• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про зону митного контролю в пункті пропуску "Хирів" м/п "Смільниця"

Регіональні митниці | Положення від 23.03.2004 № 118
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Положення
  • Дата: 23.03.2004
  • Номер: 118
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Положення
  • Дата: 23.03.2004
  • Номер: 118
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГАЛИЦЬКА МИТНИЦЯ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Галицької митниці
23.03.2004 N 118
( v118_483-04 )
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
2 квітня 2004 р.
за N 31/991
ПОЛОЖЕННЯ про зону митного контролю в пункті пропуску "Хирів" м/п "Смільниця"
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цим Положенням згідно з Митним кодексом України, Законами України "Про державний кордон України" і "Про Державну прикордонну службу України", постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об'єктів інфраструктури, що належать іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України" та іншими законодавчими й нормативними актами України визначається порядок створення зон митного контролю в пункті пропуску "Хирів" м/п "Смільниця" Галицької митниці, межі таких зон, режим переміщення предметів, валютних цінностей та транспортних засобів через території цих зон, режим доступу осіб в зону митного контролю, а також права й обов'язки службових осіб митниці, які контролюють дотримання режиму в зоні митного контролю.
1.2. У цьому Положенні терміни та поняття вживаються у тому ж значенні, що і в Митному кодексі України.
II. ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ
2.1. Зона митного контролю створюється з метою здійснення митними органами митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов'язаних з виявленням, запобіганням і припиненням контрабанди та порушень митних правил.
2.2. Зона митного контролю у п/п "Хирів" створюється Галицькою митницею за погодженням з Мостиським прикордонним загоном та відповідним підрозділом Міністерства транспорту залізничних перевезень.
Зона митного контролю у п/п "Хирів" включає:
- зал митного огляду;
- перон;
- пасажирський потяг міждержавного сполучення на час здійснення митних процедур;
- інші місця, визначені на території залізничної станції.
2.3. За своїм режимом функціонування у п/п "Хирів" створюється тимчасова зона митного контролю на час прибуття потягів.
2.4. Контроль за переміщенням предметів, валютних цінностей, транспортних засобів та громадян через зону митного контролю здійснюється посадовими особами Галицької митниці.
2.5. Товари та транспортні засоби перебувають під митним контролем в зоні митного контролю з моменту їх ввезення на територію.
2.6. З метою забезпечення дотримання режиму у зоні митного контролю Галицька митниця має право встановлювати відповідно до законодавства правила щодо підтримання режиму зон митного контролю.
2.7. Забороняється знаходження в зоні митного контролю предметів та транспортних засобів, щодо яких здійснені митні процедури та надано дозвіл митного органу на пропуск їх через митний кордон України відповідно до заявленої мети переміщення.
2.8. Зона митного контролю створюється з метою запобігання спробам переміщення з боку юридичних та фізичних осіб через митний кордон предметів та транспортних засобів з порушенням законодавства України.
2.9. Межі зони митного контролю позначені візуально знаками.
2.10. Територія зони митного контролю має відповідні позначення та інформаційне забезпечення.
III. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ
"Режим зони митного контролю" - це встановлені законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарів, транспортних засобів та громадян, а також проведення господарських робіт у зонах митного контролю.
3.1. Режим в зоні митного контролю встановлюється з метою заборони доступу сторонніх осіб, не причетних до здійснення прикордонно-митного контролю, створення нормальних умов для роботи особового складу митниці, їхнього захисту та збереження майна митниці.
3.2. Режим і правила доступу та перебування у зоні митного контролю є обов'язковими для виконання співробітниками державних контролюючих служб на кордоні та осіб, що прямують через кордон.
3.3. Доступ у зону митного контролю дозволяється тільки посадовим особам Галицької митниці, які безпосередньо беруть участь у здійсненні митних процедур. Інші посадові особи митних органів та інших органів державної влади, які здійснюють передбачені статтею 27 Митного кодексу України види контролю під час переміщення транспортних засобів та предметів через митний кордон України, допускаються у цю зону в порядку, визначеному Технологічною схемою митного контролю та митного оформлення.
