• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу МНС України від 27.04.2005 N 139 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України"

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  | Наказ від 10.02.2006 № 80
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ
  • Дата: 10.02.2006
  • Номер: 80
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ
  • Дата: 10.02.2006
  • Номер: 80
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
10.02.2006 N 80
Про внесення змін до наказу МНС України від 27.04.2005 N 139 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України"
З метою впорядкування грошового забезпечення та підвищення рівня соціального захисту осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в МНС України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України, затвердженого наказом МНС України від 27.04.2005 N 139 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України" (далі - Зміни), що додаються.
2. Зміни вступають в силу з 1 січня 2006 року.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Антонця В.М.
Міністр В.І.Балога
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
10.02.2006 N 80
ЗМІНИ
до Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України ( v0139666-05 )
1. Викласти пункт 1.11 у наступній редакції:
"Виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу, які залучаються до несення служби понад 41 годину на тиждень, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, провадиться в порядку і розмірах, визначених наказами МНС України".
2. Викласти пункт 1.13 у наступній редакції:
"Грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу за час перебування їх у відпустці по догляду за дитиною не виплачується. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами оплачується згідно з чинним законодавством".
3. Доповнити пункт 1 підпунктом 1.17:
"1.17 Особам рядового та начальницького складу, в тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні органу управління (підрозділу), один раз на рік, як правило, при наданні чергової відпустки, виплачується матеріальна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення.
Матеріальна допомога надається особам рядового та начальницького складу за їх рапортом за місцем штатної служби на підставі наказу керівника органу управління (підрозділу), а керівнику - на підставі наказу вищого керівника (начальника) із зазначенням у ньому розміру допомоги.
При визначенні розміру матеріальної допомоги до розрахунку беруться оклади грошового затримання, інші доплати та надбавки постійного характеру, на отримання яких особи рядового чи начальницького складу мали право на день підписання наказу про надання матеріальної допомоги. При цьому посадові оклади беруться до розрахунку без підвищень, передбачених чинним законодавством.
При наданні матеріальної допомоги особам рядового та начальницького складу, які перебувають у розпорядженні відповідних керівників органів управління (підрозділів), до розрахунку беруться посадові оклади, інші доплати та надбавки, які отримували вони за останніми штатними посадами, що ними займалися".
4. Викласти пункт 6.1 у наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за роботу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.
Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість робочих годин у даному місяці, виходячи з норми тривалості робочого часу в годинах на місяць при 40-годинному робочому тижні.
Роботою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів та установ службових обов'язків у період з 22 до 6 години.
Під виконанням зазначених обов'язків слід розуміти:
несення служби в складі чергових підрозділів, оперативно-аварійних груп тощо;
виконання функцій з контролю за роботою органів та установ, а також сил і засобів, залучених для несення служби;
участь у навчаннях та перевірках.
Підставами для виконання робіт у нічний час є:
графіки нарядів, чергувань, затверджені керівниками органів управління (підрозділів);
плани проведення навчань;
письмові накази (розпорядження) керівників органів управління (підрозділів) про залучення працівників до роботи в нічний час. У наказі (розпорядженні) вказуються причини, що викликали необхідність залучення працівників до роботи в нічний час, перелік працівників, які залучаються для її виконання, тривалість служби.
У невідкладних випадках керівники органів управління (підрозділів) можуть давати вказівки про залучення працівників до роботи в нічний час і в усній формі з подальшим оформленням відповідних документів у строк не пізніше трьох днів.
Облік часу роботи в нічний час для нарахування доплати здійснюється оформленням табеля кількості годин, відпрацьованих у нічний час.
Якщо робота в нічний час припадає на святковий або вихідний день чи провадиться в понадурочний час, за який згідно з чинним законодавством передбачена додаткова оплата у вищих розмірах, доплата за роботу в нічний час провадиться у загальновстановлених чинним законодавством розмірах (без подвоєння)".
5. Викласти пункт 6.3 у наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу встановлюється надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань - до 50 відсотків окладів грошового утримання.
Розмір надбавки встановлюється наказом керівника органу управління (підрозділу) на початку року із зазначенням конкретного розміру кожній особі рядового та начальницького складу залежно від її кваліфікації, професійного ризику та необхідності виконання особливо важливих завдань з врахуванням асигнувань на грошове забезпечення на поточний рік.
Розмір зазначеної надбавки може бути зменшений або надбавка скасована у разі несвоєчасного, неякісного виконання завдань, оформляється відповідним наказом керівника органу управління (підрозділу) із зазначенням причини зменшення або скасування.
Виплата зазначеної надбавки провадиться в межах кошторисних призначень.
Виплата зазначеної надбавки здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Якщо у поточному бюджетному році зазначена надбавка не була встановлена у зв'язку з обмеженим фінансуванням, допускається проведення перерахунку за зазначений період за умови наявності коштів на виплату грошового забезпечення, якщо це не призведе до виникнення заборгованості з інших видів грошового забезпечення".
6. Викласти пункт 6.4 в наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу, призначеним на посади, на яких передбачено обов'язкове знання та використання іноземних мов, виплачується надбавка до 10 відсотків посадового окладу.
Порядок вивчення іноземних мов особами рядового і начальницького складу МНС України та виплата їм надбавки за знання та використання іноземних мов затверджується наказом МНС України.
Надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується з дня, з якого особа рядового або начальницького складу приступила до виконання обов'язків за посадою, але не раніше від дня видання наказу про призначення.
Особам рядового і начальницького складу, які отримують надбавку за знання і використання іноземної мови і допущені до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата цієї надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання обов'язків за посадами надбавка не виплачується.
У разі вибуття осіб рядового і начальницького складу з підрозділу, зі збереженням посад за місцем служби, у відпустку, на лікування (з урахуванням пунктів 13.1, 13.2) виплата зазначеної надбавки зберігається.
Виплата надбавки за знання та використання іноземної мови особам рядового і начальницького складу припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади".
7. Доповнити пункт 6.5 наступним абзацом:
"Порядок і умови нарахування і виплати зазначеної доплати визначаються наказами МНС України".
8. Викласти пункт 6.10 у наступній редакції:
"Особам начальницького складу ревізійних підрозділів виплачується надбавка в розмірі до 20 відсотків від посадового окладу за проведення ревізій фінансової та господарської діяльності.
Конкретний розмір надбавки встановлюється керівником ревізійно-контрольного підрозділу (керівнику - вищим начальником).
Особам начальницького складу, які не мають права на одержання зазначеної надбавки, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, ця надбавка виплачується у порядку, передбаченому в абзаці другому та третьому цього пункту. Зазначена надбавка нараховується від посадових окладів, що виплачуються за основними посадами або такими, що тимчасово виконуються.
Надбавка за проведення ревізій і перевірок виплачується за місцем штатної служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Надбавка за проведення ревізій виплачується з дня, з якого особи начальницького складу стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше від дня видання наказу про призначення.
Виплата надбавки припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади, або вступу до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата надбавки не передбачена".
9. Викласти пункт 6.16 у наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу, які мають високі результати в службовій діяльності, виплачується щомісячна надбавка за безперервну службу у порядку, встановленому наказами МНС України".
10. Доповнити пункт 6.19 абзацом:
"При зміні бюджетних призначень на грошове забезпечення протягом бюджетного року допускається перерахунок додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у пунктах 6.3, 6.4, 6.5, 6.10, у межах граничних норм встановлення надбавок".
11. Викласти пункт 8 у наступній редакції:
"8 Порядок преміювання осіб рядового та начальницького складу
8.1 Керівники органів управління (підрозділів) мають право преміювати осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи. Преміювання здійснюється згідно з Положенням про преміювання осіб рядового та начальницького складу, яке розробляється в органах управління (підрозділах), виходячи зі специфіки та особливостей виконання завдань окремого підрозділу, і затверджується його керівниками.
Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах Фонду преміювання, утвореного в розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення (до 33,3 відсотка від місячного фонду грошового забезпечення), в межах наявних коштів.
Для обчислення фонду преміювання враховуються:
облікова чисельність осіб рядового та начальницького складу;
оклади грошового утримання;
додаткові види грошового забезпечення.
Виплата премій здійснюється щомісяця за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць у межах фонду преміювання за розрахунковий період (за місяць - 33,3 відсотка від місячного фонду грошового забезпечення, за квартал - 100 відсотків). Розмір премій визначається наказом керівника органу управління (підрозділу). Керівникам органу управління (підрозділу) - наказами вищих начальників.
