• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Технологічна схема митного контролю пасажирських потягів на м/п "Хирів" Галицької митниці

Регіональні митниці | Інші від 26.07.2001 № 211 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Інші
  • Дата: 26.07.2001
  • Номер: 211
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Інші
  • Дата: 26.07.2001
  • Номер: 211
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГАЛИЦЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Галицької митниці
26.07.2001 N 211
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
9 серпня 2001 р.
за N 106/674
( Дію Наказу відмінено на підставі Наказу Галицької митниці N 118 від 23.03.2004 )
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного контролю пасажирських потягів на м/п "Хирів" Галицької митниці
Характеристика пункту пропускузалізничний пасажирський перехід
відкритий з 28.04.94 р.
Режим роботипозмінний з 9.00 - 21.00 год.
Категорія прямуючих через державний
кордон України транспортних засобів
пасажирські потяги, купейні,
плацкартні
Розрахунковий середньодобовий обсяг
пропуску через державний кордон України
потягів - 2 пасажирів - 6 тисяч
1. Вступ
1. Технологічна схема митного контролю та оформлення пасажирських потягів, товарів, валюти, цінностей громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства (далі - громадяни), що прямують через митний кордон України через митний пост (далі - м/п) "Хирів" Галицької митниці, визначає правові основи організації здійснення митного контролю та митного оформлення на пасажирській дільниці залізничної ст. Хирів, орієнтована на створення сприятливих умов для прискорення товарообігу і пасажиропотоку, а також забезпечення додержання службовими особами митниці та громадянами прав та обов'язків у галузі митної справи.
При здійсненні митного контролю та оформлення службові особи м/п керуються:
- Законом України "Про митну справу";
- Постановами, розпорядженнями Верховної Ради та Кабінету Міністрів України;
- Указами Президента України;
- Міжнародними угодами;
- Наказами та розпорядженнями ДМСУ;
- Наказами та розпорядженнями ЗРМ;
- Наказами та розпорядженнями начальника митниці.
Митне оформлення здійснюється з дотриманням визначених у міжнародних відносинах систем кваліфікації та кодування товарів, єдиної форми декларування валютних та інших цінностей, митної інформації, інших загальноприйнятих міжнародною практикою норм і стандартів.
2. Мета і призначення Технологічної схеми
2.1. Дана Технологічна схема контролю пасажирських потягів з врахуванням чинного законодавства України встановлює єдину технологію митного контролю та митного оформлення залізничного транспорту на ст. Хирів, через яку здійснюється залізничне сполучення із РП.
2.2. Технологічна схема визначає порядок взаємодії в пункті пропуску службових осіб митниці із працівниками суміжних служб, прикордонного, ветеринарного, карантинного, санітарного контролю, а також лінійним відділом і УМВСУ.
2.3. Технологічна схема вступає в силу з моменту затвердження її начальником митниці і погодженням з працівниками суміжних служб. Зміни та доповнення до даної Технологічної схеми узгоджуються і затверджуються у встановленому порядку.
3. Організація діяльності інспекторського складу м/п "Хирів"
3.1. М/п "Хирів" - це структурний підрозділ Галицької митниці, безпосередньо їй підпорядкований і входить в єдину структуру митної системи України, який, у встановленому законом та іншими нормативними актами порядку, здійснює митний контроль ТЗ, товарів, валюти, цінностей та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України.
3.2. Структурна, штатна чисельність дільниці затверджується Головою ДМСУ за поданням начальника митниці.
3.3. Чисельність працівників на кожному етапі митного контролю та оформлення визначається начальником м/п у відповідності до інтенсивності пасажиропотоку та інших факторів.
3.4. Режим роботи регулюється Правилами внутрішнього розпорядку працівників Галицької митниці і розробленими на їх основі щомісячними графіками роботи. Режим роботи погоджується з режимом роботи КПП. Всі працівники, які працюють на м/п, підпорядковуються начальнику м/п або особі, яка його заміщує.
4. Завдання та мета митного контролю
4.1. У відповідності до положень Митного кодексу України, основними завданнями інспекторського складу м/п "Хирів" є:
- захист економічних інтересів України;
- боротьба з КБ та ПМП;
- прискорення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон України;
- підтримання постійних взаємодій з підрозділами прикордонних військ України, залізницею, фітосанітарною, ветеринарною, санітарною та іншими контролюючими службами, місцевими правоохоронними органами;
- ведення митної статистики.
4.1.2. Митний контроль проводиться з метою:
- забезпечення дотримання усіма державними органами, підприємствами та їх службовими особами, а також громадянами порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів, валюти і цінностей.
4.2. Об'єктами митного контролю є:
- предмети, товари, валюта та цінності, що переміщуються громадянами у ручній поклажі, та багажі через митний кордон України.
5. Форми здійснення митного контролю
5.1. Митний контроль здійснюється службовими особами м/п у відповідності до положень діючого митного законодавства шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного контролю (огляду товарів та інших предметів, особистого огляду, переогляду), обліку предметів, які переміщуються через митний кордон України, а також в інших формах, що не суперечать законам України.
5.2. Для спрощення митного контролю допускається проведення вибіркового митного контролю предметів (товарів), валюти і цінностей громадян.
5.3. З метою попередження порушень митного законодавства при проведенні митного (вибіркового) контролю, начальник м/п підтримує тісну взаємодію з правоохоронними органами.
Основний принцип взаємодії - дотримання законності, відповідальність за збереження державної, службової та комерційної таємниць, матеріальних цінностей, речових доказів.
Головні напрямки взаємодії:
- здійснення обміну інформацією про виявлені наміри та спроби порушень діючого митного законодавства;
- інформація щодо осіб, які займаються переміщенням через митний кордон України предметів контрабанди та порушенням митних правил.
6. Здійснення митного контролю
6.1. Стадії здійснення митного контролю:
- митний огляд;
- переогляд;
- особистий огляд (виняткова форма митного контролю. Проводиться з письмового рішення начальника митниці або особи, що його заміщає).
6.2. Митний контроль проводиться в зоні митного контролю: в доглядовому залі, в вагоні пасажирського потяга, в спеціально обладнаному місці для проведення особистого огляду.
6.3. При проведенні митного контролю використовуються технічні та спеціальні засоби, безпечні для життя та здоров'я людини, а також такі, що не завдають шкоди майну громадян.
6.4. Товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України, у разі необхідності підлягають контролю службовими особами інших суміжних прикордонних служб. У такому разі митний контроль завершується після закінчення таких видів контролю.
7. Аналітична робота
7.1. Оперативний склад м/п проводить свою діяльність на основі аналізу оперативної ситуації, а саме:
- виявлення методів, шляхів, конкретних і спеціальних способів проникнення на територію України та вивезення за її межі предметів контрабанди;
- причини та умови, що цьому сприяють;
- вивчення та обліку категорії пасажирів і окремих осіб, які схильні до вчинення порушень митного законодавства, і на підставі цього розробляє картотеку або комп'ютерну програму місць і способів приховування;
- вивчає кон'юнктуру цін, попиту і пропозицій на предмети і цінності, що користуються підвищеним попитом в Україні та за кордоном.
8. Попередні заходи щодо організації митного контролю
8.1. Планування митного контролю проводиться з врахуванням об'єктивних та суб'єктивних факторів, що склалися на даний момент.
Планування здійснюється в письмовій або усній формі начальником м/п.
8.2. Перед початком роботи начальнику м/п необхідно:
- провести оперативну нараду з особовим складом, на якій довести оперативну обстановку та інформацію про нововиявлені канали, способи і методи контрабандної діяльності, категорії та громадянство осіб, схильних до переміщення предметів контрабанди або ПМП;
- довести до відома працівників інформацію про пасажирів, що зареєстровані в журналі "На контроль";
- довести до відома працівників нові накази та розпорядження, іншу загальнообов'язкову інформацію і дати їм можливість розписатись про ознайомлення;
- довести інформацію про форми і способи координації дій з суміжними прикордонними службами;
- визначити місце роботи працівників м/н згідно книги нарядів і поставити перед ними відповідні завдання.
9. Загальні вимоги до взаємодії працівників м/п з працівниками залізниці
9.1. Співробітники залізниці повинні сприяти митниці при здійсненні митного оформлення вантажів, предметів, валюти і цінностей, для чого пред'являти співробітникам митниці на їх вимогу вантажі, товаросупровідні та ін. документи. Співробітники митниці повинні додержуватись терміну стоянки потягів, визначеного разом з прикордонними військами, митницею і залізницею.
Термін стоянки може бути збільшений у разі виконання необхідних дій при оформленні документації у випадку виявлення порушень митних правил, контрабанди, невиконання законних вимог працівників митниці при пропуску значної кількості предметів, товарів та ін. цінностей через митний кордон України.
9.2. Залізничні колії, на яких здійснюється митний і прикордонний контроль потягів, визначаються митною установою разом з адміністрацією залізничної станції та прикордонниками в пункті пропуску через державний кордон.
10. Зона митного контролю Загальні положення
10.1. Згідно Закону України "Про митну справу в Україні", Митного кодексу України та наказу Голови ДМКУ від 06.05.95 р. за N 198 "Про затвердження Положення про зону митного контролю" в пункті пропуску через державний кордон України, митні органи по узгодженню з прикордонними військами встановлюють зони митного контролю.
10.2. На дільницях залізниці міжнародного сполучення в поняття "пункт пропуску через державний кордон України" включаються прикордонні залізничні станції, їх вокзали та контрольні пости з відповідними спорудами, обладнанням для прикордонного і митного контролю.
10.3. Зони митного контролю створюються на термін його здійснення.
10.4. В м/п зона митного контролю створюється:
1) в залах митного контролю;
2) в пасажирських потягах;
3) на пероні під час стоянки поїзда підтримується режим з метою недопущення контакту між пасажирами, що слідують в поїзді, і іншими особами, що знаходяться поза поїздом.
Режим зон митного контролю
10.6. Режим в зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осіб, непричетних до здійснення прикордонно-митного контролю, створення умов для роботи і захисту особового складу і майна митних органів.
10.7. Режимні правила в зоні митного контролю розробляються митницею і є обов'язковими для виконання співробітниками державних прикордонних органів і осіб, що переміщуються через кордон.
10.8. Доступ в зони митного контролю дозволяється:
1) пасажирам, що перетинають кордон на ТЗ, тільки при наявності документів, що дають право на перетин кордону (загальногромадський, закордонний або дипломатичний паспорт);
2) співробітникам, які виконують свої службові функції в режимній зоні (прикордонникам, службовим особам санітарного, ветеринарного контролю), при наявності службових посвідчень і тільки в робочий час згідно графіків роботи;
3) представникам правоохоронних органів (прокуратури, МВС, СБУ) при наявності службових посвідчень з письмовим розпорядженням керівництва цих служб та з погодження начальника митниці або його заступників.
10.9. Особовий склад митниці, який має доступ до зон митного контролю, може переміщуватися в них тільки в межах, необхідних для виконання своїх службових обов'язків.
10.10. Доступ до зон митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволено начальником КПП прикордонних військ, начальником митниці, їх заступниками або начальником митного поста.
10.11. Товари та інші предмети знаходяться під митним контролем в зоні митного контролю від моменту ввозу їх на територію цієї зони і до моменту їх пропуску через митний кордон України або за межі зони митного контролю.
10.12. Переміщення товарів та інших предметів на територію зони митного контролю або за її межі можливі тільки з дозволу митниці.
10.13. З метою запровадження належного режиму в режимній зоні здійснюються належні інженерно-технічні заходи по обладнанню зон митного контролю.
10.14. Головними завданнями митних органів по підтримці режиму в зоні митного контролю є:
1) недопущення контакту між громадянами, що слідують в поїзді, і тими, що знаходяться поза поїздом;
2) проведення заходів щодо локалізації та нейтралізації можливих негативних проявів у місцях проведення митного контролю у разі необхідності, взаємодії із прикордонними військами та органами внутрішніх справ;
3) надання необхідної допомоги спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю під час проведення оперативно-розшукових заходів у зоні митного контролю.
10.15. Службові особи митних органів мають право:
1) встановлювати додаткові режимні правила в зонах митного контролю;
2) перевіряти документи на право доступу до зон митного контролю;
3) перевіряти речі, предмети, валюту і цінності, що переміщуються через межі таких зон;
4) вимагати від організацій, підприємств, установ, громадян та службових осіб суміжних служб виконання вимог режиму зон митного контролю.
10.16. Особи, винні у порушенні режиму в зонах митного контролю, у незаконному переміщенні через зони митного контролю вантажів, товарів, цінностей та інших предметів, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
10.17. Адміністрація залізничної станції створює всі необхідні умови для забезпечення режиму митних зон пасажирських потягів. В зоні митного контролю адміністрація залізничної станції здійснює заходи для забезпечення зберігання транспортних засобів, вантажів і створення нормальних умов праці оперативного складу митниці, їх захисту, зберігання майна митних установ.
10.18. Представником відділення міліції на ст. Хирів здійснюється нагляд за дотриманням громадського порядку на прирежимних територіях, а в необхідних випадках, на вимогу працівників митниці, при виникненні конфліктних ситуацій - і в режимній зоні.
11. Технологія митного оформлення і контролю пасажирських потягів на (виїзд - в'їзд)
11.1. Загальні положення
11.1.1. Іноземні залізничні транспортні засоби, що прямують через державний кордон України, підлягають митному контролю і оформленню.
11.1.2. В пункті пропуску через державний кордон здійснюється огляд транспортних засобів, товарів та інших предметів, перевірка і оформлення документів.
11.1.3. Митний контроль та митне оформлення потягів, що прибули із-за кордону, здійснюється одразу після їх прибуття.
11.1.4. Митний контроль в пасажирських потягах, які виїжджають за кордон, здійснюється в період стоянки згідно розкладу на прикордонній станції Хирів.
11.1.5. Доступ сторонніх осіб у вагони потягів під час митно-прикордонного контролю - ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
11.1.6. Посадка пасажирів у вагони потягів, що прямують за кордон, і висадка пасажирів, які прибули з-за кордону, завантаження і розвантаження багажу здійснюються тільки з дозволу начальника м/п і старшого прикордонного наряду.
11.1.7. Начальник м/п або особа, яка його заміщує, призначає інспекторів митниці (далі - інспекторів) для забезпечення режиму оформлення потяга.
11.2. Підготовчі заходи перед прибуттям потяга
11.2.1. Адміністрація та співробітники залізниці здійснюють такі підготовчі заходи:
1) зачиняють і залишають зачиненими до завершення огляду потяга, особистих речей та багажу пасажирів усі входи до вокзалу з боку платформи, на яку прибуває потяг, крім тих, через які пасажири проходять в доглядовий зал;
2) встановлюють бар'єри з двох боків платформи, на яку ніхто не допускається без дозволу начальника м/п або особи, яка його заміщує, крім службового персоналу;
3) провідники вагонів перед прибуттям потяга на станцію митного огляду роздають пасажирам митні декларації, роз'яснюють правила їх заповнення (при наявності у пасажирів багажу, що слідує окремо, вони заповнюють дві декларації).
11.2.2. Інспектор митного поста, який виконує обов'язки чергового по залу, здійснює.
11.3.10. Інспектор повинен вести розмову з пасажиром зрозумілою для нього мовою або за допомогою перекладача. В діалозі інспектора з пасажиром не може вестись розмова, не пов'язана з оглядом. Манера поведінки, тон розмови, вираз обличчя інспектора мають бути доброзичливими, поставлені питання - чіткими і впевненими.
11.3.11. Під час усного опитування інспектор звертає увагу на поведінку пасажира, а саме:
1) метушливість, надмірну ввічливість або грубість та агресивність при проведенні митного огляду;
2) спробу вступити у неслужбові відносини з інспектором;
3) наявність у пасажира почуття страху; зовнішні ознаки: підвищена пітливість, зміна кольору шкіри (почервоніння, блідість), зміна голосу і т. інше;
4) посилання на знайомство з високопоставленими особами або на своє високе положення в суспільстві;
5) невідповідність зовнішності характеру подорожі;
6) спробу перевести розмову на сторонню тему;
7) заяву про погане самопочуття або хворобу;
8) відповідність кількості багажу характеру подорожі та інші ознаки поведінки.
