• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо нелегального ввозу в Україну продукції тваринного походження

Державна митна служба України  | Лист від 11.04.2001 № 3/09-1830-ЕП
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.04.2001
  • Номер: 3/09-1830-ЕП
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.04.2001
  • Номер: 3/09-1830-ЕП
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
N 3/09-1830-ЕП від 11.04.2001
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Щодо нелегального ввозу в Україну продукції тваринного походження
( На доповнення додатково див. Лист Держмитслужби N 1/09-2063-ЕП від 23.04.2001 )
За інформацією Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, згідно отриманих ним офіційних повідомлень від Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ), останнім часом значно ускладнилась епізоотична ситуація в країнах Європи. Протягом 2000-2001 рр. зареєстровано захворювання: свиней класичною чумою в Австрії, Болгарії, Великобританії, Італії, Німеччині; африканською чумою в Італії; тварин ящуром в Великобританії, Франції, Росії, Грузії, Греції, Казахстані, Китаї, Монголії, Таджикистані, Японії.
Широке розповсюдження набуло захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію. Ця хвороба уже зареєстрована в 16 країнах світу. Тільки за 2000-01 рр. вона виникла в Данії, Німеччині, Іспанії, Італії.
Як свідчать дані епізоотологічного розслідування, основною причиною розповсюдження цих небезпечних інфекційних хвороб є міждержавна торгівля тваринами, продукцією і сировиною тваринного походження та використовування в раціон жуйних м'ясокісткового борошна.
З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в нашій державі розроблені та затверджені Ветеринарні вимоги щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, згідно з якими з країн, де виникло небезпечне інфекційне захворювання, заборонено завіз тварин, продуктів та сировини тваринного походження.
Крім того, цими вимогами, незалежно від епізоотичної ситуації, заборонено завіз паренхіматозних органів, фаршів, варених ковбас, сосисок.
Разом з тим, на територію України нелегальним шляхом завозиться в великій кількості печінка великої рогатої худоби, фарші, варені ковбаси, сосиски, блочне м'ясо закордонного походження без супровідних документів.
Так, в серпні 2000 року у Львівській області було затримано 140 тонн курячих стегенець та 46 тонн ковбасних виробів невідомого походження, які без будь-яких супровідних документів перетнули митний кордон у пункті пропуску "Рава-Руська".
У м. Херсоні виявлена фірма "Віста", яка закупляла великими партіями печінку великої рогатої худоби виробництва Голландії без супровідних документів.
В м. Києві основним постачальником забороненої до ввезення печінки великої рогатої худоби виробництва Голландії, Німеччини, США та інших країн була встановлена фірма "Компанія-Рікон".
В поточному році тільки в м. Києві при перевірці суб'єктів підприємницької діяльності призупинено реалізацію 2128 кг м'ясного фаршу, 1412 кг печінки, 3852 кг курячого м'яса та понад 5 тонн іншої продукції, на яку не було представлено відповідних документів, які б підтверджували їх походження, якість та безпеку.
У м. Запоріжжя на холодильнику Запорізького алюмінієвого комбінату в січні поточного року було виявлено без відповідних документів 10 тонн печінки великої рогатої худоби, свиней та курей виробника США та біля 2 тонн фаршу м'ясного без маркування. У березні на складі ДПРС "Залізничник" також без відповідних документів виявлено 7 тонн вареної ковбаси (Угорщина), 5 225 кг печінки свиней виробництва Франції та Бельгії та 10 450 кг м'ясного фаршу без маркування.
На складі ТОВ "Холод" м. Хмельницька було вилучено з обігу понад 200 кг печінки великої рогатої худоби та свиней виробництва Канади та понад 1 тонну блочного фаршу невідомого походження без будь-яких документів.
Біля м. Рівне затриманий автофургон, який був завантажений сировиною тваринного походження загальною вагою 11 799 кг на суму 86 тис. грн. На згаданий вантаж були відсутні будь-які супровідні документи та сертифікати якості. Вантаж затриманий до з'ясування ситуації.
На початку березня поточного року в Одеській області затримано 19110 кг м'яса яловичини та 609 кг печінки, які перевозились по підроблених документах.
В м. Фастів Київської області було затримано автомобіль ІВЕКО державний номер 889-62 ТВ, який перевозив 2445 кг печінки великої рогатої худоби та свиней виробництва Голландії та 3510 кг курей виробництва США, які, згідно маркування, підлягали вивезенню в Росію. Документи, які б підтверджували якість печінки, відсутні. Продукція затримана до вияснення шляхів її надходження.
З метою припинення подальшого контрабандного ввезення продукції тваринного походження та недопущення виникнення в Україні особливо небезпечних інфекційних хвороб тварин, які набирають широкого розповсюдження в країнах Європи, що значно ускладнить економічну та політичну ситуацію в Україні, просимо у відношенні до вантажів, що підлягають ветеринарному контролю, здійснити наступні заходи:
- при ввезенні звертати особливу увагу на наявність належних товаросупровідних документів;
- у пунктах пропуску та у внутрішніх митницях здійснювати митний контроль та оформлення тільки при виконанні ст.18 Митного кодексу України у повному обсязі;
- при узгодженні з керівниками підрозділів ветеринарної медицини на місцях впровадити заходи щодо посилення контролю за ввезенням вказаної категорії товарів.
Крім того, начальникам відповідних митниць проаналізувати вищенаведені факти виявлення знаходження на території України продукції тваринного походження з ознаками контрабанди та порушення митних правил, зробити висновки у частині посилення боротьби з незаконним ввезенням цієї продукції в Україну.
Заступник Голови Служби О.П.Шейко
WEB MD Office "НПО Поверхность"