• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо зміни статусу гуртожитків та перевірки законодавчого обґрунтування їх приватизації

Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства  | Лист від 27.12.2004 № 4/6-2576
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.12.2004
  • Номер: 4/6-2576
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.12.2004
  • Номер: 4/6-2576
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Л И С Т
27.12.2004 N 4/6-2576
Згідно із статтями 127-131 Житлового кодексу УРСР та п. 3 Примірного положення про гуртожитки, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06.86 N 208, гуртожитки є спеціально збудовані або переобладнані для цього житлові будинки, зареєстровані відповідним чином у виконкомі місцевої ради, ордери на заселення яких видавалися не виконкомом, а адміністрацією підприємства, організації, установи.
Статтею 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані державою повноваження щодо обліку житлового фонду та здійснення контролю за його використання.
Нині житлові будинки та гуртожитки безоплатно передаються в комунальну власність. Це передбачено Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 21.12.2000 N 2182.
Оскільки житлові будинки реєструються як гуртожитки органами місцевого самоврядування, то питання зміни статусу цих будинків, а також перевірка законодавчого обґрунтування приватизації їх окремих житлових приміщень та встановлення відповідності цих дій чинному законодавству України, належить саме до їх компетенції.
Водночас повідомляємо про те, що згідно з Положенням про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції житлових будівель у містах і селищах України, затвердженим наказом Комітету від 31.12.91 N 135, допоміжні приміщення житлового будинку (вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні тощо) призначені для забезпечення експлуатації будинку чи побутового і культурного обслуговування населення за місцем проживання. Приєднання цих приміщень до площі квартир зачіпає інтереси інших мешканців будинку, що суперечить вимогам Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою.
Передачу у власність громадян частини допоміжних приміщень будинку шляхом їх приватизації або викупу чинним житловим законодавством України не передбачено.
Бюро технічної інвентаризації України виконує технічну інвентаризацію новозбудованих (реконструйованих) та наявних об'єктів нерухомості згідно з вимогами та положеннями Інструкції про порядок та методику проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 N 127, зареєстрованої в Мін'юсті України 10.07.2001 за N 582/5773 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Держжитлокомунгоспу від 26.11.2002 N 73, зареєстрованими в Мін'юсті України 26.12.2002 за N 1009/7297) за рахунок замовників.
Інструкція діє на всій території України для здійснення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна всіх форм власності.
На підставі матеріалів технічної інвентаризації, згідно з додатком 7.2 до вищезазначеної Інструкції, складаються інвентаризаційні справи та технічні паспорти.
Регіональними бюро технічної інвентаризації здійснюється також і оформлення необхідних приватизаційних документів на приватизацію державного житла у разі, якщо такі права їм делеговані власником житла.
Згідно з п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572 "Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" обов'язки щодо створення уповноважених органів, агентств, бюро, асоціацій, інших підприємств з приватизації житла покладені на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації та міністерства і відомства, у повному господарському віданні яких знаходиться державний житловий фонд.
Заступник Голови
Держжитлокомунгоспу

О.Лотоцький