11.3.12. Інспектор контролює наявність сум валюти, задекларованої пасажиром. Вимагає необхідні документи для засвідчення законності вивозу (ввозу) декларованих і пред'явлених для контролю предметів, валютних та інших цінностей.
При наявності вказаної в декларації іноземної валюти, валюти України, що не підлягають вивозу за кордон, інспектор приймає дану валюту по квитанції МД-1 для здачі її на зберігання в касу митниці.
11.3.13. Враховуючи отриману інформацію, оголошує про завершення декларування, ставить ОНП на декларацію і приймає рішення про огляд ручної поклажі та багажу пасажира.
11.3.14. Особистий огляд громадян - виняткова форма митного контролю, що проводиться з письмового рішення начальника митниці або особи, що його заміщає, у суворій відповідності до вимог ст. 32 Митного кодексу України і Положення про порядок проведення особистого огляду громадян, що прямують через митний кордон України.
Інспектор повинен ознайомити громадянина із змістом протоколу, посилаючись при цьому на діючі нормативні документи.
11.3.15. Огляд ручної поклажі та багажу пасажирів слід проводити з дотриманням таких правил:
1) розкриття і пред'явлення для контролю і показ речей пасажир повинен робити сам, про це пасажира треба повідомити до початку митного огляду;
2) у випадках, коли інспектору необхідно самому розкрити місця ручної поклажі, слід вжити всі запобіжні заходи, щоб не порушити упаковку і не пошкодити самі речі, що оглядаються;
3) перед використанням засобів технічного контролю для огляду пасажира треба попередити про необхідність вилучення з ручної поклажі непроявленої фото- та кіноплівки в зв'язку з можливим її пошкодженням;
4) виявлені аудіовізуальні матеріали треба передати інспектору з питань контролю за цими матеріалами.
11.3.16. У разі відмови пасажира від проходження митного огляду інспектор, не залишаючи пасажира без нагляду, повинен доповісти про це начальнику м/п або особі, що його заміщує, який, в свою чергу, разом із старшим наряду КПП зобов'язаний прийняти рішення щодо пропуску даного пасажира через кордон України.
11.3.17. У разі виявлення предметів, валюти і цінностей, що провозяться з порушенням митних правил, інспектор складає протокол про порушення митних правил.
11.3.18. При наявності в ручній поклажі пасажира речей, продуктів харчування, які підлягають фітосанітарному, ветеринарному, санітарно-епідемічному контролю, вони передаються для проведення контролю відповідним службам.
11.3.19. У разі зберігання або при затриманні предметів, валюти і цінностей, що не підлягають пропуску, інспектор роз'яснює умови зберігання, оформляє квитанцію МД-1 або протокол про порушення митних правил форми П-2.
11.3.21. У разі виникнення конфліктних ситуацій при проведенні митного оформлення, інспектор має доповісти начальнику м/п або особі, що його заміщує, і занести в журнал конфліктних ситуацій.
11.3.22. Переогляд ручної поклажі та багажу пасажирів треба проводити комісією у складі трьох осіб при обов'язковій участі інспектора, який здійснював первинний огляд.
11.4. Митний контроль та оформлення громадян в пасажирських потягах
11.4.1. Після прибуття потяга начальник м/п розподіляє групи інспекторів для контролю і оформлення потяга.
Групи працюють згідно із встановленим начальником м/п планом-завданням, в якому розподіляються групи інспекторів і вагони, в яких буде здійснюватись митний огляд. Змінити план-завдання може лише особа, що його встановила, або начальник митниці.
11.4.2. Порядок роботи інспекторського складу по проведенню митного контролю й оформлення потяга визначає начальник м/п: інспектори рухаються з голови та хвоста потяга один одному назустріч.
Під час стоянки потяга в зоні митного контролю на пероні знаходиться інспектор зі складу наряду, до обов'язків якого входить забезпечення митного режиму й охорона місць проведення митного контролю.
11.4.3. Провідник повинен закрити двері, попередити пасажирів про необхідність зайти до свого купе і підготувати свій багаж для контролю, у нічний час увімкнути повне освітлення.
