвичайних ситуацій України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.01.2012
  • Номер: 10
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство надзвичайних ситуацій України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.01.2012
  • Номер: 10
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
26.01.2012 N 10
Про стан з пожежами
Розглянувши інформацію про стан з пожежами, колегія відзначає, що впродовж 2011 року у населених пунктах та на об'єктах суб'єктів господарювання виникло 60 тисяч 790 пожеж, що на 2,3% менше, ніж у 2010 році.
Внаслідок пожеж загинуло 2 тисячі 869 осіб (+1,8%), у тому числі 92 дитини (-3,2%), отримали травми 1 тисяча 525 громадян (-0,8%), з них 139 дітей (+5,3%).
Матеріальні втрати від пожеж становили 2 мільярди 659 мільйонів 701 тисяча гривень, з них 802 мільйона - прямі збитки (+20,4%).
Щодня в Україні в середньому виникало 167 пожеж, унаслідок яких гинуло 8 й отримувало травми 4 людей, вогнем знищувалося 63 будівлі і споруди різного призначення та 9 одиниць техніки. Щоденні матеріальні втрати становили понад 7,2 мільйона гривень.
Більшість пожеж (77% від загальної кількості) та випадків загибелі людей на них (97%) припадає на житловий сектор.
Основними причинами пожеж протягом 2011 року залишалися: необережне поводження з вогнем (37275 пожеж, або 61,3% їх загальної кількості), порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації електроустановок (11408, або 18,8%), порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок (4524, або 7,4%).
Протягом 2011 року сталося 38 пожеж, на яких загинуло 3 та більше осіб. У Кіровоградській області на одній пожежі загинуло 5 людей, а в Рівненській - 16.
Найчастіше гинули через необережне поводження з вогнем - 1957 людей, або 68,2% від загальної кількості загиблих, із них 1545 людей втратили життя на пожежах, що виникли внаслідок куріння, 827 людей при цьому перебували у стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи зазначене та з метою посилення стану протипожежного захисту в державі колегія
ВИРІШИЛА:
1. Державній інспекції техногенної безпеки (Улинець Е.М.) під час розгляду у березні 2012 року на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ, сільгоспугідь у літній період 2012 року доповісти про стан забезпечення пожежної безпеки з відповідними пропозиціями до проекту протокольного рішення.
2. Начальникам територіальних органів МНС України та Держтехногенбезпеки України:
2.1. Ініціювати розгляд на засіданнях обласних (міських) комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо прийняття та затвердження заходів з попередження пожеж у населених пунктах, випадків загибелі та травмування людей на них.
Строк - до 1 червня 2012 року
2.2. Провести пожежно-профілактичні відпрацювання щодо населених пунктів, де спостерігається зростання кількості пожеж та випадків загибелі людей на них із залученням представників депутатського корпусу, органів виконавчої влади, внутрішніх справ, засобів масової інформації, закладів освіти, соціального захисту населення, житлово-комунальних установ, громадських організацій, добровільних пожежних формувань.
Строк - впродовж 2012 року
2.3. За результатами проведення пожежно-профілактичних відпрацювань внести в установленому порядку пропозиції щодо розгляду регіональними та місцевими комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій стану протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів з прийняттям відповідних рішень.
Строк - впродовж 2012 року
2.4. Ініціювати на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та об'єктових комісій з питань надзвичайних ситуацій розгляд питань щодо можливості надання підприємствами та організаціями, які виконують роботи протипожежного призначення, практичної допомоги (ремонт електромереж, пічного опалення тощо) багатодітним малозабезпеченим сім'ям, громадянам похилого віку та інвалідам.
Строк - впродовж 2012 року
2.5. Забезпечити підготовку і розміщення в засобах масової інформації результатів проведення пожежно-профілактичних відпрацювань та сюжетів соціальної реклами з основних питань пожежної безпеки.
Строк - впродовж 2012 року
2.6. Організувати розміщення плакатів, листівок, буклетів, текстів застережень та звернень до населення на об'єктах з масовим перебуванням людей, соціально-побутових, комунальних, медичних, громадських установах, закладах освіти, культури, авто-, залізничних вокзалах, метрополітенах, громадському транспорті, пошті, ощадкасах, ЖЕК, ЖЕУ, РЕМ, ліфтових холах, коридорах, торговельних закладах, місцях масового відпочинку громадян тощо.
Строк - впродовж 2012 року
2.7. Про проведену роботу доповісти у встановлені терміни через Департамент цивільного захисту (Квашук В.П.) та Держтехногенбезпеки України (Улинець Е.М.) відповідно.
3. Контроль за виконання цього рішення покласти на заступника Міністра Бута В.П.
Міністр, голова колегії В.Балога