• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок митного оформлення обладнання для діагностики трубопроводів

Державна митна служба України  | Лист від 09.11.2010 № 11/7-10.10/13754-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.11.2010
  • Номер: 11/7-10.10/13754-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.11.2010
  • Номер: 11/7-10.10/13754-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
09.11.2010 N 11/7-10.10/13754-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/2-12.2/12222-ЕП від 02.09.2011 )
Про порядок митного оформлення обладнання для діагностики трубопроводів
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 11/3-10.10/16318-ЕП від 17.12.2010 ) ( У назві Листа замінено слово "газопроводів" на слово "трубопроводів" згідно з Листом Державної митної служби N 11/3-10.10/16318-ЕП від 17.12.2010 )
У зв'язку із запитами митних органів і суб'єктів господарювання та відповідно до статті 187 Митного кодексу України (далі - Кодекс) надаємо роз'яснення щодо організації митного контролю за переміщенням через митний кордон України спеціального обладнання, що використовується для виконання робіт з діагностики та очистки засобів трубопровідного транспорту України (далі - обладнання) з урахуванням специфічного характеру операцій з діагностики й очистки засобів трубопровідного транспорту для утримання їх у належному стані, повідомляємо.
Відповідно до положення Додатку В.2 (Додаток щодо професіонального устаткування) до Конвенції про тимчасове ввезення, учиненої у м. Стамбулі 26.06.1990 (далі - Конвенція), дозвіл на тимчасове ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування під зобов'язання про зворотне вивезення може надаватися щодо професіонального обладнання, необхідного для виконання роботи чи професійних обов'язків особою, яка прибуває на територію іншої країни з метою виконати там визначену роботу. При цьому, для цілей Додатку В.2 до Конвенції, термін "професіональне устаткування" означає зокрема, будь-яке устаткування, необхідне для виконання роботи чи професійних обов'язків особою, яка прибуває на територію іншої країни з метою виконати там визначену роботу. Ілюстративний перелік такого устаткування наведено у Додатку III до Додатка В.2 Конвенції.
Згідно зі статтею 3 Додатку В.2. до Конвенції для того, щоб можна було скористатись правами на пільги, які надаються цим Додатком, професіональне устаткування повинне належати особі, яка зареєстрована чи проживає за межами території тимчасового ввезення, бути ввезеним особою, яка зареєстрована чи проживає за межами території тимчасового ввезення та використовуватись виключно особою, яка прибуває на територію тимчасового ввезення, або під її особистим наглядом.
При цьому зазначаємо, що відповідно до пункту 2.6 наказу Держмитслужби від 30.09.2004 N 714 "Про затвердження Переліку товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюються підрозділами Енергетичної регіональної митниці" (зі змінами), митний контроль та митне оформлення обладнання, що переміщується через митний кордон України з метою обслуговування трубопроводів (ультразвуковий або магнітний дефектоскопи, шкребок-калібр, очисний поршень, калібрувальна пластина, профілемір тощо), здійснюються Енергетичною регіональною митницею або іншим митним органом без погодження з Енергетичною регіональною митницею.
Якщо відповідно до плану-графіку проведення діагностичних (очисних) робіт при проведенні таких робіт відбуватиметься переміщення обладнання через митний кордон України, то відповідно пункту 7.3 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.97 N 307 (зі змінами), митним органом здійснюється оформлення додаткового набору копій аркушів вантажної митної декларації (далі - ВМД) з позначенням "3/8" комплектів бланків форм МД-2 і МД-3, відповідних їм доповнень і специфікацій.
У межах терміну тимчасового ввезення контроль за переміщенням обладнання через митний кордон України здійснюється посадовими особами митних органів у пунктах пропуску через державний кордон по товарно-транспортним документам і вищезазначеній копії ВМД, та відповідно до плану - графіку проведення діагностичних (очисних) робіт.
При кожному перетині обладнанням митного кордону України чи поміщенні або вилученні з трубопроводу посадова особа митного органу, яка здійснює його пропуск (оформлення), проставляє на зворотній стороні зазначеної копії декларації відбиток особистої номерної печатки.
Копія ВМД з відмітками про перетин митного кордону України обладнанням підлягає поверненню митному органу, в якому зазначене обладнання перебуває на контролі.
Контроль за зворотним вивезенням за межі митної території України обладнання, оформленого в режимі тимчасового ввезення, здійснюється митницею оформлення відповідно до Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби від 28.03.2000 N 173 (зі змінами).
Заступник Голови Служби С.М.Сьомка
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua