• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення експерименту з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту, у спрощеному порядку

Державна митна служба України , Міністерство транспорту України  | Наказ, Порядок від 06.10.2003 № 657/779
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Міністерство транспорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.10.2003
  • Номер: 657/779
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Міністерство транспорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.10.2003
  • Номер: 657/779
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.10.2003 N 657/779
Про проведення експерименту з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту, у спрощеному порядку
З метою проведення експерименту з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пунктів пропуску через державний кордон України для морського сполучення, у спрощеному порядку
НАКАЗУЄМО:
1. Чорноморській регіональній митниці, Одеському морському торговельному порту провести в строк з 13.10.2003 до 30.10.2004 експеримент з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту, у спрощеному порядку.
2. Затвердити Порядок проведення експерименту з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту, у спрощеному порядку (додається).
3. Координацію діяльності з проведення експерименту покласти на Управління технологій митного контролю Державної митної служби України (Сьомка С.М.) і Державний департамент морського та річкового транспорту Міністерства транспорту України (Скворцов Г.П.).
4. Начальникові Управління технологій митного контролю Державної митної служби України Сьомці С.М. і директорові Державного департаменту морського та річкового транспорту Міністерства транспорту України Скворцову Г.П. надати за місяць до закінчення експерименту пропозиції Голові Державної митної служби України Каленському М.М. і Міністру транспорту України Кірпі Г.М. щодо доцільності продовження строку проведення експерименту або щодо потреби законодавчого врегулювання питання митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пунктів пропуску через державний кордон України для морського сполучення, у спрощеному порядку.
5. В. о. начальника Чорноморської регіональної митниці Соколову Ю.І. забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги Порядку.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Іванюка М.М. та заступника Міністра транспорту України Симоненка С.В.
Голова Державної митної служби України М.М.КаленськийМіністр транспорту України Г.М.Кірпа
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України, Міністерства
транспорту України
06.10.2003 N 657/779
ПОРЯДОК
проведення експерименту з митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту, у спрощеному порядку
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає умови здійснення митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску через державний кордон України для морського сполучення в Одеському морському торговельному порту (далі - пункт пропуску), у спрощеному порядку.
1.2. Експеримент поширюється виключно на транзитні товари, що переміщуються в морських номерних контейнерах (далі - контейнер) у межах пункту пропуску.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
порт відправлення - іноземний морський порт, у якому сформовано партію товару для відправлення в порт перевантаження;
порт перевантаження - Одеський морський торговельний порт, у зоні митного контролю на території якого проводиться перевантаження товарів, що надходять у контейнерах, з одного морського судна закордонного плавання на інше;
порт призначення - іноземний морський порт, у який відправляються транзитні товари з порту перевантаження;
уповноважений агент - український резидент, що надає послуги згідно зі статтями 116, 117 і 118 Кодексу торговельного мореплавства України й діє як представник судновласника;
коносамент - необоротний документ, що свідчить про укладення договору морського перевезення, використовується як товаросупровідний документ і виготовляється вповноваженим агентом (далі - агент) у порту перевантаження.
Інші терміни вживаються в цьому Порядку в значеннях, установлених законодавством України.
2. Митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску
2.1. З метою створення належних умов для застосування спрощеного порядку митного оформлення товарів, що переміщуються транзитом у межах пункту пропуску (далі - транзитні товари), адміністрація порту перевантаження забезпечує належні умови зберігання цих товарів протягом усього строку перебування їх на території порту.
Для цього адміністрація порту перевантаження:
виділяє в межах пункту пропуску облаштоване належним чином місце, відокремлене від місця перебування інших категорій товарів, що перебувають під митним контролем, - транзитну зону, на території якої створюється зона митного контролю транзитних товарів;
забезпечує цілодобову охорону цієї зони;
забезпечує умови, що унеможливлюють не санкціоноване митницею вивезення транзитних товарів за межі транзитної зони.
2.2. Транзитні товари підлягають декларуванню шляхом подання транзитної вантажної митної декларації (далі - транзитна ВМД), заповненої відповідно до Порядку заповнення граф транзитної вантажної митної декларації під час декларування товарів, що переміщуються через державний кордон України в пункті пропуску "Одеський морський торговельний порт" (додається).
2.3. Декларування транзитних товарів здійснює агент, допущений митницею до декларування, за умов:
а) надходження цих товарів до порту перевантаження в опломбованих перевізником контейнерах;
б) перебування контейнерів на території транзитної зони.
Час перебування транзитних товарів у транзитній зоні не повинен перевищувати 6 місяців з моменту їх надходження до цієї зони.
2.4. У разі недотримання однієї з умов, визначених у пункті 2.3 цього Порядку, декларування транзитних товарів здійснюється із заповненням граф ВМД згідно з пунктом 4.1 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями).
У разі пошкодження або руйнування контейнера, псування вантажу тощо внаслідок дії обставин непереборної сили декларування транзитних товарів повинно здійснюватися після проведення ідентифікаційного огляду відповідно до Порядку проведення ідентифікаційного огляду товарів та інших предметів декларантом, затвердженого наказом Держмитслужби України від 01.04.2002 N 174 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.04.2002 за N 353/6641.
2.5. Якщо транзитні товари надходять до порту перевантаження на різних суднах або декларування цих товарів здійснюється різними агентами чи за кількома ВМД, то разом з транзитною ВМД і коносаментом агент подає довідку про навантаження, яка складається агентом у довільній формі й повинна містити відомості про:
номери контейнерів;
дату надходження судна з товарами до порту перевантаження й назву судна;
порт призначення;
назву судна, на яке буде здійснене навантаження транзитних товарів;
одержувача товару - агента в порту призначення.
Довідка про навантаження завіряється печаткою агента.
2.6. Підставою для пропуску на митну територію України транзитних товарів є транзитна ВМД, оформлена згідно з Порядком заповнення граф транзитної вантажної митної декларації під час декларування товарів, що переміщуються через державний кордон України в пункті пропуску "Одеський морський торговельний порт".
2.7. Під час вивезення цих товарів за межі митної території України митний контроль та митне оформлення здійснюється відповідно до пункту 3.2 Порядку здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту, затвердженого наказом Держмитслужби України від 23.01.2001 N 26 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.02.2001 за N 119/5310 (зі змінами й доповненнями).
2.8. Чорноморська регіональна митниця разом з Одеським морським торговельним портом веде облік руху транзитних товарів. При цьому використовується програмно-інформаційний комплекс для електронного обліку цього руху.
Начальник Управління технологій митного контролю Державної митної служби України С.М.Сьомка Директор Державного департаментуморського та річкового транспортуМіністерства транспорту України Г.П.Скворцов
Додаток
до Порядку проведення
експерименту з митного
оформлення товарів, що
переміщуються транзитом у
межах пункту пропуску через
державний кордон України для
морського сполучення в
Одеському морському
торговельному порту, у
спрощеному порядку
ПОРЯДОК
заповнення граф транзитної вантажної митної декларації під час декларування товарів, що переміщуються через державний кордон України в пункті пропуску "Одеський морський торговельний порт"
Згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами й доповненнями) (далі - Інструкція), пунктом 4.1 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (зі змінами й доповненнями), декларантом заповнюються такі графи транзитної ВМД: А, 1, 2, 3, 6, 8, 9, 14, 15, 15а, 17, 17а, 18, 19, 21, 25, 26, 27, 29, 31, 35, 37, 43, 44, 54.
Графи 7, D заповнюються інспектором митниці.
Інші графи транзитної ВМД не заповнюються.
Особливості заповнення граф транзитної ВМД
Графа 1 "Тип декларації"
У першому підрозділі графи проставляється літерний код напрямку переміщення товарів "ТР", у другому - код митного режиму "80", у третьому - літерний код особливості операції "МР".
Графа 8 "Одержувач/Імпортер"
У графі зазначаються відомості про одержувача товарів, що надаються вповноваженим агентом згідно з дорученням власника вантажу.
Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
У графі зазначаються відомості про вповноваженого агента.
Графа 18 "Транспортний засіб при відправленні"
Зазначаються відомості про судно, на якому товари будуть вивезені за межі митної території України.
Графа 21 "Транспортний засіб на кордоні"
Зазначаються відомості про судна, на яких товари були ввезені на митну територію України.
Графа 29 "Митниця на кордоні"
У графі зазначаються відомості про структурний підрозділ Чорноморської регіональної митниці, у зоні діяльності якого здійснюється транзитне перевезення товарів.
Графа 31 "Вантажні місця та опис товару"
У графі зазначаються кількість контейнерів та їх номери.
Графа 43
У графі проставляється цифровий код типу гарантії "00" (гарантія не потрібна).
Графа 44 "Додаткова інформація/подані документи"
Згідно з Інструкцією в графі зазначаються реквізити документів, поданих при митному оформленні товарів.
У графі обов'язково зазначаються відомості про коносаменти, за якими товари були ввезені на митну територію України.
НПО "Поверхность"
(www.mdoffice.com.ua)