• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо сплати внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від частини прибутку, який одержують учасники повного товариства

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності | Лист від 20.12.2005 № 07-35-2255
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.12.2005
  • Номер: 07-35-2255
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.12.2005
  • Номер: 07-35-2255
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Л И С Т
20.12.2005 N 07-35-2255
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула звернення щодо сплати внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від частини прибутку, який одержують учасники повного товариства, та повідомляє.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, визначається Законом України від 18.01.2001 р. N 2240 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", Законом України від 11.01.2001 р. N 2213 "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" та Інструкцією від 26.06.2001 р. N 16 "Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності", затвердженої постановою правління Фонду.
Базою для нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України від 24.03.95 р. N 108/95 "Про оплату праці" (далі - Закон N 108/95), та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Статтею 1 Закону N 108/95 визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Правові основи створення та діяльності господарських товариств, у тому числі повних, визначаються Господарським кодексом України та Цивільним кодексом України. Статтею 113 Цивільного кодексу України передбачено, що господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. Відповідно до статті 88 Господарського кодексу України та статті 116 Цивільного кодексу України учасники господарського товариства мають право брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди). Статтею 123 Цивільного кодексу України визначено, що прибуток та збитки повного товариства розподіляються між його учасниками пропорційно до їхніх часток у складеному капіталі, якщо інше не передбачено засновницьким договором або домовленістю учасників.
Виходячи із викладеного, частина прибутку, яку одержують учасники повного товариства, не належить до фонду оплати праці, і з цих сум внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, не справляються.
Перший заступник директора М.Субота