Громадяни, які перетинають державний кордон, допускаються у зону митного контролю за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Доступ у зону митного контролю та перебування у них посадових осіб правоохоронних органів і органів прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.
Проведення господарських робіт у зоні митного контролю в пункті пропуску, переміщення через межі та в межах цих зон предметів, транспортних засобів і громадян, у тому числі посадових осіб органів державної влади, які не перетинають митний кордон України, допускається тільки з дозволу начальника Галицької митниці або начальника м/п "Смільниця" за погодженням з керівництвом Мостиського прикордонного загону, крім випадків, передбачених законами.
3.4. При відвідуванні пункту пропуску і зони митного контролю керівниками інших підрозділів митниці, посадовими особами митних органів та інших органів державної влади, правоохоронних органів, посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згідно розподілу обов'язків виконує функції чергового, проводиться їх реєстрація в журналі обліку згідно номенклатури справ м/п "Смільниця".
Інформація про відвідування пункту пропуску урядових делегацій, представників засобів масової інформації, представників влади і правоохоронних органів передається посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згідно розподілу обов'язків виконує функції чергового пункту пропуску, в чергову частину митниці, а в окремих випадках у Західну РМ.
3.5. Посадові особи, яким дозволяється доступ у зону митного контролю, можуть перебувати в них тільки в межах, необхідних для виконання своїх прямих службових обов'язків. Такі посадові особи не повинні мати при собі цінності та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територію України заборонено чи обмежено законодавством, а також:
- гроші у розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
- телефони мобільного зв'язку і пейджери.
3.6. Доступ у зону митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальниками Мостиського прикордонного загону і начальником Галицької митниці або їх заступниками.
3.7. Товари та інші предмети знаходяться під митним контролем в зоні митного контролю з моменту їх ввезення на територію цієї зони.
Переміщення товарів та інших предметів на територію зони митного контролю чи за її межі можливе тільки з дозволу посадових осіб ВПС у пункті пропуску "Хирів".
IV. ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВА ОСОБОВОГО СКЛАДУ МИТНИЦІ ПО ПІДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНІ МИТНОГО КОНТРОЛЮ
4.1. Основними обов'язками особового складу вантажно-пасажирського сектору в пункті пропуску "Хирів" є:
- забезпечення пропускного режиму до зони митного контролю;
- охорона місця проведення митного контролю з метою забезпечення безпеки службових осіб митниці, які його проводять, а також майна митниці, громадян та організацій;
- вжиття заходів по локалізації та нейтралізації негативних проявів у місцях проведення митного контролю, в необхідних випадках - у взаємодії з службовими особами прикордонної служби та органів внутрішніх справ;
- надання необхідної допомоги спеціальним підрозділам по боротьбі зі злочинністю при проведенні оперативно-розшукових заходів у зоні митного контролю.
4.2. Посадові особи митниці мають право:
- перевіряти документи на право доступу в зону митного контролю;
- перевіряти транспортні засоби, товари, валютні цінності, вантажі, що переміщуються через межі зони митного контролю;
- вимагати від організацій, підприємств, установ, громадян та службових осіб суміжних служб дотримання вимог режиму зони митного контролю;
- встановлювати додаткові режимні правила в зоні митного контролю, передбачені чинним законодавством.
V. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНІ МИТНОГО КОНТРОЛЮ
5.1. Особи, винні в порушенні режиму зони митного контролю числі вимог щодо переміщення через їх межі предметів та транспортних засобів, несуть відповідальність згідно із законодавством.
5.2. Загальну відповідальність за організацію режиму в зоні митного контролю пункту пропуску "Хирів" протягом робочої зміни несе головний інспектор вантажно-пасажирського сектору.
Безпосередню відповідальність за дотримання режиму в зоні митного контролю несуть посадові особи змін, згідно розподілу обов'язків.
Т.в.о. заст. нач.
м/п "Смільниця"

В.Б.Балабанський
Схема зони митного контролю в п/п "Хирів" м/п "Смільниця"
Зображення має графічний вигляд. Не наводиться.