• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно порядку укладення додаткових угод до договорів оренди земельних паїв

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 15.12.2004 № 14-17-2-П2157/10869
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.12.2004
  • Номер: 14-17-2-П2157/10869
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.12.2004
  • Номер: 14-17-2-П2157/10869
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
15.12.2004 N 14-17-2-П2157/10869
Згідно з інформацією, наведеною у листі, ви та члени вашої родини мали сертифікати на право на земельні частки (паї) як правовстановлюючі документи, на підставі яких були укладені договори оренди земельних часток (паїв) з СВК "Агрофірма "Україна".
Розділом 3 Типового договору оренди земельної частки (паю), затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах N 5 від 17.01.2000 року, передбачено права та обов'язки сторін договору. Зокрема передбачено, що сторони мають право вносити зміни та доповнення у договір за згодою обох сторін у письмовій формі.
Спори, в разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору, його дострокового розірвання на вимогу однієї зі сторін розглядаються судом встановленому законодавством порядку.
Розділом четвертим Типового договору оренди земельної частки (паю) встановлено, що договір набуває чинності з моменту його реєстрації в сільській (селищній, міській) раді.
У грудні 2003 року вам і членам вашої родини видані державні акти на право власності на землю.
Орендні відносини повинні оформлюватись договором як у випадку оренди земельної частки (паю), так і у випадку оренди земельної ділянки. Ці договори відрізняються як за предметом, так і за суттєвими умовами виконання зобов'язань.
Коли особою був укладений договір оренди земельної частки (паю), а потім отримано державний акт на право власності на земельну ділянку, змінюється предмет зобов'язань і у вказаному випадку сторони, при зміні істотних умов договору повинні привести договірні відносини у належний стан, враховуючи вимоги Закону України "Про оренду землі" N 161-XIV від 06.10.1998 року (із змінами).
Абзацом другим розділу IX "Перехідні положення" Закону України "Про оренду землі" після виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) договір оренди землі переукладається відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін. Припинення дії договору оренди допускається лише s випадках, визначених цим Законом.
Слід зазначити, що договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або Законом.
Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладанні договору (частина друга статті 651 Цивільного кодексу України).
Частиною першою статті 124 Конституції України встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функції судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
Оскільки питання щодо розірвання договірних зобов'язань розглядалось Приазовським районним судом, апеляційним судом Запорізької області, за рішенням яких зобов'язано вас укласти договори оренди землі, то перегляд рішення суду може бути здійснено лише Верховним Судом України, до якого ви звернулись.
Заступник голови Держкомзему В.Жмуцький