• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Земля для тих, хто її обробляє

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 05.05.2000 № 14-20-11/1799
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.05.2000
  • Номер: 14-20-11/1799
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.05.2000
  • Номер: 14-20-11/1799
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
N 14-20-11/1799 від 05.05.2000
м.Київ
Земля для тих, хто її обробляє
Держкомзем України розглянув звернення гр. А.Бубенця, юрисконсульта ВАТ "Петромихайлівське" Вільнянського району Запорізької області стосовно права громадян на земельну частку (пай) із земель колективної (спільної) власності товариства і повідомляє:
Згідно зі статтею 5 Земельного кодексу України суб'єктами права колективної власності на землю є колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи, сільськогосподарські акціонерні товариства, у тому числі створені на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
Указом Президента України від 10.11.94 N 666 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" визначено, що передачу земель у колективну власність для виробництва сільськогосподарської продукції необхідно проводити на добровільних засадах виходячи з того, що земля повинна належати тим, хто її обробляє.
Передача земель у колективну (спільну) власність проводиться за рішенням сільської, селищної, міської ради, на території якої розташовані землі підприємства.
Підставою для прийняття рішення місцевою радою про передачу земель у колективну (спільну) власність та проведення робіт з виготовлення державного акта на право колективної власності на землю є клопотання трудового колективу недержавного сільськогосподарського підприємства, за рішенням загальних зборів якого визначається склад трудового колективу і складається список членів цього господарства, який є обов'язковим додатком до державного акта.
Цей список у подальшому може уточнюватись, однак визначальною умовою внесення до нього є членство в недержавному сільгосппідприємстві.
Остаточний список співвласників землі, яким виділяється земельна частка (пай) із земель колективної (спільної) власності затверджується загальними зборами товариства.
Відповідно до статті 41 Закону України "Про господарські товариства" загальні збори товариства є вищим органом акціонерного товариства. У загальних зборах мають право брати участь усі його акціонери, незалежно від кількості та класу акцій, власниками яких вони є. Громадяни, які працюють у товаристві за трудовим договором або за сумісництвом, права на земельну частку (пай) не мають, оскільки вони не є членами товариства.
Новоприйнятим членам недержавних сільськогосподарських підприємств земельні ділянки у розмірі земельного паю (у разі завершення паювання в товаристві) можуть надаватись із земель резервного фонду з попередньою передачею їх, за рішенням місцевої ради, до складу земель колективної (спільної) власності товариства та внесенням відповідних змін до державного акта на право колективної власності на землю.
Пенсіонери, які раніше працювали в товаристві й залишаються його членами, мають право на земельну частку (пай) незалежно від того, є вони акціонерами цього товариства чи ні.
Заступник Голови Комітету В.Кулинич
"Урядовий кур'єр", N 99, 2 червня 2000 р.