8.2 Керівники органу управління (підрозділів) мають право позбавляти осіб рядового та начальницького складу премії повністю або частково тільки за:
невихід на службу без поважних причин;
порушення встановленого керівником органу управління (підрозділу) розпорядку дня;
уживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) у службовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (стані наркотичного сп'яніння);
порушення статутних правил несення служби;
невиконання індивідуальних планів роботи науковим, науково-педагогічним (педагогічним) складом, ад'юнктами, докторантами;
втрату службового посвідчення, службових документів, бланків суворої звітності;
невиконання наказів та розпоряджень начальників, що призвело до неготовності до дій за призначенням та зриву виконання покладених на підрозділ завдань за призначенням;
порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів, які призвели до псування або втрати закріпленого майна, обладнання та техніки, інших матеріальних збитків, а також завдали шкоди здоров'ю особам рядового і начальницького складу або іншим особам.
Конкретні показники позбавлення осіб рядового та начальницького складу премії повністю або частково встановлюються в межах випадків, передбачених цим пунктом.
8.3 Особи рядового та начальницького складу позбавляються премії в повному обсязі або частково виключно за той календарний місяць, у якому вони допустили порушення (проступок), або стало відомо про порушення (проступок). Рішення про виплату премії, зменшення її розміру або позбавлення у повному розмірі оформляється наказом керівника органу управління (підрозділу) на підставі поданих за командою в кінці кожного місяця рапортів безпосередніх командирів (начальників) з клопотанням про виплату (позбавлення повністю або частково) премії підлеглих осіб рядового та начальницького складу. У разі позбавлення премії повністю або частково в рапортах зазначаються конкретні причини, які стали підставою для цього, та надаються матеріали розслідування.
8.4 Премія особам рядового та начальницького складу виплачується з того дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення від виконання обов'язків за посадами, в тому числі й у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, до яких вони допущені наказами відповідних керівників органів управління (підрозділу).
Премія особам рядового та начальницького складу також виплачується за час перебування у відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні в разі збереження посад за місцем служби.
8.5 Премія у місяці звільнення зі служби не виплачується особам рядового та начальницького складу:
які звільняються зі служби за службовою невідповідністю та у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (з місяця, в якому надійшов витяг з наказу про звільнення);
направленим за кордон для виконання обов'язків у складі миротворчих контингентів і миротворчого персоналу - за весь період перебування за кордоном, якщо інший порядок виплати не передбачений чинним законодавством;
у разі скоєння в органі управління (підрозділі) аварій, подій, пов'язаних із загибеллю людей, з вини осіб рядового та начальницького складу під час виконання ними службових обов'язків, чи злочинів (керівнику та іншим посадовим особам, які не вживали заходів для запобігання аваріям, подіям і злочинам).
Наказ про встановлення премії (виписка з наказу) за минулий місяць передається до фінансового підрозділу не пізніше ніж за 10 днів до встановленого строку виплати грошового забезпечення за поточний місяць".
12. У пункті 12.1 слова "якщо тимчасове виконання обов'язків за посадою тривало безперервно: за вакантною посадою - понад 30 днів (крім випадку, передбаченого пунктом 12.6 цього Положення), за не вакантною - понад 60 днів" виключити та викласти абзац другий у наступній редакції:
"Строк тимчасового виконання обов'язків за посадою обчислюється з дня видання керівником органу управління (підрозділу) наказу про допуск особи рядового та начальницького складу до тимчасового виконання обов'язків за посадами і до дня звільнення з посади включно".
13. Абзац другий пункту 12.3 виключити.
14. У абзаці другому пункту 12.4 слова "якщо виконання обов'язків за посадою тривало безперервно 30 днів" виключити.
15. Виключити пункт 12.6.
16. Викласти пункт 12.8 у наступній редакції:
"Різниця в окладах за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, виплачується за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а особам рядового та начальницького складу, відрядженим до нового місця служби (навчання), або звільненим зі служби, - при вибутті з органу управління (підрозділу)".
17. Викласти пункт 13.3 у наступній редакції:
"За час хвороби в період перебування у розпорядженні особам рядового і начальницького складу виплачується грошове забезпечення у розмірі, встановленому пунктом 15.1, з урахуванням вимог пункту 13.1".
18. Викласти пункт 16.1 у наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу, відстороненим від виконання службових обов'язків (посади) у зв'язку із вчиненням дисциплінарного проступку, з наступного після усунення від виконання службових обов'язків дня за період, протягом якого вони не виконували обов'язків за посадами, виплачуються оклади грошового утримання, відсоткова надбавка за вислугу років та 100-відсоткова надбавка.
У разі скасування наказів про відсторонення особи рядового та начальницького складу від займаної посади, якщо за результатами службового розслідування підтвердилися факти неправомірних дій, за період, протягом якого вони не виконували обов'язків за посадами, виплачуються додаткові види грошового забезпечення, виплата яких була їм призупинена.
Особам рядового та начальницького складу, відстороненим від посад відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, з наступного після відсторонення від посад дня за період, протягом якого вони не перебували на посаді, виплачуються оклади за спеціальним званням, вислугу років та 100-відсоткова надбавка.
У разі скасування постановами слідчих (прокурорів) постанов про відсторонення від посад осіб рядового та начальницького складу за період, протягом якого вони не перебували на посадах, грошове забезпечення, на отримання якого вони втратили право, не виплачується".
19. Доповнити пункт 16.2 абзацом:
"У разі якщо до відсторонених від посад осіб рядового та начальницького складу, яких утримували під вартою, вибрано інший запобіжний захід, а не утримання під вартою, з дня прибуття до органу управління (підрозділу) і до отримання органом (підрозділом) повідомлення суду про набрання вироком законної сили про засудження особи рядового та начальницького складу до позбавлення волі, виплачується грошове забезпечення з розрахунку: оклади за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та 100-відсоткова надбавка".
20. Викласти пункт 18.3 у наступній редакції:
"Особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби за вислугою строку служби, після закінчення строку контракту, за віком, за станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або із здійсненням організаційних заходів, у разі неможливості використання на службі виплачується грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Особам рядового і начальницького складу, звільненим зі служби за власним бажанням, через сімейні обставини або з інших повалених причин, визначених у Переліку сімейних обставин, що можуть бути підставою для звільнення зі служби осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу за контрактом, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1994 року N 150, виплачується грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Особам рядового і начальницького складу, звільненим зі служби у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, або службовою невідповідністю, грошова допомога не виплачується.
У вислугу строків служби особам рядового і начальницького складу, які проходять службу за контрактом, для виплати грошової допомоги в разі звільнення зараховуються періоди, визначені у постанові Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом".
21. Доповнити абзац перший пункту 22.1 словами "(зразок грошового атестата додається)".
22. Викласти пункт 22.3 у наступній редакції:
"При заповненні в пункті 1 вказується:
назва органу управління (підрозділу), який видав грошовий атестат, спеціальне звання, прізвище, ім'я по батькові особи, якій видано атестат;
розмір фактично виплаченого грошового забезпечення особі рядового та начальницького складу за останній період служби (в межах місяця, за який провадиться виплата) з розбивкою по видах.
Поряд із сумою фактично виплачених додаткових видів грошового забезпечення вказується у відсотках розміри надбавок та доплат, які були встановлені особі відповідно до чинного законодавства (наказів керівника органу управління (підрозділу)).
У пункті 2 грошового атестата вказується вислуга років, яка була встановлена особі на день звільнення відповідно до наказу органу управління (підрозділу) із зазначенням дати та номера наказу.
У випадку, якщо з особи провадиться стягнення аліментів відповідно до виконавчих листів (приписів), відповідні помітки робляться в пункті 3.
У пункті 4 грошового атестата вказуються одноразові грошові виплати особі, які були здійснені протягом поточного року, із зазначенням назви одноразової виплати (матеріальна допомога на оздоровлення, компенсації за невикористану відпустку (із зазначенням розрахунку) тощо) та фактичної суми виплати.
Сума непогашених стягнень за збитки, нанесені особою державі, юридичним або фізичним особам, вказується в пункті 5.
У випадку перебування особи в розпорядженні в пункті 6 грошового атестата зазначається номер та дата наказу відповідного органу управління (підрозділу), згідно з яким особа була зарахована у розпорядження і з якого періоду. Також зазначається остання штатна посада особи рядового та начальницького складу до зарахування у розпорядження.
У пункті 7 грошового атестата вказуються інші відомості, які не передбачені пунктами 1-6.
У підпункті "б" зазначається грошове забезпечення, яке виплачувалося особі за останньою штатною посадою за повний місяць служби".