• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Правила розгляду справ, повязаних з порушенням телерадіоорганізаціями чинного законодавства та умов ліцензій

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  | Правила від 26.04.2001 № 17
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Правила
  • Дата: 26.04.2001
  • Номер: 17
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Правила
  • Дата: 26.04.2001
  • Номер: 17
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
України з питань телебачення
і радіомовлення
26.04.2001 N 17
ПРАВИЛА
розгляду справ, пов'язаних з порушенням телерадіоорганізаціями чинного законодавства та умов ліцензій
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Правила розгляду справ, пов'язаних з порушенням телерадіоорганізаціями чинного законодавства та умов ліцензій (далі - Правила), розроблені на основі законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", "Про рекламу", "Про кінематографію", "Про інформацію" з метою встановлення єдиних критеріїв визначення ознак порушення законодавства.
Метою Правил є:
1. Своєчасний, всебічний і об'єктивний розгляд обставин кожного порушення та усунення його у відповідності до вимог законодавства, забезпечення виконання прийнятого рішення, а також виявлення причин та умов, що призвели до порушень.
2. Запобігання правопорушень.
3. Підвищення відповідальності засновників, керівників та співробітників телерадіоорганізацій щодо протиправної діяльності в телерадіоефірі.
1. Види порушень законодавства про телебачення і радіомовлення
Порушеннями законодавства про телебачення і радіомовлення є:
1.1. Порушення, передбачені ст. 47 Закону України "Про інформацію", а саме: необгрунтована відмова від надання відповідної інформації; надання інформації, що не відповідає дійсності; несвоєчасне надання інформації; навмисне приховування інформації; примушення до поширення або перешкоджання поширенню чи безпідставна відмова від поширення певної інформації; поширення відомостей, що не відповідають дійсності, принижують честь і гідність особи; використання і поширення інформації стосовно особистого життя громадянина без його згоди особою, яка є власником відповідної інформації внаслідок виконання своїх службових обов'язків; розголошення державної або іншої таємниці, що охороняється законом особою, яка повинна охороняти цю таємницю; порушення порядку зберігання інформації; навмисне знищення інформації.
Необгрунтоване віднесення окремих видів інформації до категорії відомостей з обмеженим доступом (ст. 47 Закону України "Про інформацію").
1.2. Порушення вимог, встановлених частиною 2 ст. 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме, що "телерадіоорганізації не мають права у своїх програмах розголошувати дані, що становлять державну таємницю або іншу таємницю, яка охороняється законодавством, закликати до насильницької зміни або повалення існуючого державного і суспільного ладу, порушення територіальної цілісності України, вести пропаганду війни, насильства і жорстокості, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі, поширювати порнографію або іншу інформацію, яка підриває суспільну мораль або підбурює до правопорушень, принижує честь і гідність людини".
1.3. Порушення антимонопольних обмежень, встановлених ч.ч. 1-3 ст. 7 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме, що "...одна телерадіоорганізація, а також її структурні підрозділи з правами юридичної особи не мають права вести мовлення більш як на двох каналах по телебаченню і трьох каналах мовлення - по радіо на територію всієї країни, області, міста або іншого регіону, вказаного у ліцензії, крім кабельних (проводових) мереж та мовлення на зарубіжні країни.
Юридична або фізична особа не має права бути засновником (співзасновником) телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення більш як на двох каналах мовлення по телебаченню і трьох каналах мовлення по радіо на територію всієї країни, області, міста або іншого регіону.
Організації і підприємства зв'язку, які експлуатують мережі мовлення, не можуть бути засновниками або співвласниками телерадіоорганізацій".
1.4. Порушення вимог, встановлених ст. 8 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме, що "...не менше 50% від загального обсягу мовлення кожної телерадіоорганізації мають становити передачі (фільми), виготовлені безпосередньо даною телерадіоорганізацією або іншими юридичними особами, які діють в Україні" та "не допускається трансляція в ефірних мережах України рекламної продукції, за розповсюдження якої не сплачено телерадіоорганізації, що має ліцензію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на право користування каналами мовлення".