11.4.4. Під час проведення митного огляду в потягах службові особи митних органів діють згідно своїх прав і обов'язків, визначених в посадових інструкціях.
11.4.5. Від провідників інспектори можуть одержувати інформацію про поведінку пасажирів у дорозі.
11.4.6. Митний огляд і оформлення пасажирів здійснюється за таким порядком:
1) інспектор, перед тим, як зайти в купе, має обов'язково постукати, відчинити двері, привітатися і відрекомендуватися (представитися);
2) спостерігаючи за поведінкою пасажирів і оглядаючи їхню ручну поклажу, купе, визначає обсяг роботи і метод контролю;
3) опитує кожного пасажира за всіма пунктами митної декларації (бажано знати текст декларації напам'ять і під час опитування уважно стежити за реакцією пасажира);
4) повідомляє усно або письмово про закінчення декларування і ставить ОНП на деклараціях;
5) далі здійснює ті ж самі дії, що і в оглядовому залі.
11.5. Заключні заходи при проведенні митного контролю і оформлення пасажирських потягів
11.5.1. Перед завершенням митного контролю пасажирського потяга начальник м/п обов'язково перевіряє, чи весь особовий склад залишив потяг і віддає розпорядження про відправку потяга.
11.5.2. Посадка пасажирів до вагонів, які прямують за кордон, здійснюється працівником міжнародної білетної каси з дозволу старшого наряду прикордонної і митної служби (начальника м/п), висадка із вагонів, які прибули із-за кордону, проводиться з дозволу працівників ОКПП та митниці.
11.5.3. При перегоні локомотива з голови потяга в хвіст начальник м/п або особа, що його заміщує, назначає інспектора, який проводить його супровід з посадкою в локомотив.
12. Особливості проведення митного контролю предметів (товарів), валюти, цінностей і оформлення громадян при виїзді з України
12.1. При здійсненні митного контролю інспектор митниці приймає рішення, у відповідності до діючого митного законодавства, про доцільність та необхідність проведення вибіркового або суцільного (поглибленого) митного контролю предметів (товарів), валюти і цінностей, що переміщуються фізичними особами через митний кордон України. У разі декларування (усно чи письмово) пасажирами предметів в нормах, що підлягають визначенню як "товарна партія", огляд проводиться у повному обсязі.
12.2. При необхідності проведення поглибленого контролю окремі пасажири під наглядом інспектора митниці запрошуються до митного залу для подальшого контролю з допомогою ТЗМК або опитування в окремій кімнаті.
12.3. Громадяни, які виїжджають за кордон, митний контроль проходять в митному доглядовому залі. До посадки в потяг вони перебувають у митному залі під наглядом чергового по залу.
Прикордонний наряд несе відповідальність за посадку громадян, які пройшли митний контроль в митному залі, в потяг.
12.4. Повне оформлення документів контролери-прикордонники проводять в службовому приміщенні вокзалу.
12.5. Після оформлення потяга працівниками митниці та прикордонним нарядом черговий по перону, по вказівці начальника м/п, а також черговий по перону прикордонного наряду своїми підписами у чергового станції дають дозвіл на відправлення потяга.
12.6. Спостереження за транспортними засобами і їх супровід до контрольного поста забезпечується прикордонним нарядом.
12.7. Черговість контролю і оформлення прикордонними службами в пасажирських потягах на виїзд наступна: санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, митний, паспортний контроль.
13. Особливості проведення митного контролю предметів (товарів), валюти, цінностей та оформлення громадян при в'їзді в Україну
13.1. Після прибуття пасажирського потяга у зону митного контролю провідник роздає пасажирам митні декларації.
13.2. При здійсненні митного контролю інспектор, провівши попередній огляд купе, приймає рішення у відповідності до положень діючого митного законодавства про необхідність проведення суцільного (поглибленого) або вибіркового митного контролю предметів (товарів), валюти і цінностей, що переміщуються фізичними особами через митний кордон України.
13.3. Перевіряє повноту і правильність заповнення митних декларацій, проводить усне опитування з метою уточнення, чи всі предмети і цінності, які підлягають декларуванню, пасажири вказали в декларації.
