• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернення

Головне контрольно-ревізійне управління України  | Лист від 30.04.2004 № 12-14/168
Реквізити
  • Видавник: Головне контрольно-ревізійне управління України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.04.2004
  • Номер: 12-14/168
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головне контрольно-ревізійне управління України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.04.2004
  • Номер: 12-14/168
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.04.2004 N 12-14/168
Про розгляд звернення
Головне контрольно-ревізійне управління України розглянуло Ваше звернення від 05.04.2004 р. N 1136 про надання роз'яснення щодо можливості притягнення посадових осіб суб'єкта господарювання до адміністративної відповідальності за відмову у підписанні акта, складеного працівниками державної контрольно-ревізійної служби за результатами проведених контрольних заходів, і повідомляє.Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) органам державної і контрольно-ревізійної служби (далі - ДКРС) надано повноваження складати протоколи на посадових осіб перевірених підприємств, установ та організацій (далі - суб'єкти господарювання) щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності за порушення, визначені статтями 164-2, 164-2 та 166-6 КУпАП.
Жодною із зазначених статей КУпАП не передбачено такий вид адміністративного правопорушення, як відмова у підписанні акта посадовими особами будь-якого суб'єкта господарювання, тому протоколи за відмову у підписанні актів працівниками ДКРС не складаються.
Дії працівників органів ДКРС при відмові посадових осіб суб'єкта господарювання у підписанні акта ревізії (перевірки) регламентовано Інструкцією про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні, затвердженою наказом ГоловКРУ України від 03.11.97 р. N 121 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції 24.10.97 р. за N 497/2301 (зі змінами, далі - Інструкція N 121).
Зокрема, при незгоді з фактами виявлених та викладених у матеріалах контрольних заходів порушень посадові особи в день отримання акта ревізії (перевірки) підписують його із застереженням про це перед своїми підписами і не пізніше ніж через п'ять робочих днів з дня вручення (надходження) акта подають свої зауваження у письмовій формі органу ДКРС, який проводив ревізію (перевірку). Правильність обгрунтувань, фактів, викладених у запереченнях або зауваженнях, поданих до підписаного акта, ревізуючі повинні ретельно перевірити і в строк не пізніше 15 робочих днів з дня отримання заперечень надати щодо них письмовий висновок, який затверджується керівником контрольно-ревізійного підрозділу (відділу в районі, місті, управління в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві і Севастополі, відповідного управління в ГоловКРУ України) або його заступником (підпункти 4.7, 4.9 розділу 4 Інструкції N 121.
При відмові посадових осіб від ознайомлення та/або підписання акта (довідки) за наслідками ревізії або перевірки посадові особи ДКРС засвідчують це відповідним актом за своїми підписами в день передачі акта на ознайомлення й підписання. Одразу ж після складання акта про відмову від підписання контрольно-ревізійний підрозділ має право здійснити належні заходи щодо реалізації матеріалів ревізії (перевірки) з обов'язковим зазначенням у супровідних листах на адресу органів влади, господарського управління чи правоохоронних органів факту відмови від ознайомлення з актом і від його підписання.
При надходженні зауважень до акта (довідки) в термін не пізніше 5 робочих днів з часу вручення (направлення) його на ознайомлення рішення про їх розгляд приймає керівник контрольно-ревізійного органу (підпункт 4.10 розділу 4 Інструкції N 121.
Про результати ревізії або перевірки інформуються вищі органи управління (за підпорядкованістю), відповідні органи державної влади, а в необхідних випадках - правоохоронні органи (підпункт 4.11 розділу 4 Інструкції N 121.
Заступник голови С.Бєльчик