1.5. Порушення обмежень, встановлених для іноземних інвесторів ч. ч. 4-6 ст. 13 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме, що "...в Україні забороняється створення телерадіоорганізацій іноземними юридичними і фізичними особами та особами без громадянства. Забороняється створення і діяльність телерадіоорганізацій з іноземними інвестиціями, у статутному фонді яких більше 30% іноземних інвестицій.
Іноземне інвестування телерадіоорганізацій України здійснюється під контролем та за згодою Національної ради.
Мовлення іноземних телерадіоорганізацій з використанням каналів мовлення України здійснюється на основі міждержавних або міжнародних угод".
1.6. Порушення умов ліцензії щодо мовлення українською мовою.
1.7. Порушення умов, встановлених ч. ч. 2, 3 ст. 20 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме, що "керівник телерадіоорганізації або уповноважена ним особа дає дозвіл на випуск телепередач чи програм і несе особисту відповідальність за її зміст та якість".
1.8. Надання в користування технічних засобів мовлення телерадіоорганізаціям, які не мають ліцензії Національної ради, та передача каналу мовлення в суборенду (ч.ч. 2-3 ст. 20 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.9. Порушення вимог щодо обов'язкового повідомлення вихідних даних, а саме обов'язків телерадіоорганізацій повідомляти свою назву та інші вихідні дані (позивні, емблема тощо): при цілодобовому мовленні - не менше чотирьох разів, в інших випадках - на початку та в кінці мовлення. Для виділення власних програм чи передач телерадіоорганізація використовує постійний логотип (ст. 21 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.10. Мовлення без ліцензії, тобто без письмового дозволу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, що дає право на створення і використання каналу мовлення та часу мовлення, як це передбачено ч. 4 ст. 22 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".
1.11. Створення мереж кабельного (проводового) мовлення без дозволу місцевих органів державної виконавчої влади (ст. 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.12. Незабезпечення телерадіоорганізацією кабельного мовлення своїм абонентам трансляції програм державного та суспільного мовлення (ч. 3 ст. 24 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.13. Одержання ліцензії на використання каналів мовлення шляхом обману, під яким розуміється подання до Національної ради фальшивих документів, необхідних відомостей для надання ліцензії.
1.14. Здійснення мовлення з порушенням умов, зазначених у ліцензії, а саме: мовлення поза межами виділеного каналу мовлення, території зони впевненого прийому, недотримання визначеної частки програм власного та вітчизняного виробництва та їхнього тематичного спрямування, порушення середньодобового обсягу мовлення, зобов'язань, взятих телерадіоорганізацією під час конкурсного відбору, недотримання дати початку мовлення.
1.15. Повна або часткова передача каналу мовлення в користування іншій юридичній чи фізичній особі.
1.16. Порушення авторських прав власників телерадіопередач та програм (тиражування, показ, реалізація теле-, радіо-, відеопродукції без дозволу їхніх власників) за винятком коротких уривків (до 5 хв.) (ст. ст. 25, 36 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.17. Порушення вимог щодо рекламної діяльності, встановлених Законом України "Про телебачення і радіомовлення", а саме: "реклама в передачах і програмах повинна чітко відрізнятися і відмежовуватися від інших елементів даної передачі чи програми. Час мовлення, відведений на рекламу, не може перевищувати 15 відсотків на кожну годину мовлення для телерадіоорганізацій будь-якої форми власності. Це положення не поширюється на спеціалізовані рекламні канали мовлення.
Трансляції концертно-видовищних і спортивних програм тривалістю більше 45 хвилин можуть бути перервані для реклами лише один раз за повний 45-хвилинний проміжок часу. Не можуть перериватися кіно- та телефільми. Передачі тривалістю понад 10 хвилин не можуть суміщатися з рекламною інформацією, якщо інше не передбачено угодою між телерадіоорганізацією і власником авторського права.
Ведучі, диктори та інші учасники телерадіопередачі за межами часу, який відведений на рекламу, не мають права спеціально демонструвати товари чи продукцію або характеризувати їх споживчі якості як прямо, так і побічно (за допомогою одягу, зовнішнього оформлення, зображення тощо).
Телерадіопрацівникам забороняється займатися рекламою під виглядом інформації: вказувати реквізити виробника продукції чи послуг, адресу, контактний телефон, рахунок, комерційні ознаки товару чи послуг.
Не дозволяється переривати рекламою трансляції сесій Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційних державних заходів і церемоній, виступи Президента України, Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду, народних депутатів України, членів Уряду.
Не допускаються рекламно-агітаційні передачі політичного змісту в день проведення виборів та референдумів.
Забороняється реклама тютюнових, алкогольних виробів та лікарських засобів, реклама, що діє на підсвідомість (прихована реклама). Реклама засобів і методів медичної профілактики та лікування, засобів косметики та побутової хімії, продуктів харчування та харчових добавок може здійснюватися лише за умов наявності дозволу на їх застосування та реалізацію виданого спеціально уповноваженими органами охорони здоров'я України. Реклама не повинна містити в тексті і зображенні те, що може завдати духовної, моральної чи психічної шкоди молоді та дітям.
Забороняється реклама у передачах, розрахованих на дитячу аудиторію до 14 років".
1.18. Порушення умов спонсорської діяльності, а саме в тому, що "передачі можуть створюватися за участю юридичних і фізичних осіб, які виступають, як спонсори, крім тих, чиєю основною діяльністю є виробництво чи реалізація продукції або послуг, реклама яких заборонена статтею 31 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
Передача, підготовлена за участю спонсора, повинна бути ясно і належно означена з допомогою титрів чи дикторського тексту на її початку, якщо інше не передбачено угодою між телерадіоорганізацією і спонсором. Спонсор має право на оприлюднення у програмі свого імені або назви фірми без зазначення реквізитів (адреси, телефонів, розрахункового рахунку тощо).
Забороняється спонсорство щодо випусків новин. Забороняється втручання спонсорів у професійну діяльність телерадіоорганізацій та їхніх працівників".
1.19. Порушення законних прав телеглядачів та радіослухачів.
"Передачі (фільми), що можуть завдати шкоди фізичному, психічному, моральному розвитку неповнолітніх забороняються.
Не допускається без згоди батьків або осіб, що їх замінюють, розповсюджувати інформацію про неповнолітніх, які вчинили злочин, про злочини, вчинені щодо неповнолітніх, а також про самогубство неповнолітніх, якщо така інформація дозволяє ідентифікувати особу неповнолітнього" (ст. 41 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
"Телерадіоорганізація зобов'язана надати громадянам чи представникам організацій, інтересам яких заподіяно шкоди розповсюдженою інформацією, можливість відповіді, спростування чи власного тлумачення обставин справи".
В разі розповсюдження в телерадіопередачі відомостей, що принижують честь і гідність громадян або не відповідають дійсності, вони повинні бути на прохання зацікавлених осіб в місячний строк спростовані телерадіоорганізацією, яка розповсюдила ці відомості. Зміст і час спростування визначаються за угодою зацікавлених сторін" (ст. 43 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.20. Порушення вимог щодо збереження матеріалів телерадіомовлення, а саме:
"Телерадіоорганізації зобов'язані зберігати текстові матеріали передач протягом одного року після їх випуску і вести журнал реєстрації передач, які йдуть без попереднього запису (прямий ефір), в якому фіксуються: тема передачі, дата, час її початку і закінчення, прізвища авторів, ведучих та інших учасників. Журнал реєстрації передач, які йдуть у прямій трансляції, зберігається протягом року з дня останнього запису у ньому.
Передачі, записані в повному обсязі на магнітну плівку, можуть бути розмагнічені після закінчення десятиденного строку з часу останньої трансляції, якщо в цей строк не надійшла заява про спростування відомостей, які в них містяться. У разі виникнення спору вони розмагнічуються лише після його розв'язання (прийняття судового рішення, укладення мирової угоди тощо) (ст. 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення").
1.21. Створення перешкод у законній діяльності Національної ради. (Визнання дій керівників телерадіоорганізацій, їх посадових осіб, засновників (співзасновників) такими, що створюють перешкоди у законній діяльності Національної ради, належить до компетенції Національної ради).
1.22. Порушення вимог, що встановлюються ч. 3 ст. 35 Закону України "Про вибори народних депутатів України", а саме: "Агітація в недержавних засобах інформації обмежується лише розміром власного виборчого фонду на умовах рівної оплати за ефірний час для усіх кандидатів".
1.23. Порушення квоти національного екранного часу (ст. 22 Закону України "Про кінематографію").
1.24. Поширення телепрограм з елементами жахів, насильства та еротики, щодо яких встановлені часові обмеження.
1.25. Невиконання рішень Національної ради, прийнятих в межах її повноважень.
2. Перелік санкцій, що застосовуються Національною радою до телерадіоорганізацій
2.1. Національна рада має право розглядати питання про порушення телерадіоорганізаціями чинного законодавства України та умов, зазначених у ліцензії і, залежно від тяжкості порушення, повторюваності і ступеня потенційної небезпеки, вживати за результатами розгляду такі міри покарання:
- оголошувати попередження;
- застосовувати штрафні санкції;
- тимчасово (до двох місяців) зупиняти дію ліцензії;
- подавати до суду справи про позбавлення ліцензії телерадіоорганізації;
- подавати справи про порушення законодавства про телебачення і радіомовлення на розгляд прокуратури, суду та Арбітражного суду.
РОЗДІЛ II
3. Розгляд питань про порушення телерадіоорганізаціями законодавства України про телебачення і радіомовлення та умов ліцензії
3.1. Порядок розгляду питань про порушення телерадіоорганізаціями чинного законодавства України визначається Законом України "Про телебачення і радіомовлення", Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими законодавчими та нормативними актами та прийнятим на їхній основі цим Положенням.
3.2. Питання про порушення чинного законодавства України не розглядається, або підлягає закриттю, якщо розпочате:
1) за відсутністю встановлених дій та складу порушення;
2) за відсутністю акта про проведену перевірку телерадіоорганізації;
3) скасована норма закону, яка встановлює відповідальність телерадіоорганізації;
4) ліквідована (припинена діяльність) телерадіоорганізація, яка у своїй діяльності допустила порушення законодавства, як це передбачено ст. 19 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
3.3. Питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України розглядається відкрито. Окремі питання за рішенням Національної ради можуть розглядатися безпосередньо в телерадіоорганізаціях за місцем роботи трудового колективу.
3.4. Доказами про порушення телерадіоорганізаціями чинного законодавства України є встановлені факти порушення, на основі яких Національна рада чи інші перевіряючі органи складають акт про наявність правопорушень, причетність до них даної телерадіоорганізації та заходи, які сприятимуть об'єктивному вирішенню питання, а також поясненнями керівника телерадіоорганізації, фахівців, висновками експертів, даними технічних засобів, плівками, касетами, відповідними документами, а також іншими доказами та матеріалами.
3.5. Національна рада розглядає достовірність наданих матеріалів, дає оцінку грунтовності перевірки і призначає засідання про розгляд питання про застосування до порушників санкцій, передбачених ст. 32 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".
4. Особи, що допускаються до знайомства з матеріалами про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства
4.1. Керівник телерадіоорганізації, яка допустила порушення чинного законодавства України, або уповноважена ним особа мають право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді питання користуватися юридичною допомогою адвоката; оскаржити рішення Національної ради. Питання про порушення телерадіоорганізацією законодавства розглядається, як правило, в присутності керівника телерадіоорганізації або уповноваженої ним особи. В разі відсутності цієї особи (цих осіб), питання може розглядатися лише у випадках, коли є письмові підтвердження про своєчасне її (їх) сповіщення про місце і час розгляду питання.
4.2. Якщо виникає потреба у спеціальних аналітичних висновках, Національна рада може призначати експертів. Експерти мають право знайомитися з матеріалами, що стосуються предмета справи, клопотати про надання їм додаткових матеріалів, необхідних для підготовки висновку; ставити додаткові запитання, що стосуються даного питання.
5. Порядок розгляду Національною радою питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства
5.1. Питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України розглядається за місцем розташування Національної ради або телерадіоорганізації, проти якої порушено справу.
5.2. Питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України розглядається в місячний термін з дня одержання (представлення) Національною радою акта про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України та інших матеріалів.
5.3. Питання про порушення законодавства вноситься відповідним підрозділом Національної ради. Розгляд питання вважається правомірним за умови:
1) приналежності до компетенції Національної ради розгляд питання;
2) правильно складеного акта та інших матеріалів про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України;
3) своєчасного сповіщення осіб, що беруть участь у розгляді питання, про час і місце його розгляду;
4) отримання необхідних додаткових матеріалів.
5.4. Головуючий на засіданні Національної ради оголошує питання, яке підлягає розгляду, роз'яснює особам, що беруть участь у розгляді питання, їх права і обов'язки.
5.5. Під час розгляду питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства з'ясовуються: причини, через які було допущено порушення законодавства; відповідальність телерадіоорганізації за порушення та інші обставини, що впливають на прийняття рішення.
5.6. Питання про порушення телерадіоорганізацією законодавства розглядаються виключно на засіданнях Національної ради.
Протокол засідання Національної ради підписується головуючим на засіданні і виконавчим секретарем.
РОЗДІЛ III
6. Прийняття рішення про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України
6.1. Розглянувши питання про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України, Національна рада приймає відповідне рішення. Рішення повинне містити: повну назву телерадіоорганізації; дату розгляду питання; повну назву порядку денного засідання Національної ради; а також чітко вказати статтю нормативного акта; санкцію, яка має бути застосована до телерадіоорганізації. Прийняття рішення Національної ради визначається Регламентом Національної ради.
6.2. Розглянувши питання про порушення телерадіоорганізацією законодавства України, Національна рада правомірна винести таке рішення:
1) визнати порушення і застосувати санкції;
2) не визнати порушення і провести додаткову перевірку матеріалів;
3) закрити питання через відсутність фактів порушення чи з інших вагомих причин.
6.3. Рішення оголошується після закінчення розгляду і голосування членів Національної ради щодо даного питання. Копія рішення протягом десяти днів вручається або висилається телерадіоорганізації, щодо якої застосовано санкції, а в окремих випадках власнику технічних засобів мовлення, з яким дана телерадіоорганізація має договір щодо оренди на використання технічних засобів мовлення.
Копія рішення вручається під розписку. Якщо копія рішення висилається поштою, про це робиться відмітка у справі.
6.4. Копія рішення долучається до ліцензійної справи телерадіоорганізації.
7. Оскарження рішення про застосування санкцій за порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України
7.1. Рішення про застосування санкцій за порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України може бути оскаржене телерадіоорганізацією, щодо якої було його винесено у судовому порядку.
7.2. Скарга до суду на рішення про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України подається у термін, визначений чинним законодавством України.
Подання у встановлений строк скарги до суду зупиняє виконання рішення про притягнення телерадіоорганізації до відповідальності.
7.3. Скасування рішення Національної ради про порушення телерадіоорганізацією чинного законодавства України зобов'язує повернути раніше стягнуті грошові суми, а також зняти інші обмеження, пов'язані з санкціями Національної ради.
8. Обов'язковість виконання рішення Національної ради про застосування санкцій щодо телерадіоорганізацій
8.1. Рішення Національної ради про застосування санкції є обов'язковим для виконання телерадіоорганізаціями, незалежно від форми їх власності, їхніх засновників, а також врахування в роботі органами місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, підприємствами та установами, що належать до сфери телерадіомовлення.
9. Виконання рішення Національної ради про застосування санкцій щодо телерадіоорганізацій
9.1. Рішення Національної ради про застосування санкції підлягає виконанню з моменту його оприлюднення, якщо інше не передбачено даним рішенням Національної ради, цими Правилами та чинним законодавством України.
9.2. При оскарженні або опротестуванні рішення про застосування санкції воно (рішення) підлягає виконанню після залишення скарги без розгляду або протесту без задоволення, за винятком рішень про оголошення попередження.
10. Відстрочення виконання рішення про застосування санкцій
10.1. Якщо рішення про негайне застосування санкцій є неможливим, Національна рада може відкласти виконання рішення на строк, зазначений у рішенні Національної ради.
11. Припинення виконання рішення про застосування санкцій
11.1. Національна рада припиняє виконання рішення про застосування санкції за наявності:
а) скасування нормативного акта, який встановлює відповідальність;
б) ліквідації (припинення) діяльності телерадіоорганізації як юридичної особи на момент розгляду питання про порушення цією телерадіоорганізацією чинного законодавства України.
12. Давність виконання рішення про застосування санкцій
12.1. Рішення про застосування санкції не підлягає виконанню, якщо його не було доведено до телерадіоорганізації протягом трьох місяців з дня прийняття.
12.2. У разі зупинення виконання рішення відповідно до статті 9.2 цих Правил термін його дії зупиняється до розгляду Національною радою поданого протесту.
РОЗДІЛ IV
13. Виконання рішення про застосування санкції (оголошення попередження)
13.1. Рішення про застосування санкції (оголошення попередження) виконується Національною радою в межах її компетенції шляхом оголошення цього рішення безпосередньо керівнику телерадіоорганізації чи засновнику (співзасновникам).
13.2. Рішення про застосування санкції (оголошення попередження) виноситься у присутності керівника телерадіоорганізації, яка порушила чинне законодавство України, або її засновника (співзасновників), а копія даного рішення протягом десяти днів вручається або висилається поштою телерадіоорганізації.
13.3. При винесенні рішення про попередження Національна рада встановлює термін усунення порушення.
14. Виконання рішення про застосування штрафних санкцій
14.1. Штраф має бути сплачений телерадіоорганізацією або її засновником (співзасновниками) протягом місяця з дня вручення рішення про застосування штрафних санкцій.
14.2. Розмір штрафу встановлює Національна рада згідно з окремим положенням у відсотках до розмірів грошового (ліцензійного) збору, сплаченого телерадіоорганізацією. Доходи від штрафних санкцій надходять до Державного бюджету України.
14.3. Штраф не накладається, якщо порушення виявлено через рік після його допущення і щодо якого відсутні будь-які рішення Національної ради.
14.4. Після документального підтвердження сплати телерадіоорганізацією штрафу (копії банківських рахунків), рішення Національної ради вважається виконаним. Копія рахунку про сплату штрафу разом з відповідним рішенням Національної ради долучається до ліцензійної справи телерадіокомпанії.
15. Виконання рішення про тимчасове (до двох місяців) зупинення дії ліцензії
15.1. Після винесеної раніше міри покарання, крім випадків порушення вимог ч. 2 ст. 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Національна рада приймає рішення про тимчасове (строком до двох місяців) зупинення дії ліцензії. Рішення про тимчасове зупинення дії ліцензії приймається, якщо телерадіоорганізація у місячний строк не сплатила штраф.
15.2. Дія ліцензії може бути призупинена на строк, встановлений Національною радою, але не більше ніж два місяці.
15.3. Якщо телерадіоорганізація поширює інформацію з порушенням вимог ч. 2 ст. 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", до неї може застосовуватись термінове зупинення дії ліцензії. Рішення про термінове зупинення дії ліцензії приймається виключно на засіданні Національної ради.
15.4. Копія рішення Національної ради про тимчасове (до двох місяців) зупинення дії ліцензії вручається безпосередньо керівнику телерадіоорганізації або засновнику і направляється оператору чи власнику технічних засобів мовлення.
16. Виконання рішення про позбавлення ліцензії
16.1. Рішення Національної ради про направлення до суду справи про позбавлення ліцензії приймається, якщо телерадіоорганізація після винесеного раніше попередження та однієї із зазначених мір покарання продовжує порушувати чинне законодавство та умови, зазначені у ліцензії.
16.2. Копія рішення Національної ради про направлення до суду про позбавлення ліцензії вручається безпосередньо керівнику телерадіоорганізації або засновнику (співзасновникам).
16.3. Рішення Національної ради про позбавлення ліцензії вступає в силу після відповідного рішення суду.
17. Контроль за виконанням рішення про застосування санкцій
17.1. Контроль за виконанням рішення про застосування санкцій здійснюється згідно з Регламентом Національної ради.
"Вісник Національної ради України з
питань телебачення і радіомовлення",
N 2, жовтень, 2001 р.