• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про сплату земельного податку

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 12.06.2000 № 14-22-4/2388
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.06.2000
  • Номер: 14-22-4/2388
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.06.2000
  • Номер: 14-22-4/2388
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 14-22-4/2388 від 12.06.2000
м.Київ
Про сплату земельного податку
Державний комітет України по земельних ресурсах <...> щодо запиту, чи є платником земельного податку власник сертифіката на право на земельну частку (пай), повідомляє.
Справляння плати за землю здійснюється відповідно до Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про плату за землю" від 19 вересня 1996 року N 378/96-ВР, статтею 2 якого визначено, що власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. Згідно зі статтею 22 Земельного кодексу України право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право. Право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами (стаття 23 згаданого Кодексу).
Статтею 14 Конституції України встановлено, що право власності на землю гарантується, набувається і реалізується громадянами виключно відповідно до закону.
Сертифікат на право на земельну частку (пай) посвідчує право громадянина на земельну частку (пай) у спільній власності недержавного сільськогосподарського підприємства, розмір якої розрахований у кадастрових гектарах та вартісному виразі без виділення її меж в натурі (на місцевості). Тобто при виносі в натуру (на місцевість) площа її може суттєво змінитись.
Що стосується визначення п.3 Указу Президента України від 03.12.99 р. N 1529/99 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", на який звертає увагу ДПА, що сертифікат на право на земельну частку (пай) є правовстановлюючим документом, що засвідчує право володіти, користуватися та розпоряджатися зазначеною часткою - ним слід керуватись при реформуванні недержавних сільськогосподарських підприємств в агроформування ринкового типу, а також під час укладання договорів оренди земельних часток (паїв). На виконання цього положення Указу Президента України наказом Держкомзему від 17.01.2000 р. N 5, зареєстрованого в Мін'юсті України 23.02.2000 р. за N 101/4322, затверджена Типова форма договору оренди земельної частки (паю), відповідно до якого земельний податок за орендовану земельну частку (пай) сплачується орендарем, тобто це можливо за умови, що земельна ділянка в розмірі земельної частки (паю) не виділена в натурі.
Враховуючи викладене, власник сертифіката на земельну частку (пай) до визначення меж земельної ділянки в натурі та отримання документа, що посвідчує право власності на землю, не є платником земельного податку.
Заступник Голови Комітету В.Жмуцький