• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про виконання вимог щодо забезпечення засобами автоматичного зчитування реєстраційних номерних знаків транспортних засобів

Державна митна служба України  | Лист від 03.10.2011 № 12/2-12.4/1868-ЕП
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.10.2011
  • Номер: 12/2-12.4/1868-ЕП
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.10.2011
  • Номер: 12/2-12.4/1868-ЕП
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
03.10.2011 N 12/2-12.4/1868-ЕП
<...>
Харківська обласна митниця
За результатами розгляду звернення <...> про виконання вимог щодо забезпечення засобами автоматичного зчитування реєстраційних номерних знаків транспортних засобів, повідомляємо.
З прийняттям Верховною Радою Закону України від 05.10.2006 N 227-V "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур у зміненій редакції згідно з Додатком I до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур" (у редакції Закону України від 15.02.2011 N 3018-VI) Україна приєдналась до Кіотської конвенції, чим взяла на себе зобов'язання з впровадження відповідних міжнародних норм та стандартів до законодавства України з питань митної справи.
Статтею 7 Митного кодексу України встановлено, що якщо міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Митним Кодексом України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Стандартним правилом 4 розділу 1 "Митні склади" Спеціального додатка D додатка III до Кіотської конвенції щодо діяльності митних складів, зокрема, передбачено:
"Митна служба встановлює вимоги відносно створення, облаштованості та організації роботи митних складів, а також заходів, які вживаються для митного контролю.
Заходи, що вживаються для зберігання товарів на митних складах, ведення обліку та звітності, підлягають затвердженню митною службою".
Ураховуючи вищевикладене, Держмитслужбою України встановлено вимоги по облаштуванню місць прибуття на територіях складів тимчасового зберігання відритого типу, митних ліцензійних складів відкритого типу та вантажних митних комплексів.
Також інформуємо, що відповідно до підпункту 1.1 наказу Державної митної служби України від 21.11.2005 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754, місцем прибуття автотранспорту може бути визначена митницею призначення територія або її частина пункту пропуску через державний кордон України, морського чи річкового порту, аеропорту, залізничної станції, підприємства (вантажного митного комплексу, автопорту, автотерміналу, складу тимчасового зберігання відкритого типу, митного ліцензійного складу, центральної сортувальної станції, регіональної сортувальної станції, місця міжнародного поштового обміну).
За рішенням Держмитслужби України місцем прибуття автотранспорту може бути визначена територія складу тимчасового зберігання закритого типу або підрозділу митниці призначення, у якому безпосередньо проводиться митне оформлення.
Разом з тим наголошуємо, що відповідно до підпункту 1.2 зазначеного наказу, формування в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України і коригування Переліку місць прибуття автотранспорту здійснюються Держмитслужбою України за поданнями митниць призначення.
Виходячи з вищевикладеного, питання доцільності відкриття і функціонування місць прибуття автотранспорту належить до компетенції митних органів.
Заступник директора
Департаменту організації
митного контролю та оформлення


А.І.Сербайло
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua