• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження "Порядку виявлення несертифікованих засобів звязку, які використовуються в мережах звязку загального користування України"

Державний комітет звязку та інформатизації України  | Наказ, Порядок від 26.07.1999 № 29
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 29
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 29
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.07.1999 N 29
Про затвердження "Порядку виявлення несертифікованих засобів зв'язку, які використовуються в мережах зв'язку загального користування України"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації N 195 від 20.10.2003 )
З метою реалізації вимог Закону України "Про зв'язок"
та запобігання порушень ліцензіатами (операторами зв'язку) умов ліцензії щодо використання технічних засобів та обладнання в мережах зв'язку загального користування України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Порядок виявлення несертифікованих засобів зв'язку, які використовуються в мережах зв'язку загального користування України" (додаються).
2. УСНТП (Зайченко О.Г.), УРВР (Апасов С.І.), УССМ (Вознюк В.І.), УКДЛ (Катасова Л.В.), в межах своєї компетенції організувати доведення даного наказу до операторів зв'язку, які здійснюють свою діяльність за ліцензіями, виданими Держкомзв'язку України.
3. Центр "Укрчастотнагляд" (Ковальов В.М.) забезпечити реалізацію "Порядку виявлення несертифікованих засобів зв'язку, які використовуються в мережах зв'язку загального користування України".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Орленка М.П.
Голова О.Б.Шевчук
Додаток
до наказу Державного
комітету зв'язку та
інформатизації України
26.07.1999 N 29
ПОРЯДОК
виявлення несертифікованих засобів зв'язку, які використовуються в мережах зв'язку загального користування України
1. ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ
Цей Порядок встановлює процедуру проведення робіт по виявленню несертифікованих засобів зв'язку (далі - ЗЗ), які використовуються в мережах зв'язку загального користування України (далі - МЗК, в тому числі радіоелектронних засобів, які мають відношення до цивільних користувачів у смугах радіочастот цивільного та спільного використання).
2. НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ
2.1. При розробленні Порядку використані наступні законодавчі та нормативні документи:
Закон України "Про зв'язок" (160/95-ВР );
Указ Президента України від 03.06.99 р. N 601/99 "Про Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України";
Декрет Кабінету Міністрів України від 10.05.93 р. N 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію";
Постанова Кабінету Міністрів України від 19.03.97 р. N 239 "Про спеціально уповноважені органи з питань присвоєння радіочастот, позивних сигналів, оформлення відповідних дозволів на виготовлення, реалізацію (продаж), використання радіоелектронних засобів на території України, ввезення їх з-за кордону та державного нагляду за їх роботою";
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.97 р. N 385 "Про затвердження Правил користування місцевим телефонним зв'язком";
Інструкція "Про умови і правила провадження окремих видів діяльності в галузі зв'язку, які підлягають ліцензуванню (ліцензійні умови), та контроль за їх дотриманням" (затверджена спільним наказом Ліцензійної палати України і Державного комітету зв'язку України від 14.09.98 р. N 87/129 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.09.98 р. за N 616/3056);
Інструкція "Про порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами зв'язку всіх форм власності при організації централізованої охорони об'єктів" (затверджена спільним наказом МВС України і Державного комітету зв'язку України від 20.10.98 р. N 750/145 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.11.98 р. за N 701/3141).
3. ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ
3.1. ЗЗ - технічне обладнання, що використовується для організації зв'язку (у тому числі - радіозв'язку).
3.2. Державний комітет зв'язку та інформатизації України (Держкомзв'язку України) є центральним органом виконавчої влади, який підпорядкований Кабінету Міністрів України і виконує функції Адміністрації зв'язку України (далі - АЗ).
Держкомзв'язку України забезпечує проведення державної політики в галузі зв'язку, розподілу і використання радіочастотного ресурсу та у сфері інформатизації, несе відповідальність за їх стан і розвиток (у відповідності до "Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України").
4. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
4.1. Всі технічні засоби та обладнання, що застосовуються в мережах зв'язку загального користування, повинні мати сертифікат, виданий згідно з вимогами чинного законодавства з питань стандартизації та сертифікації (стаття 25 Закону України "Про зв'язок") з обов'язковою перевіркою їх на сумісність з МЗК.
4.2. Сертифікації на сумісність з МЗК підлягають також ЗЗ, що застосовуються в мережах технологічного зв'язку і відомчих мережах зв'язку в частині їх взаємодії з МЗК.
4.3. Сертифікацію техніки зв'язку на сумісність з МЗК проводить Орган з сертифікації техніки зв'язку Держкомзв'язку України (далі -ОС ), акредитований в Системі сертифікації УкрСЕПРО (атестат акредитації N UA 4.001.065) або за погодженням з АЗ, інші органи з сертифікації.
4.4. Наявність сертифікату відповідності є однією з необхідних умов для погодження АЗ на підключення ЗЗ до МЗК, а також для отримання дозволу на придбання, реалізацію (продаж, ввезення з-за кордону використання на території України радіоелектронних засобів (в тому числі відомчих)), які мають відношення до цивільних користувачів у смугах радіочастот цивільного та спільного використання.
4.5. Не потребують сертифіката відповідності та погодження з Адміністрацією зв'язку (АЗ) засоби зв'язку (ЗЗ) (в тому числі радіопередавальні), які відповідають одночасно наступним вимогам (з наданням відповідних документів):
- виготовлені до 1992 року за документацією, узгодженою чи затвердженою Мінзв'язку колишнього СРСР або Мінзв'язку України; - введені в експлуатацію до 14.06.95 р. (на дату набрання чинності Законом України "Про зв'язок");
- експлуатуються без модернізації та змін у конструкції;
- не змінювали місце та умови експлуатації, визначені для конкретного обладнання;
- якщо тип обладнання вказано в заяві на отримання ліцензії або/та у відомості щодо утворення мережі телефонного зв'язку та надання послуг в її межах.
( Пункт 4.5 розділу 4 в редакції Наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації N 195 від 20.10.2003 )
4.6. Погодження на експлуатацію надається АЗ також для ЗЗ, які були підключені до МЗК на підставі сертифіката відповідності, термін дії якого закінчується (закінчився).
4.7. Використання в МЗК (в окремих випадках) ЗЗ для тимчасової експлуатації без сертифіката відповідності (наприклад - дослідна експлуатація, випробування) можливе лише за дозволами АЗ.
5. ПОРЯДОК ВИЯВЛЕННЯ НЕСЕРТИФІКОВАНИХ ЗЗ В МЗК
5.1. Виявлення несертифікованих ЗЗ, які використовуються в МЗК покладається на Центр "Укрчастотнагляд" та його обласні Державні інспекції електрозв'язку (далі - ДІЕ), з залученням (за згодою) інших організацій (наприклад - Державного комітету України у справах захисту прав споживачів, Міністерства внутрішніх справ).
5.2. Порядок виявлення несертифікованих ЗЗ в МЗК здійснюється наступними методами:
- безпосередньою перевіркою підприємств (операторів) зв'язку інспекторами Центру "Укрчастотнагляд" (відповідно до їх повноважень);
- запитом АЗ або Центру "Укрчастотнагляд" стосовно наявності таких ЗЗ на підприємствах (у операторів) зв'язку;
- отримання інформації від інших структур, які здійснюють державний нагляд (наприклад - Комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації).
5.3. У кожному конкретному випадку виявлення використання несертифікованих ЗЗ в МЗК складається Акт, який надається до Управління стандартизації, сертифікації та метрології, а також до відповідних управлінь Держкомзв'язку України (які здійснюють ліцензування) для прийняття відповідного рішення (в межах їх компетенції).
5.4. Загальний контроль за діяльністю в зазначеній сфері здійснюють заступники Голови Держкомзв'язку України.
6. ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ДІЇ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВИКОРИСТАННЯ НЕСЕРТИФІКОВАНИХ ЗЗ В МЗК
6.1. Для запобігання використання несертифікованих ЗЗ в МЗК здійснюються попереджувальні дії за такими основними напрямками:
- інформування населення і організацій (в тому числі операторів зв'язку) про умови використання ЗЗ й МЗК і можливих санкціях АЗ до порушників;
- експертиза (узгодження) конкретних проектів створення мереж зв'язку, окремих об'єктів в МЗК, технічних умов на будівництво МЗК (в частині використання лише сертифікованих ЗЗ);
- робота комісій для приймання конкретних об'єктів зв'язку;
- роз'яснення ліцензіатам вимог ліцензій щодо застосування в МЗК лише сертифікованого обладнання;
- проведення (перед встановленням або підключенням до МЗК) реєстрації ЗЗ (зокрема, засобів радіотелефонного зв'язку, пристроїв телеметричних служб та передавання даних) за умови, що вони пройшли сертифікацію.
6.2. Інформування здійснюється через засоби масової інформації (відомчі та інші); виступи на конференціях, семінарах, виставках; розміщення оголошень в місцях звернення користувачів до підприємств зв'язку, в ОС та випробувальних лабораторіях (центрах), Центрі "Укрчастотнагляд" та ДІЕ; відповіді за запитами користувачів; безпосереднє роз'яснення.
7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯ В МЗК НЕСЕРТИФІКОВАНИХ ЗЗ
7.1. Самовільне підключення, використання ЗЗ, що застосовуються в МЗК, без сертифіката відповідності тягне за собою відповідальність згідно з "Кодексом України про адміністративні правопорушення".
7.2. У разі виявлення використання несертифікованих ЗЗ, оператори зв'язку можуть бути позбавлені ліцензій на вид діяльності або на використання радіочастот (згідно з умовами ліцензійної угоди).