13.4. Перевіряє наявність у підконтрольної особи оформленої виїзної декларації, якщо така заповнювалась, звернувши увагу на її зміст і відмітки про предмети, валюту та інші цінності, дозволені до вивезення з України. Наявна декларація вилучається у громадянина, підшивається в підшивку черговим по залу одразу ж після закінчення роботи в потязі.
13.5. Проводить нарахування і стягнення необхідних платежів на товари і предмети, які провозяться понад встановлені норми і пропускаються на територію України при умові сплати всіх митних платежів.
Митне оформлення таких товарів здійснюється згідно з постановами Кабінету Міністрів України N 1007 від 03.07.98 р. та N 1043 від 10.07.98 р. і проводиться інспектором безпосередньо в потязі.
13.6. В разі ввезення предметів (товарів), що підлягають оподаткуванню, визначає їх вартість на підставі цінової інформації і у відповідності до ст. 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф", постанови Кабінету Міністрів України N 1598 від 05.10.98 р. "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі розміщення їх через митний кордон України".
13.7. При наявності предметів (товарів), що підлягають контролю посадовими особами інших суміжних служб, інспектор митниці залучає їх до такого контролю у відповідності до Указу Президента України N 799 від 20.07.98 р. "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон України". Митне оформлення і пропуск таких предметів (товарів) здійснюється в порядку, визначеному положеннями Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" від 17.07.97 р. N 468/97-ВР, Закону України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини" від 23.12.97 р. N 771/97-ВР та постанови Кабінету Міністрів N 1043 від 10.07.98 р. "Про ввезення громадянами на митну територію України продуктів харчування рослинного і тваринного походження", постанови КМ України від 15.06.99 р. N 1034.
13.8. Товари на інші предмети пропускаються після завершення митного оформлення в такому обсязі, який відповідає меті їх переміщення через митний кордон України (ст. 69 МКУ. Тривалість стоянки транспортного засобу у пункті пропуску може бути продовжена в разі несплати громадянами належних митних платежів за предмети (товари), які згідно з діючим законодавством України підлягають оподаткуванню. Непропущені митницею товари, предмети, валюта та цінності підлягають обов'язковій передачі для зберігання на склад митниці. Видача таких предметів (товарів) зі складу митниці для вільного використання їх на території України проводиться комірником після сплати необхідних платежів.
13.9. Черговість контролю оформлення прикордонними службами в пасажирських потягах на в'їзд наступна: санітарний, паспортний, ветеринарний, фітосанітарний, митний.
14. Митне оформлення предметів міжнародних, іноземних організацій, представництв та осіб, які користуються митними пільгами
14.1. При виявленні у потягу осіб, які при перетині митного кордону України користуються митними пільгами, згідно діючого митного законодавства, службова особа митниці:
- пропонує пред'явити документи, що стверджують надання такій особі пільги (дипломатичний паспорт, посвідчення і т. ін.);
- на підставі усної заяви такої особи проводить митне оформлення згідно з правилами пропуску валюти України та іноземної валюти, предметів старовини і мистецтва, друкованих матеріалів, техмайна та інших цінностей;
- оголошує особі, що прямує через митний кордон України, про завершення митного оформлення.
15. Порядок затримання предметів, валюти і цінностей осіб, що прямують через митний кордон України
15.1. При виявленні під час митного догляду предметів, валюти і цінностей, які не можуть бути пропущені через митний кордон України, інспектор митниці:
- оголошує підконтрольній особі причину, по якій не можуть бути пропущені предмети, товари, речі, валюта, цінності, і роз'яснює порядок розпорядження ними, в тому числі і про можливість повернення їх супроводжуючими особами на митну територію України;
- прямує спільно з підконтрольною особою і непропущеними предметами, валютою і цінностями на склад митниці;
- приймає, непропущені предмети, валюту і цінності у присутності їх власника на зберігання по квитанції МД-1;
- видає громадянину належним чином оформлений 2-й екземпляр квитанції МД-1.
16. Закінчення митного контролю
Результати митного контролю відображаються в митних деклараціях, квитанціях, протоколах, актах, журналах прийому-здачі чергування, документах оперативного і фінансового характеру.
Начальник м/п "Хирів" І.Піхоцький