• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан підготовки господарств Кіровоградської області до проведення весняних польових робіт

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 18.02.1985 № 74
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.02.1985
  • Номер: 74
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.02.1985
  • Номер: 74
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
N 74 від 18 лютого 1985 р.
Київ
Про стан підготовки господарств Кіровоградської області до проведення весняних польових робіт
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що в Кіровоградській області проводиться певна робота по підготовці господарств до весняних польових робіт, підвищенню врожаю і збільшенню виробництва сільськогосподарських культур у 1985 році. В основному в доброму стані посіви озимих, підготовлено грунт під весь ярий клин, засипано і доведено до посівних кондицій достатню кількість насіння ярих культур, закінчено ремонт грунтообробної та посівної техніки. Для роботи на посівних агрегатах готується і залучається з промислових підприємств необхідна кількість механізаторів, переглядаються і доукомплектовуються виробничі підрозділи, розроблені умови їх роботи за колективним підрядом.
Однак, як показала перевірка, облвиконком, обласне і районні агропромислові об'єднання не вживають необхідних заходів до забезпечення своєчасної і високоякісної підготовки всіх господарств до весняних польових робіт. В ряді колгоспів і радгоспів на низькому рівні агрономічна служба, не закінчено доведення насіння до посівних кондицій, значна кількість його низьких репродукцій, недостатня увага приділяється вирощуванню гороху і круп'яних культур. Повільно готують насіння підприємства хлібопродуктів.
Під урожай 1985 року знижено проти попереднього року внесення органічних добрив. Допускаються великі втрати мінеральних туків, призначених для весняних польових робіт, в більшості районів низька забезпеченість складами для їх зберігання. На прирейковому складі Компаніївської райсільгоспхімії, розрахованому на 2 тис. тонн, в середині січня не було жодної тонни добрив, тоді як цінні туки були звалені під стінами складу. Пусті складські приміщення також у Кіровоградському та деяких інших районах. Продовжується практика внесення мінеральних добрив "з коліс" незалежно від пори року. Не скрізь ураховують рекомендації агрохімслужби щодо застосування добрив, а обласна проектно-розвідувальна станція хімізації не здійснює авторського нагляду за їх виконанням. Обласне об'єднання Сільгоспхімії слабо контролює рівномірність поставки добрив районам і господарствам.
В області вкрай незадовільно використовуються зрошувані землі, однак не в усіх господарствах розгорнуто роботу по підготовці до поливного сезону і забезпеченню високої ефективності їх використання. Багато водойм для нагромадження поливної води зруйновано, але їх ремонтом ніхто не займається.
На недостатньому рівні робота служби захисту рослин. Велика плинність спеціалістів. Захисні заходи часто виконуються не в повному обсязі, не в установлені строки, що призводить до втрат і зниження якості врожаю.
Мають місце порушення чергування культур, передбаченого сівозмінами, не скрізь акуратно ведуться книги історії полів, допускається формалізм, недостатнє наукове обгрунтування при програмуванні врожайності.
В області допущено відставання з ремонтом тракторів і меліоративної техніки. У багатьох майстернях колгоспів, радгоспів і майстернях загального призначення Сільгосптехніки не створено належних умов для механізаторів, немає опалення, машини перед ремонтом не миють, відсутні стенди для перевірки потужності двигунів і регулювання паливної апаратури, що знижує якість ремонту. В IV кварталі минулого року п'ята частина тракторів і майже половина двигунів з числа перевірених відремонтовані з порушенням технічних умов. Кожний восьмий колісний трактор не забезпечений шинами, в той час як завдання по здачі їх на відновлення не виконується.
У господарствах складається напружений стан із забезпеченням їх на весняний період дизельним паливом. На початок року в місткості сільського господарства його залили на 9 тис. тонн, або на 42 проценти менше, ніж торік. У той же час колгоспи і радгоспи допускають витрачання дизельного палива не за призначенням, що може призвести до перебоїв у весняних польових роботах.
Існуюча в області практика укрупненої поставки машин призводить до завезення в господарства некомплектної техніки, порушення взаєморозрахунків і договірних зобов'язань, що негативно позначається на підготовці до польових робіт.
Допущені недоліки є наслідком недостатньої вимогливості з боку облвиконкому до керівників сільськогосподарських органів і господарств, низької виконавчої дисципліни на всіх рівнях управління колгоспним і радгоспним виробництвом.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Кіровоградський облвиконком невідкладно вжити заходів до усунення недоліків у підготовці до весняних польових робіт, забезпечити їх проведення в стислі строки на високому агротехнічному рівні, закласти міцний фундамент під урожай 1985 року. Перенести центр всієї організаторської роботи безпосередньо в колгоспи і радгоспи, трудові колективи, зв'язані з селом, більш оперативно вирішувати всі питання, що виникають при підготовці до весни. З цією метою, зокрема:
завершити до 1 березня в кожному колгоспі і радгоспі підготовку всього насінного матеріалу до високих посівних кондицій. Не допускати жодного випадку посіву ярих культур непротруєним насінням. Підвищити рівень ведення насінництва, забезпечити вирощування високих урожаїв сільськогосподарських культур за прогресивними технологіями на площі 485 тис. гектарів;
навести порядок у зберіганні й використанні мінеральних добрив, рішуче припиняти безсистемне їх внесення, притягати до суворої відповідальності винних у псуванні і розбазарюванні туків, використати всі резерви збільшення виробництва органічних добрив. Поліпшити роботу загонів родючості в господарствах, не допускати відвертання транспорту механізованих загонів Сільгоспхімії від робіт по вивезенню на поля і внесенню в грунт органічних добрив, поліпшити роботу служби захисту рослин, укомплектувати її кваліфікованими кадрами;
підвищити віддачу кожного поливного гектара. Ліквідувати порушення в чергуванні культур у сівозмінах. Звернути особливу увагу на здійснення всього комплексу заходів, спрямованих на одержання запрограмованого врожаю. Встановити контроль за підготовкою колгоспів і радгоспів до вирощування овочів і фруктів, завершити посів овочевих культур у парниках і теплицях до 10 березня;
створити в кожному господарстві не менше 20-денного запасу пально-мастильних матеріалів та організувати економне їх витрачання:
завершити комплектування виробничих підрозділів. Широко впроваджувати прогресивну відрядну систему організації й оплати праці. Забезпечити глибоке вивчення механізаторами та спеціалістами особливостей вирощування сільськогосподарських культур за індустріальними і прогресивними технологіями;
забезпечити завершення ремонту всього тракторного парку та меліоративної техніки до 15 березня, організувати взаємоперевірку якості ремонту. Створити групи по технічному обслуговуванню агрегатів у полі, забезпечити їх необхідним обладнанням і матеріалами.
Держкомсільгосптехніці УРСР подати області допомогу ремонтними матеріалами, дефіцитними запасними частинами до тракторів Т-150К і двигунів СМД-62 та обладнанням для ремонтних майстерень колгоспів і радгоспів.
3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР і облвиконкомам повною мірою використати наявні можливості і матеріально-технічні ресурси для забезпечення всіх господарств насінням посівних стандартів, створення достатніх запасів добрив та їх ефективного використання, своєчасного завершення ремонту сільськогосподарської техніки, нагромадження необхідних запасів пально-мастильних матеріалів. Укомплектувати агрегати відповідною кількістю механізаторів з тим, щоб забезпечити зразкову підготовку та організоване проведення кожним господарством весняних польових робіт як важливу передумову виконання планів виробництва і продажу державі сільськогосподарської продукції в 1985 році.
Повсюдно створити умови нетерпимості до будь-яких проявів безгосподарності і безвідповідального ставлення до справи, порушень трудової і технологічної дисципліни, не допускати прикриття безініціативності і недоліків в роботі посиланнями на несприятливі погодні умови.
4. Відділу агропромислового комплексу Управління Справами Ради Міністрів УРСР до 1 квітня ц.р. перевірити хід виконання цієї постанови.
Голова Ради Міністрів УРСР О. ЛЯШКО
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 22