• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо набуття чинності наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 2012 року № 597 "Про затвердження Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками в митній службі України"

Державна митна служба України  | Лист від 04.07.2012 № 20/2-12/06545-ЕП
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.07.2012
  • Номер: 20/2-12/06545-ЕП
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.07.2012
  • Номер: 20/2-12/06545-ЕП
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції
ЛИСТ
04.07.2012 № 20/2-12/06545-ЕП
Департаменту організації митного
контролю та оформлення
Департаменту митних платежів
Департаменту класифікації товарів
та заходів регулювання ЗЕД
Управлінню правового
забезпечення
Департаменту митних
інформаційних технологій
та статистики
Центральному митному управлінню
лабораторних досліджень
та експертної роботи
Начальникам регіональної митниці,
митниць
Доводимо до відома, що з 22 червня 2012 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 24 травня 2012 року № 597 "Про затвердження Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками в митній службі України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 1 червня 2012 року за № 882/21194 (опублікований в "Офіційному віснику України" № 45 від 22.06.2012) (далі - Порядок).
Порядок розроблено на виконання частини другої статті 363 Митного кодексу України , що передбачає визначення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів, порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками.
Відповідно до Порядку Держмитслужба, за результатами аналізу, виявлення та оцінки ризиків, визначає пріоритетні напрямки реалізації заходів з управління ризиками та затверджує Реєстр ризиків (стратегічний документ, у якому зазначаються пріоритетні напрямки, відповідальні за реалізацію митні органи або їх структурні підрозділи, орієнтовні показники щодо частки відібраних для контролю переміщень товарів та транспортних засобів) (стратегічний рівень управління ризиками).
Інструменти, за допомогою яких реалізуються заходи з управління ризиками (тактичний рівень управління ризиками):
а) індикатори ризику - переліки індикаторів ризику формуються, якщо індикатори ризику не можуть бути використані автоматизовано. Підлягають погодженню із центральним підрозділом з питань координації застосування СУР (ДБКАРтаПК). Затверджуються митними органами-розробниками;
б) профілі ризику - можуть бути електронні та документальні. Електронні розробляються ДБКАРтаПК та затверджуються Експертною комісією із застосування системи управління ризиками, вводяться в дію наказом Держмитслужби. Документальні - підлягають погодженню із ДБКАРтаПК та затверджуються митними органами-розробниками;
в) орієнтування;
г) методичні рекомендації щодо роботи посадових осіб митних органів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків за певними напрямками контролю під час митного контролю та оформлення. Розробляються структурними підрозділами Держмитслужби та спеціалізованими митними органами, які координують роботу митних органів за відповідними напрямками контролю, у разі необхідності. Підлягають погодженню із ДБКАРтаПК;
ґ) випадковий відбір.
Митні органи застосовують інструменти з управління ризиками у конкретних випадках переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України (оперативний рівень управління ризиками). При цьому контроль із застосуванням СУР може бути реалізований автоматизованим (шляхом використання інформаційних технологій, в тому числі за допомогою АСАУР), неавтоматизованим (здійснюється у випадках, коли оцінка ризику у конкретному випадку переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України не може бути здійснена автоматизовано) та комбінованим (шляхом поєднання автоматизованого та неавтоматизованого способів) способами з використанням інструментів управління ризиками.
Також визначено порядок дій посадових осіб ПМО під час застосування СУР при здійсненні митного контролю та оформлення. Зокрема визначено порядок прийняття рішення щодо невиконання митних формальностей, сформованих за результатами СУР (пункт 7.5 Порядку ), зокрема рівень прийняття рішення по обов'язкових формах контролю - керівництво ПМО або іншого підрозділу, до компетенції якого належить їх виконання.
Щодо застосування АСАУР під час митного оформлення за ВМД, то особливості визначаються також чинним наказом Держмитслужби від 13.12.2010 № 1467 "Про затвердження Порядку застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками під час митного контролю та митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації".
Також інформуємо, що наразі Департаментом здійснюється підготовка Реєстру ризиків, на підставі якого митні органи зможуть розробляти власні заходи з управління ризиками в межах та відповідно до Порядку, визначеного наказом Держмитслужби від 24 травня 2012 року № 597.
Т.в.о. начальника ДепартаментуЯ.П. Прокопенко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua