• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про застосування санкцій за порушення дисципліни цін

Державні інспекції України | Лист від 16.10.2002 № 32/5-5/950
Реквізити
  • Видавник: Державні інспекції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.10.2002
  • Номер: 32/5-5/950
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державні інспекції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.10.2002
  • Номер: 32/5-5/950
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ЦІНАМИ
Л И С Т
N 32/5-5/950 від 16.10.2002
Про застосування санкцій за порушення дисципліни цін
Державна інспекція з контролю за цінами розглянула лист від 10.09.02 N 131/р головного редактора журналу для працівників фармації та медицини "Провізор" про надання інформації щодо застосування до суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення, санкцій за порушення державної дисципліни цін, з моменту прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.01 N 1499 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів" і повідомляє.
Відповідно до вимог Закону України від 3 грудня 1990 року N 507 "Про ціни і ціноутворення", постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 роду N 1819 та інших законодавчих актів, які визначають порядок формування, встановлення та застосування цін (тарифів) і встановлюють відповідальність за його порушення, розроблено Інструкцію про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, яка затверджена спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерства фінансів від 3 грудня 2001 року N 298/519 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 18 грудня 2001 року за N 1047/6238).
Підставою для застосування економічних санкцій за порушення дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства. Порушеннями порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є, зокрема, застосування торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) понад встановлений граничний розмір.
Необгрунтовано одержана суб'єктом підприємницької діяльності сума виручки, що підлягає залученню в дохід бюджету, обчислюється:
при порушенні порядку встановлення і застосування цін (тарифів), що регулюються уповноваженими органами, - як різниця між фактичною виручкою від реалізації продукції (послуг, робіт) та її вартістю за цінами і тарифами, сформованими згідно з вимогами законодавства.
Згідно з вимогами статті 14 зазначеного Закону України вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні Фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки.
Крім того, особи, винні в порушенні вимог чинних законодавчих та нормативних актів щодо державного регулювання цін, притягуються до адміністративної відповідальності згідно зі ст. ст. 165-2 та 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Органи державного контролю за цінами згідно з Планом роботи здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавчих актів з питань формування, встановлення та застосування цін чинних у періоді, що перевіряється. При цьому період, що перевіряється, може охоплювати декілька років роботи суб'єкта господарювання.
З огляду на зазначене, облік порушень суб'єктами господарювання у сфері фармацевтичної діяльності здійснюється не за окремими законодавчими та нормативними актами, а в загальногалузевому розрізі.
Перевірками дотримання вимог нормативних актів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій чинних у періоді, то перевірявся, виявлені порушення при формуванні оптових і роздрібних цін шляхом завищення суб'єктами фармацевтичної діяльності граничних рівнів оптових і роздрібних торговельних надбавок.
Всього за 9 місяців 2002 року перевірками охоплено 1506 суб'єктів підприємництва різних форм власності, порушення державної дисципліни цін встановлено в 610 підприємствах, що становить 40,5% від кількості перевірених. За результатами перевірок до порушників державної дисципліни цій застосовано економічні санкції на суму 163,6 тис. грн., в тому числі штраф 109,6 тис. гривень.
Результати аналізу узагальнених даних про підсумки контрольної роботи із зазначеного питання в розрізі регіонів свідчать про численні порушення державної дисципліни цін суб'єктами господарювання в Одеській, Миколаївській, Львівській, Івано-Франківській, Донецькій та Луганській областях, де кількість підприємств, що допустили порушення (у відсотках до загальної кількості перевірених) становить 78, 75, 69, 59, 54 та 53% відповідно.
Характерними порушеннями при формуванні цін на лікарські засоби є: застосування торговельних надбавок понад встановлені граничні розміри; нарахування торговельних надбавок до оптової ціни виробника без урахування знижок.
Заступник начальника Держцінінспекції О.Чудний
"Провізор", N 21, листопад 2002 р.